Tyrimas parodė, kad svarbiausias atostogų vietos pasirinkimo kriterijus yra saugumo situacija regione, tai įvardijo net 78 proc. apklaustųjų.

Be Lietuvos ir Pietų Europos, lietuviai šiais metais planuoja aplankyti Vakarų Europos ar kaimynines šalis. „Future of Holidays“ tyrimo duomenys parodė, kad Lietuvos gyventojai vengia šalių, kurias krečia neramumai, tačiau bene dešimtadalis, nepaisydami grėsmių, ketina rinktis poilsį Turkijoje, Egipte ar Izraelyje, rašoma pranešime spaudai.

„Tyrimas rodo, kad iš atostogų krypčių užsienyje, lietuvius domina poilsis Pietų Europoje – Ispanijoje ir jos salose, Italijoje, Graikijos salose. Šias šalis mielai rinktųsi daugiau nei trečdalis apklausoje dalyvavusių respondentų. Tačiau poilsiauti gimtinėje žmonės taip pat neatsisako, Lietuvos kurortai išlieka paklausūs, nepaisant kokias pajamas gauna poilsiautojai“, – sako OMD vadovas Darius Gricius.

Atostogauja trumpai ir neišlaidauja

Tyrimo duomenimis, lietuviai poilsiauja trumpai. Beveik pusė žmonių poilsiui Lietuvos pajūryje skiria 1-3 dienas, savaitę čia užsibūna kiek mažiau nei trečdalis atostogaujančiųjų. Kitose Lietuvos vietose ne ilgiau kaip tris dienas praleidžia daugiau kaip 71 proc. keliautojų. Panašų laikotarpį užtrunkama ir keliaujant po kaimynines šalis. Kitose Europos šalyse lietuviai mėgsta ilsėtis ilgiau, savaitės poilsį renkasi beveik 40 proc. žmonių.

Didelė dalis gyventojų, apie 30 proc., savo atostogoms vidutiniškai skiria nuo 151 iki 300 eurų. Kiek daugiau pinigų poilsiui yra linkę išleisti 20-29 metų bei vyresni nei 50 metų amžiaus lietuviai. Ketvirtadalis apklaustųjų per atostogas planuoja išleisti nuo 300 iki 451 euro. Perkantys pilnus atostogų paketus iš kelionių agentūrų, dažniausiai savo atostogoms skiria sumas nuo 300 eurų. Tuo tarpu santykinai daugiau tų, kurie organizuojasi atostogas patys, poilsiui ketina išleisti ne daugiau 300 eurų. Ir tik penktadalis apklaustųjų savo atostogoms skirs daugiau nei 450 eurų asmeniui.

Svarbiausia – saugumas ir sveikata

Renkantis vietą atostogoms, lietuviai svarbiausiu kriterijumi išskiria saugumo situaciją regione. Ne mažiau svarbūs išlieka atostogų kaina ir geras, patogus nuvykimas. Šiuos prioritetus išskyrė atitinkamai 78 ir 76 proc. apklaustųjų. Tačiau tai, ar toje šalyje gyvena draugai, šeimos nariai bei ar vyksta festivaliai, sporto renginiai – nėra labai aktualu didesnei daliai lietuvių poilsiautojų. Pastarieji dalykai svarbesni jaunesniems bei su draugų kompanija vykstantiems žmonėms.

„Prieš vykdami į kelionę, net 63 proc. pasitikrina sveikatos draudimo galiojimą, taip pat beveik pusei keliautojų svarbus higienos lygis šalyje, į kurią rengiamasi važiuoti“, – komentuoja D. Gricius.

Pastarųjų metų terorizmo išpuoliai koreguoja atostogų planus ir išlieka vienu pagrindinių veiksnių, sprendžiant kurią kelionės kryptį rinktis. Beveik 20 proc. sako, kad dėl grėsmių apribojo savo keliones į užsienio valstybes, o 23 proc. vengia tų regionų, kuriuose išpuolių grėsmė yra didžiausia. Terorizmo galimybių labiausiai vengia jauni keliautojai, bet yra ir 5 proc. sakančių, kad jiems tai išvis nesvarbu ir savo kelionių planų dėl to nekeičia.

Bendrovė OMD atliko „Future of Holidays“ tyrimą, kurio metu buvo apklausti 1319 interneto vartotojai iš Lietuvos, kurių amžius svyruoja tarp 15-69 metų.