Taigi kuo ypatinga ši tauta? Meksika – kontrastų kupina šalis, paliekanti neišdildomą įspūdį visam gyvenimui. Sakoma, kad šis kraštas yra tikras keliautojų rojus.

Meksikos įvairovė

Ši šalis stebina savo dvylipiškumu. Čia galima rasti ir galingų majų ir actekų civilizacijų palikimą, ir pirmykštės gamtos grožį: ugnikalniai, viršukalnes dengiantys sniegynai, nuostabūs paplūdimiai, skaidrus žydras vanduo. O visai netoli – ir milijoniniai miestai, neįprastas gyvenimo tempas.

Klimato įvairumą nulemia didelė šalies teritorija ir reljefo įvairumas, bet dažniausiai karščiausi ir drėgniausi yra gegužės ir spalio mėnesiai. Klimatas labai priklauso nuo aukštumos: pakrantėje jis tropinis, o aukštikalnėse pasitiks vėsus ar net šaltas oras.

Šiaurės vakarų Meksika ir šiaurinė žemyninė dalis yra sausesnės nei likusi Meksika. Vasarą žemyninėje dalyje karšta, žiemą šalta, kartais temperatūra nukrenta žemiau nulio. Žemyninėje dalyje aukštumose ir kalnuose klimatas taip pat sausas, o kalnų viršūnės dažnai padengtos sniegu.

Likusioje Meksikos dalyje visus metus vyrauja karštas ir drėgnas tropinis klimatas: nuo gegužės iki spalio tęsiasi karštasis ir drėgnasis sezonas, drėgniausi mėnesiai – nuo birželio iki rugsėjo.

Susikalbėti nesunku

Visoje Meksikoje oficiali kalba – ispanų, tačiau daugelis kalba ir savo regione paplitusiomis kalbomis (jų yra apie 100). 80 proc. meksikiečių, kurie kalba vietinėmis kalbomis, taip pat gerai moka ir ispanų.

Labiausiai iš visų kalbų yra vertinama Nahuatl kalba (kilusi Š. Amerikoje). Daugiau nei milijonas meksikiečių teikia pirmenybę būtent šiai kalbai. Tačiau daug Meksikos gyventojų, ypač didžiuosiuose miestuose, puikiai kalba ir angliškai.

Pinigų keitimas

Piniginis vienetas – pesas, kaina rašoma su $ ženklu. 1 pesas lygus 100 centų. Pesas pririštas prie JAV dolerio. Kartais rasite kainas, pažymėtas NP. Tai reiškia naujuosius pesus, 1993 m. įvestus dėl devalvacijos. Keitimo kursas yra maždaug 1 doleris = 11 pesų.

Geriausiai vežtis ir dolerių grynais, ir pinigų kortelėje. Grynieji suteikia atsiskaitymo laisvę, o kortelėje laikomi – saugumą. Kartais sunku gauti grąžą mokant stambiais banknotais, todėl patariama turėti apie 10–20 banknotų po vieną dolerį. Jais patogu ir arbatpinigių palikti, ir atsiskaityti už nedidelius pirkinius.

Pinigus galima keisti beveik kiekviename oro uoste Meksikoje. Keityklose dažniausiai keičiama pagal oficialų valiutų kursą. Jei jos uždarytos, dėl pinigų keitimo pasiteiraukite automobilių nuomos punktuose. Bet prieš tai būtinai pasitikrinkite, koks oficialus keitimo kursas. Bankų keityklos paprastai dirba nuo 9 val. ryto iki 3–4 val. po pietų.

Arbatpinigiai

Meksikoje jie vadinami „propinas“. Palikti arbatpinigių nėra privaloma, tačiau pageidaujama.

Šioje šalyje galioja maždaug 15 proc. taisyklė. Štai padavėjams mokama 10–20 proc., liokajui, nešikams duodamas 1 JAV doleris už krepšį. Galite pasirinkti, ar duoti arbatpinigių taksi vairuotojams. Geriausia „propinams“ nešiotis banknotų po 1 JAV dolerį.