Taigi, blaškytis tikrai nėra kada, todėl nekeista, kad galbūt nepastebėjote, kokios spalvos vyrauja keleivių salone. Bet jei kaskart atkreiptumėte į jas dėmesį, netruktumėte įsitikinti, kad visos sėdynės – mėlynos.

Aišku, yra išimčių. Tarkim, „Virgin Atlantic“ skraidina lėktuvais, kurių salone sumontuotos raudonos sėdynės, o jei tektų pasinaudoti „Aer Lingus“ paslaugomis, turėtumėte progą įsitaisyti žalios spalvos sėdynėje. Visgi dažniausiai pasitaikanti lėktuvų sėdynių spalva – mėlyna. Ar toks pasirinkimas kuo nors pagrįstas? Išgirdę tokį klausimą, ekspertai, pasirodo, turi ką atsakyti.

Mėlyna kuria švaros įspūdį

Tarp skrydžių paprastai tenka skubintis, kad pavyktų išvalyti lėktuvo saloną, todėl oro transporto bendrovės stengiasi pasirinkti tokias spalvas ir medžiagas, kurioms nebūtų baisūs intensyvūs keleivių srautai. Kaip aiškina kelionių agentūros „Nanak Flights“ įkūrėjas ir vadovas Rishi Kapooras, daugumos lėktuvų sėdynės yra mėlynos todėl, kad dėmės ant šios spalvos yra mažiau pastebimos nei ant kitų. Kadangi taip yra, oro vežėjams netenka pernelyg dažnai keisti sėdynių.

Mėlyna veikia raminamai

Net ir nejuntant skrydžio baimės, kelionės lėktuvu paprastai sukelia šiokią tokią įtampą – net tiems, kurie prie oro uostų ypač pratę, o keleivių salono aplinka jiems – įprastas dalykas. Siekdami sumažinti keleivių streso lygį, daugelis oro vežėjų įrengia salonuose mėlynas sėdynes, kadangi ši spalva, kaip manoma, veikia raminamai.

Mėlyna leidžia pasijusti vėsiau

Lėktuvuose paprastai būna arba stingdančiai šalta (dėl visu pajėgumu veikiančių oro kondicionierių), arba alinančiai karšta (dėl krūvos žmonių, susigrūdusių prikvėpuotame salone). Oro transporto bendrovės stengiasi, kad jų klientai nekaistų, kad jiems būtų vėsu, todėl orlaivių salonuose sėdynės paprastai būna mėlynos: juk mėlyna – šalta spalva.

Foto: Shutterstock

Mėlyna atitinka bendrovės simboliką

Kai kuriais atvejais sprendimą rinktis mėlyną lemia konkrečios oro transporto bendrovės logotipas. Šis teiginys patvirtintas ir interneto svetainėje „Color Psychology“, skirtoje išsamiems spalvų reikšmių aprašams. Joje, be kita ko, rašoma, kad mėlyna padeda sužadinti pasitikėjimą. Žurnale „Journal of the Academy of Marketing Science“ aprašyto 2011 metais atlikto tyrimo išvadose nurodoma, kad mėlyna dažnai siejama su kompetencija ir puikia reputacija, o šitai oro vežėjams ypač svarbu.

Štai kaip derėtų aiškinti oro vežėjų polinkį rinktis mėlynos spalvos sėdynes. Kai kitą kartą atsidursite lėktuvo salone, būtinai užmeskite akį į jame sustatytas sėdynes. Greičiausiai jos bus mėlynos. Turėkite vilties, kad spalvos parinkimas pasiteisins – kad atsisėdę jausitės ramūs tol, kol truks kelionė.