Renginio metu iš pirmų lūpų išgirsite knygos sudarytojų – Vytauto Kandroto ir Ingridos Veliutės – mintis, kaip kilo idėja aprašyti Lietuvos dvarus ir pilis, kuo ši tema aktuali dabartiniam žmogui, kaip buvo renkama informacija. Prie pašnekovų prisijungs ir savo mintimis apie Lietuvos kultūros paveldo situaciją pasidalys renginio svečiai: Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė, Kultūros paveldo departamento vadovė Diana Varnaitė ir atstovai iš Kretingos, Pakruojo, Raudondvario bei Žagarės dvarų.

Pristatymo metu turėsite progą daugiau sužinoti apie Lietuvos dvarus ir pilis – savo laiku buvusius reikšmingus kultūros, švietimo centrus, saugojusius ne tik turtingas bibliotekas, archyvus, meno dirbinių ir paveikslų kolekcijas, bet ir didikų, bajorų šeimų istorijas, jų gyvenimo būdą. Dabar tai – puoselėjami istorijos ir kultūros paminklai, kurių daugelis lankytojus pasitinka čia įrengtomis ekspozicijomis ir organizuojama veikla.

Knygos pristatymo renginį vainikuos dvaro gyvenimo inscenizacija. Rokiškio dvaro atstovai žiūrovus supažindins su XIX a. grafų Tyzenhauzų gyvenimu, jų sukauptomis bei parengtomis knygomis. Turėsite unikalią galimybę išgirsti apie pirmąją rašytoją Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje Sofiją Tyzenhauzaitę Šuazel-Gufjė ir Konstantino Tyzenhauzo mokslinę veiklą.

Knygos pristatymas bus filmuojamas LRT forume. Renginį ves 2014 metais geriausia LRT radijo laidų vedėja pripažinta ir „Auksine bite“ apdovanota žurnalistė Raminta Jonykaitė („Kultūros savaitė“).

Knygą „Lietuvos dvarai ir pilys“ bus galima įsigyti visos Vilniaus knygų mugės metu „Terra Publica“ leidyklos stenduose 3 ir 5 salėse. Renginio dieną Jus nustebinsime malonia staigmena – pirkdami knygą gausite specialią leidyklos dovaną. Susitikime Vilniaus knygų mugėje vasario 19 d. 10 val. LRT forume, 3 salėje.