J. Basanavičiaus aikštėje jau nuo penktadienio ryto vyksta šventinė prekyba, kur savo darbus pristato tautodailininkai, amatų puoselėtojai, kulinarinio paveldo gamintojai, liaudies meistrai, kurių gaminiai pripažinti tautinio paveldo produktais ir yra sertifikuoti. Penktadienį 18 val. šventė bus oficialiai atidaryta, be šalies svečių dalyvaujant ir delegacijoms iš dešimties užsienio miestų.

Po atidarymo šventės dalyviai turės retą galimybę pasiklausyti visame pasaulyje sparčiai kylančios žvaigždės akordeonisto Martyno Levickio su styginių kvartetu.

Poezijos parke Sveikatingumo oazėje šeštadienį išmintimi dalinsis žolininkai, prekiaujantys vaistiniais ir prieskoniniais augalais, natūralia kosmetika ir kitais sveikatos produktais, bitininkai, žaliojo maisto gamintojai, duonos kepėjai, liaudies medicinos išminčiai ir kiti sveikos gyvensenos propaguotojai.

Šeštadienį į šventinį šurmulį įsijungs tautinių šokių festivalio „Jotvingis 2014“ šokėjai, Sūduvos krašto meno mėgėjų kolektyvai, vakare koncertuos populiariosios muzikos atlikėjai. Senamiestyje, Gedimino gatvės pradžioje, veiks vadinamoji Menų arka, kur karaliaus dailės, fotografijos, teatro, muzikos mūzos ir jaunimo mada. Čia savo veiklos 20-metį koncertu paminės ir Yamahos muzikos mokykla. Po pietų P. Butlerienės gatvėje, M. Lukšienės švietimo centro pastate duris atvers nauja Beatričės Kleizaitės-Vasaris meno galerija.

Visas diena numatyta daug sporto rungčių ir varžybų. Kaip ir kasmet į dangų kils karšto oro balionai. Marijampolės savivaldybės balionu kils oreivis Europos čempionas Rokas Kostiuškevičius.

Sekmadienį, minint Vaikų gynimo dieną ir Tėvo dieną, centrinė miesto aikštė ir jos prieigos prisipildys vaikų klegesio. Rygiškio Jono gimnazijos stadione bus surengtos vaikų sveikatingumo varžybos, o nuo pusiaudienio aikštėje vyks respublikinis vaikų popchorų festivalis „Kotitos draugai – Marijampolei“, į kurį iš visos Lietuvos suplauks apie šešis šimtus jaunųjų atlikėjų. P. Butlereinės skverelyje veiks „Linksmasis kiemelis“, kur vaikus įdomiomis pramogomis linksmins „Idea-l“ studija, bus dalijami ir ledai.