Palangos verslininkai ir miesto valdžia jau suka galvas, kuo nustebinti per Naujųjų metų sutiktuves. Vieni šią naktį planuoja organizuoti įspūdingą šou, kiti apsiriboja šventine vakariene.

Įėjimas į kavines, restoranus, klubus čia kainuos nuo 30 litų asmeniui. Tačiau kai kurių viešbučių organizuojami „šventiniai paketai“ gali atsieiti ir 1 tūkst. litų vienam žmogui.

Įspūdingas programas Naujųjų metų naktį žada organizuoti viešbučiai. Jų salėse planuojama rengti koncertus, šokėjų pasirodymus. Kai kurie lankytojus bandys nustebinti ir fejerverkais.

Vietų rezervavimas kurorto viešbučiuose jau įsibėgėjo.

„Per didžiausias metų šventes sulaukiame daug lankytojų. Dvi viešbučių salės būna pilnos. Mes pasirūpiname salės puošyba, maistu. Atskiros programos paprastai neorganizuojame. Čia norintiems sutikti Naujuosius rekomenduojame renginių organizatorius“, – sakė prabangaus viešbučio „Vanagupė“ vadybininkė Natalija Vinikova.

Naujųjų sutikimo šventė bus organizuojama ir muzikos klube „Vandenis“. Lankytojus čia linksmins Neda ir grupė „Blues Makers“.

„Nesame dideli šoumenai. Paprasčiausiai organizuosime smagų koncertą. Mūsų lankytojų nereikia ypač linksminti“, – tvirtino klubo atstovas Romas Kisielis.

Erotika – ir moterims

Naujųjų metų fiesta bus organizuojama ir populiariame klube „Laukinių Vakarų salūnas“. Šventės metu čia susirinkusiems dainuos atlikėjai Džordana Butkutė, Deivis, Mino, grupė „Yva“. Visus linksmins Kalėdų Senelis. Netrūks pramogų ir žaidimų.

Lankytojai galės pasigrožėti ir erotine programa. Anot organizatorių, ja neliks nusivylusios nei moterys, nei vyrai. O vienam iš šventės dalyvių bus padovanota kelionė į Turkiją.

„Organizuoti šią šventę – prestižo reikalas. Jei vaikytumėmės tik pelno – nerengtume. Tačiau rūpinamės savo klientais. Norime, kad jie linksmai sutiktų Naujuosius“, – tvirtino klubo „Laukinių vakarų salūnas“ direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Galobovskis.

Poilsiautojai migruoja

Vangiau Naujųjų sutiktuvėms ruošiasi Palangos kavinių ir restoranų savininkai. Dauguma jų gruodžio 31-ąją dirbs įprastu grafiku.

Lankytojams žadama pasiūlyti tik šventines vakarienes.

Verslininkų teigimu, Naujųjų metų sutiktuvėms organizuoti įspūdingų renginių neapsimoka. Koncertuojantys atlikėjai užsiprašo didelių pinigų, o žmonės švęsti nori kuo pigiau.

„Prieš keletą metų bandėme rengti šventines programas, tačiau tai nepasiteisino“, – apgailestavo kavinės „Molinis ąsotis“ savininkas Klaidas Pakutinskas. Jam pritarė ir verslininkė Rūta Sakalauskienė, kuriai Palangoje priklauso kelios viešojo maitinimo įstaigos – restoranai „Feliksas“, „Žuvinė“, picerija „Alita“. „Per Naujuosius kainos šokteli penkis kartus. Mažiausia suma, už kurią galime pasamdyti muzikantus, – 2 tūkst. litų. Jei vakarėlį organizuoji 50 žmonių, tai jau vienam tik už programą reikia mokėti 40 litų. O kur dar maistas, gėrimai? Tad vakaras atsieina nuo 100 iki 300 litų. Žmonės tiek nenori mokėti“, – tvirtino verslininkė.

R.Sakalauskienė pasakojo, jog per dvejus metus įsitikino, kad į Palangą Naujųjų sutikti atvykę poilsiautojai nenori sėdėti vienoje vietoje.

„Jie migruoja. Užsuka į vieną įstaigą, vėliau – kitą. Taip būna kiekvienais metais. Specialios programos jiems nereikia“, – aiškino verslininkė.

Miesto savivaldybė taip pat jau planuoja Naujųjų sutiktuves kurorte. Tradiciškai visi galės pasigrožėti įspūdinga egle miesto centre, fejerverkais ant jūros tilto, dalyvauti ne viename renginyje.

Domisi nuo vasaros

Poilsiautojai Naujųjų sutikimu Palangoje pradėjo domėtis dar vasaros viduryje.

Palangos turizmo informacijos centras, klubai, kavinės ir restoranai skambučių kasdien sulaukia vis daugiau. Kai kuriose įstaigose jau yra rezervuota apie 40 proc. vietų.

Anot Palangos turizmo informacijos centro vadybininkės Egidijos Smilingienės, kalbėti apie Naujųjų sutiktuves dar kiek ankstoka. Tačiau ji neslėpė, kad kitų miestų ir šalių gyventojai jau skambina ir domisi.

„Klausia, kas pas mus vyks. Domisi apgyvendinimu, kainomis. Naujaisiais Palangoje ypač domėjosi Rusijos turizmo agentūros“, – tvirtino E.Smilingienė.

Dažniausiai užsakymai Naujųjų sutiktuvėms Palangoje pasipila spalio pabaigoje. Daugiausiai jų sulaukiama likus dviem savaitėms iki šios šventės. Nemažai žmonių kreipiasi ir iki Naujųjų sutiktuvių likus penkios dienoms. „Lietuviai viską planuoja paskutinę minutę“, – teigė E.Smilingienė.

Vasaros piko kainos

Apie artėjančius Naujuosius jau mąstoma ir Neringoje.

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro specialistai užsiminė, jog įprastai kambarių rezervavimu žmonės pradeda domėtis tik lapkritį.

Tačiau dviem didesnėms grupėms kambariai Naujiesiems jau užsakyti „Linėjos“ poilsio namuose. Kiti kol kas atsakinėja į klientų paklausimus.

Naktis iš gruodžio 31-osios į sausio 1-ąją visuose Neringos viešbučiuose bus pati brangiausia – galios vasaros piko kainos.

„Nidos smiltėje“ dvivietis su pusryčiais kainuos 180 litų, „Jūratės“ viešbutyje – 250 litų, „Nerijoje“– 250 litų, tik be pusryčių, „Linėjoje“ – 280 litų, o „Nidus“ dviejų kambarių apartamentas – 420 litų.

Apsigyvenusiems daugiau nei vieną naktį „Palvės“ svečių namai siūlo 20 proc. nuolaidą, kituose viešbučiuose nenaujametės naktys kainuos vos ne perpus pigiau.

Kol kas kainą už šventinę programą su valgiu ir atkoholiniais gėrimais įvardijo tik restoranas „Nidus“ – 300 litų asmeniui.

Lauks daug svečių

„Nidos smiltės“ viešbučio direktorė Algima Noreikienė kalbėjo, jog naujametės nakties kainos bus tokios pat, kaip pernykštės. Svarbu, kad atvyktų kuo daugiau svečių.

Nuosavus butus ir nedidelius svečių namus nuomojantys privataus verslo atstovai sakė, jog aktyviau rezervuoti Naujiesiems lietuviai pradeda tik gruodžio pradžioje.

Neringos meras Vigantas Giedraitis patikino, jog Naujųjų sutiktuvės Neringoje tapo tradicija, sutraukiančia svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Žmonėms patinka kitokia, žieminė Neringos nuotaika, tradiciniais tapę renginiai: populiariosios klasikos koncertas, fejerverkas ir linksmybės prie eglės iki paryčių bei kitą rytą lauke verdama ir draugiškai valgoma žuvienė.