Taip pat skaitykite: Denalio nacionalinis parkas - Aliaskos pasididžiavimas

arba: Geizeriai Jeloustono nacionaliniame parke - nepamirštamas vaizdas

Nacionalinis parkas buvo įkurtas 1979 metais, birželio 28. Pradžioje parkas vaidnosi „Parque Nacional Huanchaca“, tačiau vėliau, dėl įvairiapusės pagalbos parkui prof. Noel Kempff Mercado garbei, jis buvo pervadintas į „Parque Nacional Noel Kempff Mercado“.

Noel Kempff Mercado nacionalinio parko teritorija šiaurės rytų Bolivijoje užima 15,234 kvadratinių kilometrų vienos iš didžiausią biologinę įvairovę turinčios teritorijos pasaulyje. Bolivija, yra viena iš šalių, kuriuose vyrauja didelė klimato, augmenijos ir gyvūnijos įvairovė.

Noel Kempff Mercado nacionalinis parkas, Bolivija
Foto: Vida Press

Šioje teritorijoje, esančioje prie Brazilijos valstybinės sienos, egzistuoja gyvūnija, būdinga tik tropiniams miškams. Vidutinė temperatūra yra 25 – 29 laipsnių. Per metus iškrenta apie 1500 mm kritulių.

Yra apskaičiuota, jog parke galima rasti apie 4.000 induočių augalų rūšių. Jame egzistuoja skirtingos bromelijų, pasiflorų, heliconijų, arácėjų ir palmių medžių rūšys. Taip pat yra svarbių medžių rūšių tokių kaip „Mara“. Teritorija apima penkias svarbias ekosistemas, pradedant Amazonės miškais ir baigiant užtvindytomis savanomis.

Noel Kempff Mercado nacionalinis parkas, Bolivija
Foto: Vida Press

Parke gyvena daugiau kaip 130 rūšių žinduolių (įskaitant upines ūdras, upinius delfinus, tapyrus, vorus, gigantiškus šarvuočius, jaguarus, esančius ant išnykimo ribos, o taip pat ir juoduosius jaguarus), 640 rūšių paukščių (įskaitant 9 papūgų „Arų“ rūšis), ir 70 rūšių roplių, įskaitannt ir juodajį kaimaną.

Parke taip pat gyvena 347 vabzdžių rūšys, tarp kurių yra pačių keisčiausių bei rečiausių visame pasaulyje. Kaip bebūtų gaila, vabzdžiai šiame parke dar nėra ištyrinėti. Parke taip pat gyvena įvairiausių rūšių, įvairiaspalviai drugiai.

Noel Kempff Mercado nacionalinis parkas, Bolivija
Foto: Vida Press

Pagrindinis parko veiklos tikslas – apsaugoti laukinės gamtos įvairovės kupiną teritoriją, kuri dar nėra apgyvendinta bei užteršta. Taip pat valstybiniame lygmenyje parko vadovybei deleguojami tokie veiklos tikslai kaip pagalba moksliniams tyrinėjimams, pagalba vietiniams gyventojams jų gyvensenos patobulinime ar unikalių vietinių ekosistemų apsauga.

Žinoma, parko vystymas bei veikla susiduria ir su nemažai grėsmių, pagrindinės kurių - vėžlių medžioklė, industriniai miškų gaisrai, nelegalūs miško kirtimai ar narkotikų gabenimas.