Šiemet šis nemokamas renginys gausus veiklomis – aktyviomis, įtraukiančiomis ir supažindinančiomis su gamtos pasauliu. Renginys, skirtas visų amžių ir pomėgių dalyviams, tęsis nuo vidudienio iki pat saulės laidos.

Plukių žydėjimo šventė prasidės bėgimu „Didžiausios Lietuvos sengirės takais“. 12 val. startavę bėgikai įveiks vaizdingą 6 kilometrų ilgio distanciją lietuviškos sengirės ir kalvotų jos apylinkių takais. Bėgime gali dalyvauti visi norintys.

Foto: Organizatorių archyvas

12.30 val. pagrindinėje Dūktų ąžuolyno aikštelėje regioninio parko gamtos gidas pakvies į 1,5 val. truksiančią ekskursiją. Čia, pačiame didžiausiame ir viename seniausių natūralių ąžuolynų visoje šalyje, išgirsite intriguojančias istorijas apie jo gyventojus. Pavyzdžiui, ar girdėjote apie lyg paukščius „čiulbančias“ varles – raudonpilves kūmutes? Ekskursijos metu gamtos gidas atskleis šią ir kitas senojo ąžuolyno paslaptis.

14 val. laukinės gyvūnijos mylėtojai bus kviečiami į susitikimą „Gamtos fotografija pagal Čepulį“. Joje visiems žinomas ornitologas, gamtos fotografas Marius Čepulis gyvai papasakos apie savo veiklos nuotykius ir iššūkius. Kaip padaryti didžiausių gamtos slapukų portretą? Ar lengva apsimesti kelmu arba žolių kupstu, ir kas – gamta jį ar jis gamtą – dažniausiai pergudrauja laukinių fotosesijų metu?

15 val. prasidės išskirtinė veikla – praktinė „laukinio“ maisto pažinimo pamoka. Jos metu žoliautoja Ieva Šidlaitė papasakos ir parodys ką, be šašlykų, galima valgyti atsidūrus gamtoje, kurie žolynai valgomi vietoje špinatų, kurie – vietoje šparagų, kas valgomo yra po žeme ir iš ko pasigaminti miltų, ką galima dėti į salotas ir kuo pagardinti mėsos patiekalus.

Foto: Organizatorių archyvas

Ekstremalesnių įspūdžių mėgėjus ekologas Aivaras Jefanovas 15 val. pakvies į medžių milžinų aukštalipystės pradžiamokslį. Užsiėmimo metu susipažinsite su medžių laipiojimo būdais ir tam skirta įranga, medžių milžinų gyvenimu ir gyvūnija, kuri randa prieglobstį juose. Drąsiausi galės išbandyti virvių trasą: kylant medžių milžinų kamienais aukštyn iki pat viršūnių, bus galima susipažinti su kiekvieno medžio „pasauliu“ iš arčiau. Ir, žinoma, pasigrožėti vaizdu iš paukščio skrydžio!

16 val. gamtininkas, operatorius ir režisierius Mindaugas Survila pristatys kuriamą unikalų dokumentinį filmą „Sengirė“. Kūrinys, kuris kino centrų sales turėtų pasiekti 2017 m., žiūrovams leis „įžengti“ į Lietuvos sengirių glūdumas ir pamatyti ten vis dar glūdinčius stebuklus. M. Survila ne tik papasakos apie šio projekto – jo gyvenimo tikslo – įgyvendinimo nuotykius, bet ir pakvies pažinti gamtos operatoriaus darbą maskuojančioje palapinėje.

16.30 val. prasidės inkilų gaminimo dirbtuvės visai šeimai. Jų metu ornitologas Gintaras Malmiga ne tik padės susikalti inkilą varnėnui, bet ir papasakos, kodėl paukščiai čiulba, su kokiais iššūkiais susiduria perėjimo ir migracijos metu, kaip vilioja partnerius ir kokios gyvenimiškos dramos vyksta šių sparnuočių pasaulyje. Pagamintus inkilus varnėnams (arba didžiosioms miegapelėms) bus galima pasiimti namo (3 eurų auka už medžiagas) arba padovanoti regioniniam parkui.

Renginys baigsis Vytauto V. Lansdbergio koncertu. 18 val., baltų plukių apsuptyje, rašytojas, režisierius ir bardas padovanos jaukų muzikinį susitikimą.