„Borjomi trasa su charakteriu“ – tai maršrutas po įdomiausias, netikėtas Vilniaus vietas. Jį „Borjomi“ dovanoja Vilniui ir visiems, kurie nori atrasti ypatingą, kvapą gniaužiantį ir labai chrakteringą miesto veidą, skelbiama bendrovės pranešime spaudai.

Charakterio nepaslėpsi – skelbia šio sezono šūkis. Būti su charakteriu – tai paisyti savo interesų, vadovautis savo troškimais, naudotis savo gebėjimais, nekreipti dėmesio į stereotipus bei prietarus, leisti sau gyventi, kaip norisi.

Pirmasis interaktyvus ėjimas Vlados parengta trasa įvyks birželio 5 dieną. Jis prasidės Vilniaus senamiestyje, Barbakano papėdėje. Būtent į šią nuostabiai gražią vietą miestiečius ir sostinės svečius kviečia tradicinis, jau aštuntąjį kartą vyksiantis „Borjomi Grill piknikas“.

– Vlada, jau keletą metų organizuoji masinius ėjimus, į kuriuos tūkstančius žmonių sutraukia tavo sukurtos nemokamos mobiliosios programėlės #walk15. Ką tau reiškia ėjimas?

– Ėjimas man reikia pažinimą. Ne tik aplinkos, bet ir pačios savęs. Eidamas gali pažinti apylinkes, galvoti apie savo svajones, norus, planus, kūrybą. Esu visiškai tikra, kad lengvas žygis, trunkantis bent 15 minučių, gali išspręsti daugelį problemų. Ėjimas padeda atsipalaiduoti, jis priverčia kvėpuoti grynu oru ir varinėja kraują. Tai – galinga judėjimo forma, galinti apsaugoti net nuo keturiasdešimties lėtinių ligų, kurias sukelia sėdimas darbas. Ėjimas tinka bet kurio charakterio žmogui, net ir labiausiai nemėgstančiam sporto.

– Kokį ypatingą maršrutą jūs kartu norėjote parodyti vilniečiams ir miesto svečiams naujoje trasoje?

– Norėjome pasakyti, kad Vilnius yra pilnas įdomiausių vietų, ne tik unikalių pastatų. Tose vietose galima sutikti žmonių, kurie atspindi mūsų miestą, kuria jo charakterį. Kiekvienas žmogus, eisiantis šia trasa, matys savą Vilnių, pastebės dalykus, kurie jį domina, mažas smulkmenas, kurios jungiasi į nuostabią mūsų miesto atmosferą. Man pačiai patinka atrasti vietas mieste, kur galiu pasivaikščioti su šeima, parodyti jas savo svečiams. Mane džiugina, kai jie nustemba, nes Vilnius šioje trasoje – kitoks.

– Į kokias ypatingas vietas kviečiate?

– Visi žinome svarbiausias Vilniaus senamiesčio gatves, tačiau jo kiemeliuose slypi tikri lobiai – deivių ir metraštininkų skulptūros, sėkmės pilvai, meilės plytelės. Eidami šiuo maršrutu, tikrai nepraleisite pro akis kavinių, kuriose galima rasti knygų ir kačių, taip pat ypatingų vietų, kuriose susiduria senosios ir naujosios kultūros.

Programėlėje #walk15 apie šias vietas parengėme informacijos – smagių pasakojimų. Esu tikra, kad žingsniuodami šiuo maršrutu, žmonės ne tik skaičiuos žingsnius, bet ir labai daug sužinos apie miestą.

Vlada Musvydaitė
Foto: Organizatorių nuotrauka

– Koks yra tavasis trasos saldainiukas?

– Man labiausiai patinka netikėti dalykai. Jau seniai buvau girdėjusi apie siauriausią Vilniaus gatvę, tačiau vis neprasukdavau pro ją. Dabar, kiekvieną kartą nustembu, kai perėjusi senamiesčio kiemą, atsiduriu priešais ją ir joje kabančius trijų spalvų – geltonos, žalios ir raudonos skalbinius.

Tokie netikėti dalykai ir kuria miesto chrakterį, neabejoju. Kaip ir jaunasis menininkas, su kuriuo susipažinau kurdama trasą. Jo Vilnius yra riedlentės. O jis pats, jomis važinėjantis ir kuriantis papuošalus ir senų riedlenčių, yra neatsiejama Vilniaus dalis. Kaip ir senamiesčiu važinėjantis, lyg iš senovinės knygos išlipęs dviratininkas.

– Kaip tau kilo mintis sukurti mobiliąją programėlę, kuri ne tik vedžioja po įdomiausias vietas, skaičiuoja žingsnius, bet ir telefono ekrane pasakoja istorijas?

– Mintis kilo iš nežinojimo. Kiekvieną kartą, kai išeidavau pasivaikščioti su vaikais, jie manęs klausdavo įvairiausių dalykų – mama, o kas čia? O kodėl čia – taip? O kas tame kieme? Mano žinių ne visada užtekdavo, o telefone atsakymų ieškoti užtrukdavo. Tada ir pagalvojau, o kodėl negalėtų būti viskas vienoje programėlėje – ir maršrutas, ir istorijos, ir informacija apie tai, kiek žingsnių nuėjome.

Pirmąją trasą sukūriau prieš trejus metus. Viską dariau taip, kaip man išeina, tačiau netrukus paaiškėjo, kad ne aš viena susiduriu su tokia bėda, kad daugybei žmonių to reikia. Į pirmąjį pasivaikščiojimų renginį jų susirinko 3 tūkstančiai, o per tuos metus besinaudojančių programėle atsirado dešimtys tūkstančių.

Vlada Musvydaitė
Foto: Organizatorių nuotrauka

– Vlada, ar pati skaičiuoji savo dienos žingsnius? Kiek jų nueini kasdien?

– Tikrai nuvilsiu, nes esu tokia pat, kaip ir daugelis žmonių. Stengiuosi kasdien nueiti po dešimt tūkstančių žingsnių, dažniausiai – Vilniaus senamiestyje. Esu praktiškas žmogus, palikti automobilį Vilniaus centre yra brangu, pėsčiomis atstumą įveikti ne tik sveika, bet ir įdomu. Be to, tai grūdina charakterį.

Pasivaikščiojimai po Vilnių – tik viena pramoga, kurią birželio 5 dieną, nuo 18 valandos siūlys jau 8-asis, tradicinis „Borjomi Grill piknikas“. Piknikas su charakteriu - gardaus maisto, įdomių pokalbių ir užburiančios atmosferos šventė šiais metais keičia vietą. Iš pievos prie Baltojo tilto keliasi į senamiestį, į Tymo kvartalą, Barbakano papėdę. Muzika, maistas ir vanduo jau ruošiami, piknikautojams siūloma pasiimti pledus, pintines su lėkštėmis ir drąsiai demonstruoti savo charakterį.