Taip pat skaitykite: Unikalios Lietuvos vietelės tapo dar labiau išskirtinės

arba: Kur galima rasti pačius etnografiškiausius namus Lietuvoje?

Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi! Taip pat skaitykite Perpasauli.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „Android“.

Veisiejų regioninio parko lankytojų centras įsikūręs buvusio Veisiejų dvaro dešiniajame fligelyje. Dvaras statytas XVIII amžiaus viduryje tuometinio Veisiejų savininko, Lietuvos didžiojo etmono Mykolo Masalskio pastangomis. Neseniai fligelis prikeltas naujam gyvenimui pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“. Čia įsikūrė Veisiejų regioninio parko direkcija ir Lankytojų centras.

Įrenginėjant naują ekspoziciją, pastato paskirtis ir istorija diktavo erdvės formavimo principus – kuo mažiau keisti patalpų struktūrą, neperkrauti erdvės eksponatais, santūriai įsilieti į aplinką.

Dzūkija nuo seno garsėja svetingais žmonėmis ir tradiciniais amatais. Tad austų juostų motyvas lydės lankytoją nuo pat ekspozicijos pradžios iki pabaigos.

Veisiejų RP lankytoju centro ekspocizjia
Foto: VSTT nuotr.

Veisiejų regioninio parko lankytojų centro ekspozicijos ,,Gyvenimas tarp vandenų" erdvėse pristatoma bendroji regioninio parko informacija, kalvotasis Šlavantų kraštas, Ančios kraštovaizdis, ežeringosios Kapčiamiesčio ir Veisiejų apylinkės, istorinė, gamtinė, kultūrinė ir turistinė informacija. Čia sužinosite kokiais maršrutais parke ir jo apylinkėse galima keliauti pėsčiomis, dviračiai ar baidarėmis.

Ekspozicijoje įdomiai pristatomas Ančios ežeras – didžiausias regioninio parko teritorijoje esantis ežeras, užimantis 490 ha plotą. Jo aplinkinis kraštovaizdis yra viena iš raiškiausių Veisiejų regioninio parko vertybių, reprezentuojančių Veisiejų regioninio parko išskirtinę vertę. Ežerą supa plati ledyninių upių suplauta lyguma, dviejų – keturių metrų aukščio kopomis.

Veisiejų RP lankytoju centro ekspocizjia
Foto: VSTT nuotr.

Kas nežinojo, naujoje Lankytojų centro ekspozicijoje sužinos, kad Veisiejų regioninis parkas – tai gražūs Dzūkijos pušynai, ledynmečio paliktų melsų ežerokšnių virtinė, smulkūs upeliai, pelkės, smėlingos dirvos su banguojančiomis kalvomis, nuo kurių atsiveria gražiausieji Veisiejų regioninio parko teritorijos išskirtinumą pabrėžiantys reginiai.

Lankytojų centrų tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie saugomą teritoriją, kad lankytojas vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir pats „atrasti“ mūsų krašto gamtos lobius. Keliautojus kviečiame užsukti į naują Veisiejų regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją ir sužinoti kuo ypatinga ši saugoma teritorija.