Taip pat skaitykite: Lašinių atodanga Strėvos kraštovaizdžio draustinyje

arba: Neries regioninis parkas - poilsio galimybė miesto ritmo išvargintiems

Sutvarkius link jo vedantį kelią ir įrengus nuorodas, surasti jį nebe taip sunku, kaip anksčiau. Į piliakalnį ir nuo jo (prie Neries) veda mediniai laiptai.

Pakeliui galėsite aplankyti Šilėnų kaimą, jame esančią medinę Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, gydomosiomis galiomis garsėjančius Šilėnų šaltinius, iš apžvalgos bokšto pasigėrėti įspūdinga Sviliškių kraštovaizdžio draustinio panorama.

Naujosios Rėvos piliakalnyje žmonės, siekdami apsiginti nuo priešų, apsigyveno II tūkstantmečio pradžioje. Piliakalnis įrengtas aukštame Neries pakrantės iškyšulyje. Iš Pietų jį juosia Neris, o iš Rytų ir Vakarų – dvi šaltiniuotos daubos.

Naujosios Rėvos piliakalnis
Foto: VSTT nuotr.

Išlikusi piliakalnio aikštelė nuo greta esančių aukštumų atskirta 6 metrų gylio grioviu ir kūgio formos pylimu. Nusileidus nuo piliakalnio, terasoje prie Neries, archeologai yra aptikę senovės gyvenvietės liekanų.

Aplinkiniai žmonės pasakoja, kad šiame kalne yra nuskendusi bažnyčia. Žmonės esą rasdavo ant kalno šlaitų ratu išmintus takus ir matydavo tais takais einančias procesijas, girdėdavo iš po žemių sklindantį varpų skambesį.

Nuo piliakalnio atsiveria nepakartojamas Sviliškių kraštovaizdžio draustinio vaizdas.