„6 skirtinguose ir unikaliuose maršrutuose dviračių žygio dalyviai galės susipažinti su žymiausiais parko objektais, aplankyti Čepkelių rezervato pažintinį-mokomąjį taką, pamatyti žemynines kopas, etnografinius Dzūkijos kaimus, neįprastą verdenę "Ūlos akis", drevinės bitininkystės taką, muziejus, išsimaudyti gaiviojoje Ūloje, Skroblaus, Grūdos ar Merkio upėse“, - pasakoja žygių iniciatorius ir UAB „Neptūno vandenys“ direktorius Gintas Petrus. Pažintinis dviračių žygių ciklas „Keliauk su Neptūnu“ vyks kruopščiai apgalvotose ir naujai sužymėtose įvairaus sudėtingumo trasose.

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direktorius Eimutis Gudelevičius pasakoja, kad žygių metu dalyviai galės grožėtis didžiausios saugomos teritorijos Lietuvoje istorinėmis, gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, smėlėtais miško keliukais, samanotomis kalvomis ir pušynų kraštovaizdžiu. Žygiuose lydės ir su žymiausiais parko lankytinais objektais supažindins direkcijos darbuotojai.

„Kiekvienas žygis unikalus, išskirtinis ir įdomus, supažindinantis su Dzūkijos nacionalinio parko „perliukais“. Tai nuosekli, gyvoji Dzūkijos gamtos ir kultūros pažinimo kelionė. Be to, tai unikali Lietuvos vieta, kurioje dėl ledynmečio sustumtų kontinentinių kopų smėlynų randamas itin grynas ir mažai ištirpusių mineralinių medžiagų turintis vanduo“, - pasakoja G. Petrus.

Norintys dalyvauti žygiuose kviečiami atvykti į Marcinkonis savo transportu arba traukiniu. Neturintys dviračių, bet norintys dalyvauti žygyje taip pat neturėtų nusiminti. Kartu su dviratininkais keliaus ir „Keliauk su Neptūnu“ partneris „Velo-City“ (www.velo-city.lt), suteiksiantis galimybę iš anksto užsirezervavus dviratį išsinuomoti vietoje. „Velo-City“ atstovai taip pat pagelbės iškilus techninėms problemoms.

Dviratininkams, planuojantiems dalyvauti „Atrask Dzūkiją“ žygyje, organizatoriai pataria prieš tai patikrinti dviračio techninę būklę, kelionės metu naudoti šalmą, su savimi pasiimti užkandžių. Vandens atsargomis pasirūpins „Neptūnas“: startuojantiems įteiks po buteliuką kelionei, taip pat laukia tarpinė atsigaivinimo stotelė, kur bus galima papildyti vandens atsargas.

Pirmojo pažintinio dviračių ciklo metu, startuosiančiu 11 valandą, dviračių entuziastai dalyvaus 26 kilometrų, 4 valandas truksiančiame pažintiniame žygyje, kuris drieksis per Marcinkonis, Darželius, Kapiniškius bei Margionis. Dviračių žygio dalyviai, kelionę pradėję nuo Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro, kartu su gidais aplankys „Skerdzimų pievą“, „Antončiko šaltinį“, Bakanauskų ežerą Kapiniškiuose, „Bobos daržo šaltinį“ Margionyse, etnografinę sodybą Marcinkonyse.

Daugiau informacijos apie pažintinį dviračių žygių ciklą „Keliauk su Neptūnu“ bei registracijos formą į nemokamus žygius galima rasti adresu http://www.neptunas.lt/dzukija/

Apie dviračių žygių ciklą

„Keliauk su Neptūnu“ dviračių žygių ciklas susideda iš šešių žygių, kurie vyks vasaros šeštadieniais Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Pirmieji 5 žygiai startuos 11.00 val. prie Marcinkonių lankytojų centro. Paskutinis šeštasis žygis (rugpjūčio 11 d.) prasidės 11.00 val. nuo lankytojų centro, esančio Merkinėje.

1. Birželio 30 d., 26 km žygis „Atrask Dzūkiją“ (Marcinkonys-Darželiai-Kapiniškiai-Margionys-Marcinkonys).

2. Liepos 7 d. 39 km žygis „Čepkelių raisto pakraščiais“ (Marcinkonys-Čepkeliai-Musteika-Margionys-Marcinkonys).

3. Liepos 14 d. 35 km žygis „Dzūkijos šilų kaimai“ (Marcinkonys-Lynežeris-Kašėtos-Zervynos-Marcinkonys).

4. Liepos 28 d. 30-42 km žygis „Ūlos akies beieškant“ (Marcinkonys-Zervynos-Ūlos akis-Žiūrai-Marcinkonys).

5. Rugpjūčio 4 d. 27-36 km žygis „Dainavos krašto lobiai“ (Zervynos-Trakiškiai-Puvočiai-Marcinkonys).

6. Rugpjūčio 11 d. 15 km žygis „V. Krėvės takais“ (Merkinė-Subartonys-Samuniškės-Merkinė).

Apie Dzūkijos nacionalinį parką

Dzūkijos nacionalinis parkas – didžiausia saugoma teritorija Lietuvoje (58 519 ha), kurio 90,7 proc. dengia pušynai. Parkas pasižymi poledynmečio upių ir vėjų sukurtais kraštovaizdžiais, jame gausu šaltinių ir sraunių šaltvandenių upių.