Visuotinis oro eismo kontrolierių streikas vyks nuo 10 iki 18 valandos vietos laiku, rašoma pranešime spaudai. Daugelis oro linijų jau paskelbė apie atidėtus ar vėluosiančius skrydžius, tuo tarpu kiekvienas tą dieną keliaujantis turėtų būti pasiruošęs susidurti ir su sutrikusiu oro uostų darbu.

Papildomi rūpesčiai laukia tų, kurie keliauja į Pizos (PSA), Milano Malpensos (MXP), Milano Linate (LIN), Florencijos (FLR) ar Ancona-Marche (AOI) oro uostus. Juose tą pačią dieną vyksiantys antžeminio aptarnavimo darbuotojų streikai sutrikdys sklandų oro uosto darbą, todėl gali tekti praleisti daugiau laiko prie registracijos, apsaugos ar bagažo atsiėmimo taškų.

Kadangi šie streikai suplanuoti iš anksto, pagal ES įstatymus oro linijos neprivalės nukentėjusiems keleiviams išmokėti piniginių kompensacijų už sujauktus planus ir patirtą stresą. Tačiau net ir tokiu atveju, skrydžių kompensavimo specialistai skatina keleivius nepamiršti savo teisių.

“Nors kompensacijos už suplanuotus streikus nepriklauso, keleiviai neturėti pamiršti kitų jiems priklausančių būtinųjų dalykų. Kiekvienam laukiančiam daugiau nei 2 valandas oro linijos privalo suteikti maisto, vandens, nemokamą skambutį bei prieigą prie interneto. Tiems, kurių skrydis buvo atidėtas kitai dienai, oro linijos privalo parūpinti apgyvendinimą”, – pasakojo skrydžių kompensavimo bendrovės „Skycop“ vadovas Marius Stonkus.

Pasak eksperto, tokių atvejų metu kai kurios oro linijos pasiūlo pakeisti skrydį ir išvykti kitą dieną, tad jeigu jūsų grafikas lankstus – verta apsvarstyti ir tokią galimybę. „Visada pasitikrinkite, ar oro linijos nesiūlo pakeisti savo bilietų į naują skrydį. Tai dažniausiai galima padaryti be jokių papildomų priemokų. Jeigu jūs galite sau leisti išvykti diena ar dviem vėliau, tai gali būti daug geresnė alternatyva nei praleisti pragarišką ir kupiną streso dieną oro uoste.“

Na, o jei streikas užsitęstų ir pereitų į sekančią dieną, tokiu atveju galima tikėtis ir kompensacijos. „Šiuo metu oro linijos nėra atsakingos tik už iš anksto suplanuotus streikus. Jeigu šis streikas užsitęstų ir vyktų ilgiau nei planuota, vėluojantiems ar atšauktiems skrydžiams būtų taikomos tos pačios sąlygos, kaip ir įprastinio vėlavimo metu. Tuo atveju, jei skrydis vėluotų daugiau nei 3 valandas, keleiviams priklausytų kompensacija nuo 250 iki 600 eurų,“ – aiškino M. Stonkus.