Vis dėlto sulig išaugusiu Bulgarijos krypties populiarumu pastebima ir kainų didėjimo tendencija. „Poilsis brangsta drauge su augančia paklausa, kurią lėmė per pastaruosius kelerius metus itin pagerėjusi poilsio kokybė ir padidėję poilsiautojų srautai, – sakė Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Populiarėja sparčiau nei Turkija

Šią vasarą norinčiųjų ilsėtis Bulgarijoje skaičius viršijo išankstinius kelionių organizatoriaus planus. „2016-iesiems Bulgarijos programa buvo padidinta 40 proc., tačiau to nepakako – balandį jau buvome pardavę per 50 proc. visų iš anksto suformuotų kelionių Bulgarijos kryptimi, todėl turėjome pridėti papildomų skrydžių“, – pasakojo kelionių organizatoriaus atstovė.

Bulgarija populiarėja greičiau nei, pvz., Turkija. „Jei šiemet kelionių pardavimai Bulgarijos kryptimi yra 40 proc. didesni nei pernai, tai, pvz., augimas Turkijos kryptimi šiemet sudaro 15 proc. , – sakė tarptautinio kelionių organizatoriaus atstovė. – Nors kelionės į Bulgariją organizuojamos dar tik penktus metus, o kelionės į Turkiją – apie 15 metų“.

Skraidinama į du oro uostus

Šiuo metu poilsiautojai iš Lietuvos užsakomaisiais skrydžiais skraidinami į du Bulgarijos oro uostus – Burgasą ir Varną. „Poilsines keliones Bulgarijoje mūsų poilsiautojams siūlome nuo 2012-ųjų. Ir jei prieš ketverius metus per savaitę užpildydavome 2 lėktuvus, tai dabar skrendama kasdien, – kalbėjo I. Aukštuolytė. – Lyginant Bulgariją su Turkija, Bulgarijoje mūsų poilsiautojus priima 2 oro uostai, o Turkijoje – 3. Turkija Bulgariją lenkia vos vienu oro uostu“.

Fenomeno neįžvelgia

Nors Bulgarijos krypties populiarėjimas kelionių organizatorius džiugina, tačiau fenomeno jie neįžvelgia: paklausa šia kryptimi nestebina, šalis tikisi didinti pajamas iš turizmo, tad nuolat investuojama į tam reikalingą infrastruktūrą.

Sektinu pavyzdžiu pasirinkus poilsiautojų meka vadinamos Turkijos turizmo verslo modelį, Bulgarijos kurortuose aktyviai vystoma poilsio viešbučiuose „All Inclusive“ sistema, kuri leidžia ilsėtis be rūpesčių.

„Per pastaruosius kelerius metus pastatyta arba pradėta statyti daug naujų viešbučių, taip pat poilsio reputaciją gerina pasaulyje žinomų viešbučių tinklų, pvz., „Sol Hotels“, „Melia Hotels“, „Riu Hotels“, „Barceló Hotels“, „Iberostar Hotels“ ir kitų kūrimasis Bulgarijoje. Stiprėjant konkurencijai, sparčiai renovuojami ir anksčiau statyti viešbučiai, puoselėjamos juos supančios teritorijos, gerinami aptarnavimo, paslaugų sektoriai“, – pokyčius vardijo I. Aukštuolytė.

Bulgarija populiarėja ir dėl poilsiautojų, ieškančių alternatyvos Turkijai. „Poilsiautojų srautai auga, tad akivaizdu, kad Bulgarijos paklausa šį sezoną yra didžiulė, – sakė I. Aukštuolytė. – Natūralu, kad visa tai matydami verslininkai didina ir viešbučių kainas“.

Brangsta viešbučiai

Šiųmetis Bulgarijos turizmo paslaugų kainų augimas ryškėja lyginant su praėjusiais metais. Pavyzdžiui, šią vasarą vidutinė kelionės paketo kaina – apie 500 Eur. Tuo tarpu pernai kelionę buvo galima įsigyti už 300–350 Eur. Nors šiemet lėktuvų kuras pigo, bet pabrango viešbučiai.

Kaip teigia kelionių organizatoriaus atstovė, rinkoje visuomet yra ir itin mažų kainų, tačiau dažniausiai tai tėra likučių išpardavimas, kuomet jau būna mažas kelionės datos, viešbučių pasirinkimas.

Beje, kainos pačioje Bulgarijoje išlieka stabilios ir nedidėja, todėl euro viražų stebinamiems poilsiautojams iš Lietuvos išeiti iš už viešbučio teritorijos nebus pernelyg brangu.

Nuo kylančių kainų kelionių organizatorius rekomenduoja gintis tradiciškai:

- nepalikite kelionės įsigijimo paskutinei minutei ir pasirūpinkite savo ir visos šeimos poilsiu iš anksto, per išankstinius pardavimus, kuomet kainos būna mažesnės ir viešbučių pasirinkimas didesnis – kuo arčiau išvykimo data, tuo mažiau lieka kokybiškų, gerų viešbučių;

- - teikite pirmenybę skrydį, viešbutį ir pervežimus iš oro uosto į viešbutį ir atgal apimantiems kelionių paketams – užsisakydami viską atskirai gal ir mėgausitės individualios paslaugos teikiamu komfortu, tačiau būkite pasiruošę už tai ir susimokėti daugiau nei renkantis kelionės paketą;

- - rinkitės poilsio tipą „All Inclusive“, kuris garantuoja maitinimą ir gėrimus iki valiai, tad nebereikės išlaidauti mieste.

Vietoje kopų – promenados

Vienas poilsio Bulgarijoje privalumų, dėl kurio atostogas prie Juodosios jūros užsisako besirenkantys tarp poilsio Lietuvoje ir artimame užsienyje, yra ilgesnis šiltasis sezonas. Bulgarijoje jis tęsiasi nuo gegužės iki vėlyvo rugsėjo.

Vienas populiariausių Bulgarijos kurortų – netoli Burgaso miesto esantis Saulėtas krantas. Jis tiks aktyvioms ir pasyvioms paplūdimio pramogoms – 35 m pločio paplūdimys driekiasi apie 10 km. Viešbučių įvairovė šiame kurorte didžiulė – nuo ekonominių iki itin prabangių, tad sau tinkantį apgyvendinimą išsirinks kiekvienas.

Beje, kitaip nei Lietuvos kurortuose, Bulgarijoje nėra saugomų kopų, todėl erdviuose paplūdimiuose įrengtos promenados pasivaikščiojimams. Dėl tos pačios priežasties Bulgarijos paplūdimiuose yra ir didelė pramogų pasiūla: veikia restoranai, kavinės, barai, klubai bei diskotekos.

Buvusieji Bulgarijoje tvirtina, jog gražiausia, įdomiausia joje – antikinis palikimas. Vis dėlto kadangi savarankiškai po šalį keliauti vis dar sudėtinga (prasti keliai, viešbutis nebūtinai siūlo automobilių nuomą ir pan.), antikinių grožybių rekomenduojama vykti apžiūrėti kartu su grupe ir gidu – lengviau rasite ir nuvyksite, o ir akmenys patys nekalba ir keliauti su gidu yra tiesiog įdomiau.

Poilsiautojų pamėgta pramoga – vienos dienos kelionė iš Bulgarijos į Stambulą (Turkija yra Bulgarijos kaimynystėje). Tad poilsiautojai, pasirinkę atostogas Bulgarijoje, vienu šūviu nušaus du zuikius ir galės pabuvoti dviejose šalyse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)