Taip pat skaitykite: Populiariausia pasaulyje nuotrauka

arba: Norintiems išsinuomoti laivą-namą Alleppey pasirinkimo tikrai netrūksta

Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi! Taip pat skaitykite Perpasauli.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „Android“.

Mama Lee, kaip ją vadina „Crystal Serenity“ įgula, gyvena 1 070 keleivių galinčiame plukdyti kruiziniame laive su 655 įgulos nariais beveik septynerius metus, rašo usatoday.com.

Vyras įpratino mane keliauti kruiziniais laivais, – atsimena ji. – Masonas buvo bankininkas, nekilnojamojo turto vertintojas, jis išmokė mane mėgautis kruizinėmis kelionėmis. Per 50 santuokos metų mes plaukėme į 89-ias kruizines keliones. Esu plaukusi dar į šimtą ir į 15-ą pasaulinių kruizų.“

Kiek gi šalių ji pamatė?

„Po 100-o lioviausi skaičiuoti. Tik galiu pasakyti, kad esu buvusi praktiškai visose šalyse, kurios turi uostus“, – pasakoja moteris. Įdomiausios jai pasirodė Azijos šalys, nes stipriai skiriasi nuo Amerikos.

Dabar ji retai kada lipa į krantą, nes praktiškai visuose miestuose yra buvusi kelis kartus. „Kai beveik visi išlipa į krantą, praktiškai visas laivas būna mano“, – šmaikštauja keliautoja.

Tiesa, Stambulas – išimtis, ji neatsispiria didžiajam jo turgui, nes ten yra visko, o kainos ne per didelės.

Ji pasiilgsta artimųjų, bet turi nešiojamąjį kompiuterį ir palaiko ryšį su trimis sūnumis ir septyniais anūkais. „Kasdien su jais susisiekiu, o kai prisišvartuojame Majamyje, visada juos aplankau. Pernai Majamyje lankėmės penkis kartus“, – pasakoja ji.

Foto: Vida Press

Per kelionių metus pasimirė jos duktė ir keli artimi draugai. „Kai vaikai buvo maži, daug kartų ėmėme juos į kruizines keliones. Dabar jie turi savo šeimas ir veikia tai, kas jiems malonu. Dieną prieš mirtį nuo vėžio, 1997 m., vyras man pasakė: „Nenustok keliauti. Taigi aš ir gyvenu gyvenimą be streso, tarsi pasakoje“, – sako moteris.

Šiemet gyvenimas kruiziniame laive jai turėtų atsieiti 164 000 dolerių. Už šiuos pinigus ji turi vienvietę kajutę, valgo pietus ir vakarienę restoranuose, mėgaujasi gėrimais ir įvairiomis pramogomis, tarp kurių – šokiai. „Man patinka šokti. Šis laivas – vienas iš nedaugelio, – kuriame tebevyksta šokių vakarai su šokių vedėjais. Mano vyras nešoko, jam nepatiko, jis sakydavo man šokti su šokių vakarų vedėjais“, – teigia keliautoja.

„Iš pradžių trejus metus gyvenau kruiziniame laive „Holland America“. Kai paskelbė, kad nebebus šokių vakarų su mokytojais, nusprendžiau palikti laivą, – pabrėžė ji. – Kiekvieną vakarą po vakarienės šoku po kelias valandas, daugelį metų taip gyvenu. Mokiausi šokti su šokių mokytojais kruiziniame laive.“

Moteris sako mėgstanti skaniai valgyti, tad visada vakarieniaujanti 20 val. Ji džiaugiasi ne tik vakariene, bet ir įdomiais žmonėmis, kurių sutinka plaukiodama.

Foto: Vida Press

Didžiąją dienos dalį Mama Lee praleidžia mezgimo kambaryje: „Tai mano antroji meilė, mezgu 50 metų. Mokiau ir keleives mezgimo. Viską, ką numezgu, atiduodu įgulos nariams. Dovanojimas teikia man džiaugsmo.“

Dalis įgulos narių jau tapę jai praktiškai artimaisiais. „Jei jie neturi to, ko aš noriu, suranda. Net jei tenka pirkti parduotuvėse“, – džiaugiasi moteris.

Artėjant 87-ajam gimtadieniui moteris džiaugiasi stipriu imunitetu ir tuo, kad jai netenka lankytis pas gydytojus. „Per visą šį laiką nė karto nesirgau. Esu išlepusi, vargu ar gebėčiau vėl prisitaikyti prie realaus gyvenimo“, – priduria ji.