Tiesą pasakius, net neradau raktažodžių, kaip tokį klausimą išgooglinti. Tad šiemet būdamas Balyje ir pastebėjęs, kad krano nebėra – pagaliau supratau, kas tai per vieta. Tai visiškai naujas objektas, atvėręs duris vos pernai.

„Garuda Wisnu Kencana Cultural Park“ ir pagrindinis jo objektas – milžiniška statula. Monumento aukštis yra 121 metrų. Tai yra 4 pagal dydį statula pasaulyje. Jos statybos, tiesa, su pertraukomis, truko 28 metus.

Statybos kainavo apie 100 milijonų dolerių. Statula sukurta taip, kad galėtų atlaikyti audras bei žemės drebėjimus, tad planuojama, kad ji stovės dar bent 100 metų. Baigta statula prilygsta 21 aukšto pastatui, o sveria 4000 tonų.

Garuda Wisnu Kencana
Foto: kelionesplanas.lt

Šioje vietoje taip pat organizuojami koncertai bei festivaliai. Erdvė tiesiog puikiai tam pritaikyta, ir nors tuo metu, kai čia lankiausi jokių renginių nevyko – pasižiūrėjus į koncertų nuotraukas suprantu, kad scenai papildomų dekoracijų tiesiog nereikia.

Pats parkas dar tobulinamas. Čia jau greitai tūrėtų atsirasti dirbtiniai vandens kriokliai.

Garuda Wisnu Kencana
Foto: kelionesplanas.lt

Kiekvieną dieną čia vyksta tradiciniai šokių bei muzikos pasirodymai. Be pagrindinės statulos taip pat yra kelios mažesnės, bet nemažiau įspūdingos. Veikia restoranas, iš kurio atsiveria puikus vaizdas – matosi abu pagrindiniai paplūdimiai (Kuta ir Sanur) esantys skirtingose salos pusėse.

Nors objektas yra tikrai turistinis, toks planas juk ir buvo – pritraukti kuo daugiau turistų! O aplankyti šią vietą tikrai verta!