Ką svarbu žinoti prieš lankantis saulėtoje Turkijoje pirmą kartą, pranešime žiniasklaidai pasakoja kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ produkto vadovė Neringa Kurtinaitienė.

Pasirinkimai

Poilsis, išskirtiniai viešbučiai, ilgi smėlio paplūdimiai ar kvapą gniaužianti gamta ir istorijos lobynai. Turkijos kurortai garsėja tuo, kad suderina pačius skirtingiausius atostogautojų poreikius ir lūkesčius, prieš planuojant atostogas svarbu nuspręsti, ko tikitės, kas kelionėje konkrečiai jums yra svarbiausia. Kadangi pasiūlymų daug ir kartais sudėtinga nuspręsti, kelionių agentas gali suteikti daugiau informacijos ir padėti išsirinkti tiek konkretų regioną, tiek viešbutį poilsiui.

„Vienų tobulų atostogų tikrai nėra, o ir ne visada brangesnis kelionių paketas konkrečiam keliautojui reikš geresnes atostogas – viskas priklauso nuo lūkesčių ir poreikių. Būtent dėl to geriausia pasikliauti profesionalais, taip pat svarbu neapsigauti skaitant kitų keliautojų atsiliepimus apie vieną ar kitą kelionę, nes kiekvieno vertinimas yra skirtingas“, – pabrėžia N. Kurtinaitienė.

Orai

Turkija garsėja tuo, kad ištisus metus čia šviečia saulė, termometrų stulpelis beveik visada rodo daugiau nei 20 laipsnių. Jūra čia dažniausiai rami, o vidutinė jos temperatūra – 22 laipsniai šilumos. Atostogų sezonas Turkijoje prasidėjo jau balandžio mėnesį ir tęsis iki lapkričio.

„Šiuo metu prasideda tikras keliaujančiųjų į Turkiją bumas, tam įtakos turi ne tik atostogų metas, puikūs orai ir šilta jūra, gausybė pramogų ir gamtos išskirtinumas, viešbučių gausa, bet ir itin geras paslaugų kainos ir kokybės santykis“, – kalba N. Kurtinaitienė.

Derybos

Kaip ir kitose Rytų šalyse, Turkijoje būdinga derėtis. Derybos (turk. pazarlık) įprastai vyksta dėl visko, nepriklausomai nuo prekės ar jos kainos. Žinoma, ši taisyklė labiausiai galioja turguose, kuriuose nepabandę derėtis galite likti ir nesuprasti, tačiau parduotuvėse, kur prekės turi brūkšninius kodus ir yra skenuojamos, derėtis veikiausiai nepavyks.

„Jei nusiderėti nepavyksta, nesijauskite taip, kad būtinai turite įsigyti prekę už nurodytą sumą. Galite ir tiesiog padėkoti ir keliauti toliau. Sakoma, kad kai kurie tokią taktiką naudoja kaip būdą gauti dar mažesnę kainą – pamatęs, kad prekė nebedomina, pardavėjas gali pasiūlyti ją įsigyti pigiau. Jei jis taip nesielgia, o prekės vis tiek norisi, paieškokite jos kitų pardavėjų lentynose arba užsukite į turgų po kurio laiko ar kitą dieną – galėsite vesti derybas iš naujo“, – teigia N. Kurtinaitienė.

Atsiskaitymas

Turkijos nacionalinė valiuta – turkiška lira. Jų kursas siekia apie 6–7 liras už vieną eurą ir yra kintantis, tad prieš vykstant į Turkiją visada tai reikėtų pasitikslinti. Kai kuriose vietose galėsite atsiskaityti JAV doleriais ar eurais. Vis dėlto lankantis turguose ar mažose kavinėse atsiskaityti geriausia liromis.

„Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad dažniausiai atostogautojai Turkijoje renkasi pilną kelionės paketą, į kurį įeina skrydžiai, pervežimai, apgyvendinimas su pasirinktu maitinimo tipu ir bendros pramogos viešbutyje. Tad jei derybų menas nedomina ar tiesiog nesate nusiteikę lankytis mieste, galite visą laiką leisti viešbutyje, o piniginės nė karto taip ir nepraverti. Tai itin patogu tiems, kurie mėgsta planuoti biudžetą iš anksto, papildomai neišlaidauti“, – pataria „Kidy Tour“ produkto vadovė.

Daiktai

Turkijoje galima aplankyti daugybę mečečių, tačiau svarbu nepamiršti, kad į jas būsite neįleisti, jei vilkėsite netinkamus drabužius. Jei planuojate aplankyti šiuos maldos namus, reikės specialios aprangos – moterims svarbu apsidengti galvą, pečius, taip pat kelius, vyrams – pečius ir kelius. Visiems svarbu gerbti islamo papročius ir prieš įeinant į mečetę nusiauti batus.

„Vykstant atostogų į Turkiją ir planuojant aplankyti mečetes, reikalingi tinkami drabužiai, kitaip galite ten nepatekti. Prie kai kurių turistų gausiau lankomų mečečių būna padėta skarų, kuriomis galima nemokamai pasinaudoti įeinant, tačiau apie tai geriau pagalvoti patiems – reikiamų daiktų įsigyti Turkijoje ar tiesiog tinkamų drabužių įsimesti į lagaminą prieš išvykstant“, – kalba N. Kurtinaitienė.