Parkų tinklo įkūrėjai – trys vandens sporto entuziastai. Važinėdami po pasaulį jie pamatė šią pramogą, susižavėjo ir pernai nusprendė pirmieji tokį parką atidaryti Vilniaus rajone, prie „Vilnius Grand Resort“ viešbučio. Ir jis sulaukė didžiulės sėkmės.

„Patys labai žavimės vandens pramogomis. Vieni pirmųjų prieš 4 metus įkūrėme vandenlenčių parką, o dabar norime, kad kuo daugiau žmonių išbandytų ir šią atrakciją. Džiaugiamės, kad šiemet iš viso jau galime pakviesti net į septynis pripučiamų batutų parkus visoje Lietuvoje. Batutų parkus šią vasarą, o gal net ir rudenį, galės išbandyti ne tik vilniečiai ir kauniečiai, bet taip pat ir aktyvių pramogų mėgėjai Trakuose, Druskininkuose, Zarasuose ir Dauguose“, – sako vienas iš įkūrėjų Algirdas Danius.

Pernai per pirmąjį sezoną, kuris prasidėjo antroje liepos pusėje, pirmajame vandens batutų parke netoli Vilniaus apsilankė apie 10 tūkst. žmonių. Šį sezoną tinklo vadovai septyniuose parkuose tikisi priimti virš 150 tūkst. lankytojų. Investicijos į visą tinklą siekia beveik 0,5 mln. eurų.

Anksčiau per televiziją rodytą japonišką šou „Takeši pilis“ ir šiuo metu populiarų JAV šou „Wipe out“ primenanti pramoga, pasak vieno iš parkų įkūrėjų, gerų emocijų suteikia visiems lankytojams, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar fizinio pasirengimo.

Vandens batutų parkas

„Šios pramogos populiarumą visų pirma lemia tai, kad batutai yra smagi ir azartiška pramoga, bet tuo pačiu ir labai universali. Pramogauti batutų parke gali visi šeimos nariai. Taip pat ši pramoga idealiai tinka mūsų šaliai, nes pramogauti galima bet kokiu oru. Varžymasis batutų parke per lietų gali būti dar smagesnis iššūkis nei šviečiant saulei“, – pasakoja A. Danius.

Batutų parkų plotas siekia nuo 1000 iki 2750 kv. metrų. Parkuose yra įrengta nuo 27 iki 59 skirtingų kliūčių: buomai, lynai šuoliams į vandenį, batutai, čiuožyklos, plaukiojančios salos ir kt. Visi parkai yra sumodeliuoti taip, kad viena dalis trasos būtų sudėtingesnė, o kita lengvesnė, labiau skirta vaikams.

Vandens batutų parkas

Apsilankymas parkuose vidutiniškai kainuoja apie 10 eurų už sesiją. Viena pramogos sesija trunka 50 minučių. Vienu metu parke gali pramogauti nuo 50 iki 100 lankytojų. Kiekvienam lankytojui yra privaloma dėvėti gelbėjimosi liemenę, o esant vėsesniam orui suteikiami hidrokostiumai.

Apie tolimesnę plėtrą kol kas A. Danius kalba atsargiai, tačiau šios minties neatsisako. „Batutų parkų skaičius šiandien Lietuvoje jau yra optimalus, bet yra tikimybė, kad dar vienas ar du parkai kitais metais atsidarys“, – sako jis.

Vandens batutų parkas
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)