Turizmo dieną galima švęsti keliaujant ir tikrai nebūtina keliauti kažkur toli, kai Lietuvoje yra daug galimybių pamatyti gražių, atnaujintų vietų, dalyvauti įvairiose edukacinėse programose.

Vilniaus turizmo informacijos centras rugsėjo 25, 26 ir 27 d. skiria 450 nemokamų vietų specialiose ekskursijose Senamiestyje, Užupyje, Žvėryne bei Stoties rajone. Rugsėjo 26 ir 27 d. Pavilnių regioniniame parke įvyks 2 naujų pėsčiųjų trasų – Strielčiukų ir Ribiškių – atidarymas ir žygiai su pristatymu, o rugsėjo 27 d. Europos geografiniame centre (Vilniaus raj., Girijos kaime) lankytojų lauks ekskursija po Europos geografinį centrą, V. Labučio džiazo vaikų ansamblis ir viktorina su prizais.

Kaunas kviečia susipažinti iš naujo su laikinąja sostine, išbandant istorines transporto priemones, o Pažaislio vienuolyno sveikatingumo komplekse „Monte Pacis“ įvyks naujo pažintinio kelionių vadovo (anglų kalba) „Lithuania Travel Guide“ pristatymas, kuriame laukia nemokama paskaita apie šalies grožį ir turizmo galimybes su keliautoju, fotografu ir rašytoju Vytautu Kandrotu bei daug nuostabių Lietuvos fotografijų iš žemės ir oro.

Rugsėjo 26-osios vakarą Anykščiuose vakarojantiems svečiams nuo 19 iki 24 val. muziejų ekspozicijose ir renginiuose bus galima lankytis nemokamai. Iki vidurnakčio bus atviros svarbiausios miesto kultūros erdvės ir Šv. Mato bažnyčios bokšto durys, o užkopusieji į apžvalgos aikštelę pro monoklį galės pasigrožėti žvaigždėtu dangumi.

Pažaislio vienuolynas

Rugsėjo 25 d. Žemaitijos turizmo informacijos centras kviečia į nemokamą ekskursiją po Telšių miestą ir į žemaitiškų patiekalų degustaciją, o Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras rugsėjo 26 d. organizuoja ekskursiją „Diplomatinis vizitas: iš vienos Žemaitijos sostinės – į kitą. RaseiniaiTelšiai – Raseiniai“, kurios metu bus lankomasi Biržuvėnų dvaro sodyboje, Šatrijos kalne ir žemaičių muziejuje „Alka“.

Rugsėjo 27 d. Pasaulinės turizmo dienos dvasią galės pajusti ir Raseinių mažieji turistai nemokamame muzikiniame spektaklyje-žaidime „Aplink pasaulį 2“, kuris vyks Raseinių krašto istorijos muziejaus vidiniame kiemelyje.

Taip pat rugsėjo 27 d. Biržų turizmo informacijos centras kviečia į pažintinę ekskursiją po Biržų kraštą, lankant Biržų krašto muziejų „Sėla”, karstines įgriuvas, regioninio parko apžvalgos bokštą ir savo rankomis išsikepant duonelę edukacinėje programoje „Grūdo kelias” Sodeliškių dvaro sodyboje.

Biržų apžvalgos bokštas
Foto: Organizatorių archyvas

„Vietinis turizmas per pirmą šių metų pusmetį augo 11,3 proc., lyginant su pernai metai tuo pačiu laikotarpiu. Keliauti, lankyti naujus turistinius objektus Lietuvoje darosi labai populiaru, net madinga. Lietuviai vis labiau domisi savo kraštu, renkasi ne tik tradicinius maršrutus į kurortus ar didžiuosius miestus, bet lanko ir kitas per 25 nepriklausomybės metus akivaizdžiai atsinaujinusias ar naujai įkurtas turistines vietas,“ – sako Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Jurgita Kazlauskienė.

Nutarimas švęsti Pasaulinę turizmo dieną rugsėjo 27 d. priimtas 1979 m. Ispanijoje per III Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Generalinę asamblėją. Numatyta, jog ši diena – tinkamiausias laikas švęsti: šiauriniame Žemės pusrutulyje antroje rugsėjo pusėje baigiasi turistinio sezono įkarštis, o pietiniame jis dar tik prasideda.