Pasak kelionių organizatorių, Maldyvus galima pamatyti ir su mažesniu biudžetu – apsistojant vietinėje saloje svečių namuose arba renkantis vieną iš nedaugelio 3*** viešbučių (beje, patys Maldyvai neturi vieningos žvaigždučių suteikimo sistemos, tad čia itin svarbu, kad renkantis atostogų vietą jus pakonsultuotų kažkas, kas jau buvo).

Gyvenant vietinėje saloje mokėsite mažiau, tačiau būsite apriboti: paplūdimyje moterys negalės maudytis ir degintis su maudymosi kostiumėliais (nebent rasite kai kur įkurtus specialius paplūdimius turistams), negalėsite vakare išgerti kokteilio, saloje nebus labai tvarkinga, dažnoje iš jų intensyviai vyksta statybos, tad norint padaryti tą rojų primenančią nuotrauką – reikės paieškoti gero kampo.

Maldyvai
Foto: Organizatorių nuotr.

Žinoma, kasdien galėsite plaukti į ekskursijas, lankyti prabangias salas-viešbučius, tačiau tai kainuoja ir netgi nemažai. Pavyzdžiui, Mafušio saloje dienos ekskursijų kainos prasideda nuo 50 JAV dolerių, o kai kurios siekia net ir 200 ar daugiau.

Gyvenimas vietinėje saloje rekomenduojamas tik užkietėjusiems nardytojams – Maldyvų povandeninis pasaulis tikrai ypatingas. Na, o ieškantiems tiesiog puikių biudžetinių atostogų su tuo pačiu žydru vandeniu, baltu smėliu ir pasvirusia palme – tikrai yra daugiau pasirinkimų pasaulyje. Skriskite į Karibus, Filipinus ar Indoneziją. Ten tikrai nereikės permokėti už tai, ką Maldyvuose tenka atskraidinti iš aplinkinių šalių. Čia vietinėje parduotuvėje salotų gūžė kainuoja 10 JAV dolerių, pienas ar mažas jogurto indelis – apie 7.

Maldyvai
Foto: Organizatorių nuotr.

Kainos Maldyvuose dažnam atrodo tikrai neadekvačios, bet kai visus viešbučius tenka statyti viską skraidinant ir plukdant, kai vandenį į jūsų dušo kabiną turi pirmiau nuo jūros druskos išvalyti specialūs įrenginiai, o visus darbuotojus reikia apgyvendinti salos viduryje namukuose tarp medžių – nenuostabu, kad viešbučio kaina už naktį prasideda nuo 300, 500 ar 700 eurų. Jei nesate pasiruošęs (finansiškai arba morališkai) mokėti po 20 – 30 eurų už makaronų lėkštę ar picą – nevažiuokite čia.

Kur nors kitoje nuostabioje pakrantėje pasaulyje puikią vakarienę su jūros gėrybėmis galėsite suvalgysite už vos kelis eurus.

Maldyvai yra prabanga ir dėmesys detalėms. Pagal tai, kaip jus pasitinka registratūroje, galima pasakyti viešbučio kategoriją: paduos lapelį užpildyti jūsų paso informacijai, ar paims pasą ir kol jūs kelsite putojančio vyno ar sulčių taurę – viską atliks už jus?

Galėsite laisvai naudotis paviršinio nardymo įranga ar net išmokti tai daryti nemokamoje pamokoje, ar už kiekvieną papildomą paslaugą bus paskaičiuota papildomai? Galėsite vakarienei rinktis iš keleto skirtingų virtuvių restoranų, ar turėsite spėti pavalgyti per pusantros valandos kartu su dar beveik 700 svečių buffet tipo valgymo vietoje.

Maldyvai
Foto: Organizatorių nuotr.

Pasak kelionių organizatorių, Maldyvai – tai prabanga ir važiuokite ten, kai galėsite tai sau leisti. Taip pat rekomenduojama Maldyvus derinti su Šri Lanka: patyrus šiek tiek įspūdžių džiunglėse, pasigrožėjus šventyklomis ir arbatos plantacijomis – bus gera pasimėgauti ir pasyvesniu poilsiu.

Žinoma, jei norite atšvęsti kokią ypatingą jūsų poros progą – ir savaitė Maldyvuose tikrai neprailgs. Atidžiai išsirinkus tinkamą salą į spalvingą rifą galėsite panirti tiesiai nuo savo namuko durų.

Keletas praktinių patarimų. Jei planuojate kelionę savarankiškai ir užsakote viešbutį per booking.com ar kitą rezervacinę sistemą, nepamirškite, kad nurodytoje kainoje nėra įskaičiuoti mokesčiai (iš viso 22 proc.), plaukimas ar skrydis iki salos ir atgal.

Nerekomenduojama iš anksto išsipirkti pietus – karštą dieną valgyti paprastai nori mažiau, o jei mėgstate pamiegoti – tai vakarienės padės sulaukti vėlyvi pusryčiai.

Rinktis vilą ant vandens ar paplūdimio vilą? Viskas priklauso nuo jūsų mokėjimo plaukti. Namukas ant vandens, žinoma, skamba romantiškai, tačiau, jei plaukti jums nedrąsu – nerekomenduočiau rinktis. Labai dažnai nusileidus tiesiai į vandenį, net jei ir negilu – atsistosite ant akmenų ar koralų liekanų. Yra tekę girdėti, kad ir naktį žuvys garsiai pliaukši, miegoti trukdo.

Maldyvai
Foto: Organizatorių nuotr.

Maldyvai tikrai nėra tik gražūs vaizdai. Iš prabangaus viešbučio salos galite matyti naujai pilamos salos kranus ar net gamyklos dūmus, paplūdimyje bus vamzdis, kuris grąžins smėlį iš jūros atgal po musonų sezono. Žinoma, tuo savo nuotraukose niekas nerodo.

Paklausite, tai ar verta ten iš viso važiuoti? Jei ieškote išskirtinės vietos išskirtinei kelionei, jei norite pasilepinti ir apdovanoti save, jei mėgstate skaidrų, itin šiltą vandenį ir povandeninį pasaulį, jei ieškote gurmaniško maisto, į Maldyvus važiuoti tikrai verta!

Bet jei norite tikrai tobulų atostogų – rekomenduojama pasitarti su specialistais.