Paryžius. Šviesos miestas ir jo gyventojai visada bus gražiųjų, o ne „žvėriškų“ miestų sąraše dėl to, kad vietos gyventojai yra tvirtai pasiryžę spindėti taip pat ryškiai, kaip ir jų miestas. Jokia paryžietė, save laikanti tikra dama, net pagalvoti negali apie nubėgimą iki parduotuvės apsirengus treningais ir susirišus plaukus į arklio uodegą. Apskritai, po šį miestą vaikšto labai nedaug nesusitvarkiusių žmonių.

Sidnėjus. Didingas uostas, paplūdimiai kaip iš paveiksliukų, viena įspūdingiausių pasaulyje gero maisto ir meno vietų – didžiausias Australijos miestas iš tiesų yra gražus. Jis neabejotinai palieka savo pėdsakus ant įdegusių, sportiškų ir kosmopolitiškų vietos gyventojų, kurie yra pakankamai pažangūs, kad nustatytų pasaulines futbolo tendencijas ar laimėtų „Oskarą“ , tačiau tuo pat metu yra pakankamai atsipūtę, kad išeitų iš darbo anksčiau ir nueitų į paplūdimį čiuožti banglente.

Ubudas, Balis. Jei jūsų dėmesio neblaško ugnies šokiai ar šešėlių teatras, jūs tikrai pastebėsite natūralų Balio kraštovaizdžio grožį. Žaliuojančios ryžių terasos, įspūdingi kalnai, karštosios versmės ir vandens pilys – neabejotinai atsispindi ir vietos žmonėse, kurių nuo veido nedingstančios šypsenos yra vienos žaviausių pasaulyje (įsivaizduokite, ir mes Balyje daugiausiai laiko praleidome besišypsodami).

Foto: Shutterstock

Venecija. Venecija yra apgaulingas ir paslaptingas miestas – kur šviesa vejasi šešėlius, paslaptingumas vaikšto aplink romantiką, aukšti skruostikauliai susitinka su stipria aistra, ir visa tai vyksta nepakartojamo itališko grožio apsuptyje. Atsiduokite Venecijos labirintiškoms alėjoms ir pasislėpusioms kavinukėms, lydint švelniai tekančio vandens garsams, ir jūs greitai suprasite, kodėl žmonės čia atvyksta švęsti meilę.

Praha. Tūkstančio bokštų miestas taip pat galėtų būti vadinamas tūkstančio supermodelių miestu. Juk Petra Němcová, Karolína Kurková, ir Eva Herzigová savo kelią pradėjo būtent čia (Eva pradėjo savo karjerą po to, kai 1989 metais laimėjo grožio konkursą). Šiandien čia klesti kavinių ir klubų kultūra, jau neminint žaibiškai atsinaujinančių priemiesčių ir tiesiog įspūdingu greičiu besivystančio meno. Šis miestas yra pilnas jaunimo, kuris yra pasiruošęs ir toliau judėti šia linkme.

Keiptaunas. Viskas šiame Pietų Afrikos kultūros centre yra iš anksto paruošta „Instagramui“. Pradedant nuo paties miesto, kuris įsikūręs gamtos suformuotame amfiteatre tarp didingų kalnų grandinės ir spindinčio Atlanto, ir baigiant jo gyventojais: jaunais, energingais, kupinais vilties, kurie puikiai žiūrisi prašmatnaus restoranų ir barų dekoro ir nuostabaus gatvės meno centriniuose miesto rajonuose fone.

Krabi provincija, Tailandas. Sunku varžytis su epiniu Krabi provincijos grožiu – ir mes turime omenyje ne tik tai, kad Krabi provincijos salos yra įsikūrusios tarp kampinių kalkakmenio karstų (geologinių procesų ir reiškinių visuma, susijusi su uolienų tirpinimu, požeminių tuštumų ir specifinių paviršinių karstinio reljefo formų susidarymu – red. past.), kurie iššoka iš įlankų lyg suakmenėję banginiai. Turime omenyje ir žmones, kuriuos galima sutikti netoli Puketo miesto – jiems nėra būdingas ciniškas požiūris į turistus. Jų akys yra šviesios, o šypsenos šiltos bei svetingos. Vietos gyventojai yra visiškai atviri ir būna pakylėti jūsų nuostabos, kai stebite jų gražius žygius ir drąsius laipiojimus uolomis.

Foto: Shutterstock

Roma, Italija. Matę filmą „Didis grožis“ galėjo susidaryti įspūdį, kad visi nepriekaištingai besiverčiantys Romos gyventojai visada iškelia dosnius vakarėlius terasose, iš kurių atsiveria vaizdas į Koliziejų. Šiuo atveju fikcija nėra daug nutolusi nuo realybės. Tai yra miestas, kuris pulsuoja – ir jo aistringi gyventojai atspinti nepaprastą šio miesto energingumą. Mylėdami klasikinį siuvimą ir senovinį dizainą, Romos gyventojai turi gana dramatišką gabumą kiekvieną įvaizdį paversti tokiu, kuris atrodo išskirtinis ir asmeniškas.

Tel Avivas. 16 kilometrų paplūdimių, kuriuose įsikūrę klubai ir kavinės, architektūra, paveikta Art Deco ir Bauhaus stilių, nuostabus maistas ir liberalus požiūris: neapsigaukite – tai yra miestas, kuriame Izraelis pasileidžia savo plaukus. Ir jo gyventojai – spinduliuojantys, energingi, daugiakultūriškumo atstovai – tai atspindi.

Foto: Shutterstock

Barselona, Ispanija. Be abejonės, tai yra inovatyviausias, toli žvelgiantis Ispanijos miestas. Barselonos gyventojai atitinka šį miestą – jie yra jaunatviški, dinamiški, besižavintys vėlyvomis vakarienėmis ir vakarėliais. Pridėkime prie to 4 kilometrų paplūdimį ir turėsite receptą vienam iš geriausių (ir labiausiai bikiniams draugiškų) žmonių stebėjimui visoje planetoje.