Taip pat skaitykite: Keliautojai pataria - kur vykti atsigauti, jei ką tik išsiskyrėte?

arba: Caerlaverocko pilis - genialus įtvirtinimas, apsuptas gamtos didybės

Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi!

Panašaus parko nėra visame pasaulyje. Visoje planetoje čia rasta daugiausia dinozaurų griaučių: 37 000 kvadratinių metrų plote aptikta prieš 100—200 milijonų metų gyvenusių milžiniškų gyvūnų liekanų. Niekur kitur tokiame mažame plote nerasta tokios daugybės didelių gyvūnų griaučių.

Šiomis radybomis mokslininkai labai susidomėjo dar ir dėl to, kad šalia suaugusių, subrendusių didžiulių gyvūnų rasta ir mažiukų, dar nesuaugusių jauniklių liekanų. Iš to galima daryti išvadą, kad tie gyvūnai buvo sveiki, galėjo daugintis, bet visi staiga žuvo dėl nežinomų priežasčių.

Pirmieji dinozaurų protėvių griaučių radiniai aptikti maždaug prieš 200 metų, ir nuo to laiko tų gyvūnų liekanų rasta įvairiuose Žemės kampeliuose. Buvo daug jų rūšių, jų būta ir didesnių, ir mažesnių, vieni jų gyveno vandenyje, kiti sausumoje, buvo ir tokių, kurie mokėjo skraidyti. Vieni jų buvo augalėdžiai, kiti − plėšrūnai.

Patys didieji buvo iki 28 metrų ilgio, o svėrė 50—60 tonų. Kai toks didžiulis dinozauras išžiodavo nasrus, jo apatiniai dantys būdavo per metrą nutolę nuo viršutinių, vienas dantis buvo 12 centimetrų ilgio ir 5 centimetrų pločio masyvus kūgio pavidalo pleištas, o metro ilgio kaukolėje dantys užėmė 70 centimetrų.

Šie gyvūnai išnyko maždaug prieš 75 milijonus metų. Kreidos periodo viduryje dinozaurai dar gyveno visoje Žemėje, jie buvo gerai prisitaikę prie aplinkos. Tačiau mezozojaus pabaigoje jų staiga ėmė mažėti, o prasidėjus terciaro periodui, vyraujantys sausumos gyvūnai jau buvo žinduoliai.

Dinozaurais šiuos gyvūnus įvardijo seras Ričardas Ovenas 1841 m. pamatęs keletą iškastų milžiniškų roplių griaučių. Nuo tada bendru dinozaurų vardu vadinama daugybė labai įvairių iškastinių gyvūnų, jų yra daug rūšių. Kaip rodo naujausi tyrimai, dinozaurai labai skyrėsi nuo šiandieninių roplių: jų buvo labai išsivysčiusi medžiagų apykaita, jie galėjo nepaprastai gerai judėti.

1979 m. spalio 26 d. Dinozaurų parkas įrašytas į Pasaulio paveldo sąrašą.