Autorių sveikino renginių organizatorius Jogaila Morkūnas, radijo ir televizijos žurnalistė Rasa Tapinienė, rašytoja ir žurnalistė Ligita Juknevičiūtė, komunikacijos specialistas Aidas Puklevičius, egzotinių kelionių organizatoriaus „Travel Planet“ vadovė Gabrielė Štaraitė ir kiti, rašoma pranešime žiniasklaidai

Liudas Dapkus prisipažįsta, kad iš pradžių su BALTO leidybos namais sutarė dėl kiek kitokio siužeto. „Tai irgi būtų buvusi asmeninių potyrių knyga, – sako jis. – Tačiau tolimoje saloje Atlanto viduryje viena naktis viską pakeitė. Ryte nubudęs jaučiausi taip, tarsi knyga jau būtų buvusi parašyta, tereikia išspausdinti. Tai buvo labai ryškus siužetas, ko gero, galėjau iš jo sukurti visą romaną, bet supratau, kad noriu galybės žvynų. Daug istorijų.“ Per keletą mėnesių visa tai sugulė į knygos puslapius.

„Žuvis, kuri supainiojo duris“ – tai pasakojimai iš rojumi vadinamų salų ir kruvinų karo žemių. Įvykiai padangėse ir urvuose, tviskančiuose rūmuose ir purvinose žemėse. Susitikimai su keistuoliais ir genijais, skurdžiais ir milijonieriais. Akistatos su pasauliu ir pačiu savimi. Trumpos istorijos, tarytum minčių žemuogės, suvertos ant gyvenimo smilgos.

Foto: Vigantas Ovadnevas

„Šitos istorijos nutiko įvairiais laikais, kai kurios netgi labai seniai, nors rašant atrodo, lyg viskas būtų buvę aną mėnesį, – turiu tokią savybę įsiminti žmones, detales ir pojūčius, lydėjusius tuos įvykius. Knygoje jos rikiuojasi ne chronologiškai, o pagal abėcėlę. Nuo Afganistano iki Zimbabvės. Todėl skaityti galima kaip poezijos rinkinį. Arba dienoraštį, kurį kažkas lengvai išardė, o paskui suklijavo štai tokia mokykline tvarka.“

Liudas Dapkus – tarptautinių naujienų agentūrų korespondentas, spaudos leidinių ir portalų redaktorius, kelionių dokumentikos filmų kūrėjas, televizijos laidų vedėjas, dirbo „Associated Press“, BBC, „Lietuvos ryte“, „Playboy“, kituose leidiniuose. Prieš keletą metų paliko redakcijos vadovo postą, kad galėtų skirti dar daugiau jėgų ir laiko savo gyvenimo aistrai – kelionėms. „Kelionės man padeda suvokti visa ko šiame pasaulyje reliatyvumą ir suteikia prasmės būti. Kartu su kitais svarbiais gyvenimo ritualais“, – tvirtina jis. Ir jau žino, kokiais maršrutais keliaus šįmet: kelionių planuose – Turkija, Kanada, Kosta Rika, Nikaragva, Panama, Mauricijus, Reunjonas, jei spės, dar aplankys ir Filipinus.