Savo istorinei kelionei jie pasirinko BMW turistinių motociklų modelius „BMW F 800 GS Adventure“ ir „BMW F 650 GS“.

„Esame prisiekę motociklų mylėtojai, kurie neįsivaizduoja geresnio būdo keliauti. Patirtį kaupėme įvairiose kelionėse motociklais, kurių atstumai nuolatos didėjo, tad tokios kelionės idėja brendo seniai. Galop šių metų pradžioje, grįžus iš tolimo Azerbaidžano, nusprendėme ryžtis didžiausiam savo gyvenimo iššūkiui. Maršrutą, kuris driekiasi per 5 pasaulio žemynus, suplanavome taip, kad aplankytume kuo daugiau įspūdingų pasaulio kampelių. Jei viskas klostysis sėkmingai, tapsime pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apvažiuos aplink pasaulį“, – sako keliautoja Asta Dovydėnaitė.

Foto: L.Ciūnio nuotr.

„Savo kelionės maršrutą planavome atsižvelgdami į metų laikus ir kiekviename žemyne, kurį planuojame aplankyti, siekėme pasirinkti šiltesnį ir sausesnį sezoną. Kita vertus, mūsų pasirinkti turistinių motociklų modeliai yra patvarūs ir leidžia važiuoti praktiškai bet kokiomis oro ir kelio dangos sąlygomis, todėl net ir sudėtingi gamtos išbandymai nebus kliūtis. Smulkius techninius nesklandumus esame pasirengę tvarkyti savo jėgomis, taip pat turėtų praversti ir visame pasaulyje galiojanti BMW motociklo garantija“, – teigia keliautojas Linas Mockevičius.

Foto: L.Ciūnio nuotr.

Dvejus metus truksiančią kelionę motociklininkų pora pradeda įveikdama palyginti nedidelę atkarpą per kelias Europos šalis – iki Hamburgo uosto Vokietijoje. Iš ten jie keliaus į Pietų Amerikos žemyną, kurį pasieks lėktuvu, o motociklai ir kita reikalinga įranga bus gabenama vandens transportu. 2017 m. pradžioje jie planuoja keliauti po Pietų Amerikos šalis, o metų viduryje pajudėti į Šiaurės Amerikos žemyną. Kitų metų pabaigoje lietuvių motociklininkai persikels į Aziją, o 2018-ųjų pradžioje jų maršrutas drieksis per Afriką. Į Lietuvą keliautojai planuoja sugrįžti artėjant 2018 m. vasaros sezonui. Kelionėje žemynus skiriančius vandenynus jie planuoja įveikti lėktuvais ir laivais.

Foto: L.Ciūnio nuotr.

„Sveikinu Astą ir Liną nusprendus ryžtis šiai istorinei kelionei ir linkiu jiems kuo didžiausios sėkmės. Tikiu, kad bent dalį sėkmės jau užtikrina patikimų ir ištvermingų motociklų pasirinkimas. Šių turistinių motociklų F serijos modeliai yra tapę daugelio keliautojų ištikimais partneriais ir įrodę savo pranašumą pačiose sudėtingiausiose sąlygose“, – sako BMW prekės ženklo vadovas iš „Modus Group“ įmonių grupės Aurimas Tamašauskas.

Kelionės įspūdžiais Asta ir Linas ketina dalintis savo interneto dienoraštyje, kurį galima skaityti čia: www.2wheeledadventures.com.

Foto: L.Ciūnio nuotr.