Taip pat skaitykite: Populiariausia pasaulyje nuotrauka

arba: 5 mitai apie „švarius“ lėktuvų salonus ir čia tykančius užkratus

Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi! Taip pat skaitykite Perpasauli.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „Android“.

Taikos gestas, delną atsukus į save

Norite užsisakyti du bokalus alaus prie baro ar palinkėti kam nors taikos Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Australijoje ar Naujoje Zelandijoje? Tuomet pasistenkite, kad ranka su V formą sudarančiais smiliumi ir didžiuoju pirštu būtų pasukta delnu į išorę, antraip būsite neteisingai suprasti: šis gestas, rodomas delną pasukus į save, reiškia tą patį, ką ir iškeltas didysis pirštas.

Venkite rodyti: Jungtinėje karalystėje, Australijoje, Airijoje ir Naujoje Zelandijoje.

Iškeltas nykštys

Iškeltas nykštys, mūsų kultūroje ir „veidaknygėje“ reiškiantis pritarimą, Afganistane, Irane ir kai kuriuose regionuose Italijoje bei Graikijoje reiškia „susikišk į užpakalį“. Tad kitą kartą kai bandysite susistabdyti pakeleivingą automobilį, tarkim, Toskanoje, nemojuokite vairuotojams iškeltu nykščiu.

Venkite rodyti: Afganistane, Irane, kai kuriuose Italijos regionuose ir Graikijoje.

„OK“ gestas

Parodę nykščiu ir smiliumi suformuotą apskritimą, anglakalbėse kultūrose išreikšite sutikimą, pritarimą. Tik ne Prancūzijoje – čia toks ženklas reiškia „nulį“ arba „bevertį“. Venesueloje, Turkijoje ir Brazilijoje tai vulgarus, labai įžeidžiantis gestas.

Venkite rodyti: Turkijoje, Brazilijoje, Venesueloje ir Prancūzijoje.

Kvietimas pirštu

Norėdami, kad kas nors prieitų prie mūsų arčiau, kviečiame pirštu (ranką iškėlę delnu į viršų, sulenkę visus pirštus, lankstome smilių). Tačiau Filipinuose šiuo gestu kviečiami tik šunys, tad rodyti jį žmogui yra labai grubu. O štai Singapūre ir Japonijoje toks piršto judesys simbolizuoja mirtį, tad nenaudokite jo, nebent esate ledinė mirties ranka.

Venkite rodyti: Filipinuose, Singapūre ir Japonijoje

Kairė ranka

Bloga žinia kairiarankiams: jums teks įgusti valdyti abi rankas, bent jau kol lankysitės Vidurio Rytuose, Indijoje, Šri Lankoje ir Afrikoje. Šiose šalyse kairė ranka tradiciškai laikoma nešvaria, nes tik ja apsiplaunama atlikus gamtinius reikalus, tad valgyti kaire ranka negalima.

Venkite rodyti: Vidurio Rytuose, Indijoje, Šri Lankoje ir Afrikoje


Stop

Nerodykite į išorę pasukto delno ištiestais pirštais Graikijoje, nes galite gauti į dantis. Šis gestas Graikijoje yra įžeidžiantis, gėdingas. Manoma, kad jo ištakos užsimezgė dar Bizantijos laikais, kai gatvėmis buvo vedami grandinėmis surakinti nusikaltėliai, o žioplių miniai buvo leidžiama jų veidus ištrinti anglimi ar išmatomis – tai buvo daroma būtent atvirais delnais.

Venkite rodyti: Graikijoje

Sukryžiuoti pirštai

Sukryžiavę smilių ir didįjį pirštą Vietname nepalinkėsite sėkmės, kaip anglakalbėse kultūrose, nes šioje šalyje sukryžiuoti pirštai simbolizuoja moters anatomiją, tad parodę tokį gestą būsite laikomi labai vulgariais.

Venkite rodyti: Vietname.

Velnio ragai

Mojuoti kumščiu su iškeltais smiliumi ir mažyliu roko koncerte nepatartina, jei esate Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Brazilijoje ar Kolumbijoje, mat šiose šalyse šis gestas nurodo, kad kažkieno žmona buvo neištikima.

Venkite rodyti: Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Brazilijoje ir Kolumbijoje.

Mojavimas ranka

Kviesdami taksi ar norėdami atkreipti pažįstamo dėmesį gatvėje nemokite ranka, jei esate Pietų Korėjoje. Mat šioje šalyje ranka mojama tik kviečiant šunį. Pietų Korėjoje žmonėms mojuokite judindami aukštyn ir žemyn vertikaliai iškeltą ranką nuleistu delnu.

Venkite rodyti: Pietų Korėjoje.

Galvos tapšnojimas

Tailande manoma, kad galva yra švenčiausia kūno dalis. Budistai tiki, kad žmogaus dvasia gyvena galvoje. Tad liesti kieno nors galvą yra labai netaktiška – nei norint parodyti dėmesį vaikui ir sušiaušti plaukus, nei tapšnojant per galvą norint padėkoti už gerai atliktą darbą.

Venkite rodyti: Tailande