Kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ produkto vadovė Neringa Kurtinaitienė bendrovės pranešime spaudai pasidalijo septyniomis įdomiausiomis ekskursijomis bei išvykomis, kurios patenkins visų tipų keliautojų poreikius.

Antalijos akvariumas

Šio Turkijos kurorto akvariumas siekia net 131 metrą ir yra vienas ilgiausių pasaulyje. Jame galima apžiūrėti povandenį pasaulį iš arti – pamatysite net 20 tūkst. vandens gyventojų iš viso pasaulio. Ekskursija puikiai tiks visai šeimai.

„Praėję šiuo tuneliu pamatysite, kaip atrodo skirtingi vandenynai bei jūros. Mažiesiems keliautojams akvariume įrengtas 5D kino teatras, žaidimo aikštelės ir netgi dažasvydis, tad šiai išvykai galima skirti visą dieną“, – pasakojo N. Kurtinaitienė.

Raftingas Kiopriuliu nacionaliniame parke

Raftingas – tai plaukimas sraunia kalnų upe. Plaukdami grožėsitės nuostabiais Kiopriuliu nacionalinio parko, kuris yra vienas gražiausių ir lankomiausių Antalijos regione, vaizdais.

Pasak N. Kurtinaitienės, šio kanjono trasa yra palyginti paprasta, tad ją renkasi ne tik suaugusieji, bet ir šeimos su vaikais. Didesnėms kompanijoms ar plaukiantiems su vaikais rekomenduojama rinktis plaustą. Išsiilgę kiek ekstremalesnių pojūčių gali rinktis dvivietę kanoją.

Raftingas
Foto: Shutterstock

Keturračių safaris

Ši pramoga tiks norintiems aktyvesnio poilsio. Galėsite ne tik pasivažinėti keturračiais motociklais, bet ir pasigrožėti Turkijos gamta. Taip pat yra pasirinkimas vairuoti pačiam arba mėgautis pramoga keleivio vietoje.

„Nors pramogą dažniau renkasi suaugusieji, ji tinkama ir jau paūgėjusiems vaikams. Tiesa, svarbu visiems iš anksto pasirūpinti akiniais nuo saulės, apsauginiais kremais, geriamuoju vandeniu. Keliautojai labai pamėgę kiek ekstremalesnę panašią visos dienos išvyką, į kurią įeina pasivažinėjimas safariu, kanjoningas ir raftingas“, – pasidalijo N. Kurtinaitienė.

Skrydis parasparniu

Skrydis parasparniu puikiai tiks išsiilgusiems šiek tiek adrenalino. Dvi valandas skraidydami virš Alanijos pamatysite nepakartojamus vaizdus, kurie užgniauš kvapą. Ši pramoga skirta suaugusiesiems, ją rekomenduojama užsisakyti iš anksto. Tiesa, dėl paties skrydžio ir parasparnio pilotavimo jaudintis nereikėtų – viskuo pasirūpina profesionalus instruktorius, tad atostogautojui lieka tik mėgautis skrydžiu ir daryti įspūdingas nuotraukas.

Išvyka į Stambulą

Atvykę į Turkijos kurortus galite pasimėgauti puikiu oru bei nuostabia gamta. Visgi nusprendę aplankyti Stambulą pamatysite visiškai kitokią šalį. Šis miestas laikomas vienu gražiausių pasaulyje, tad siūloma jam paskirti bent vieną dieną.

„Žinoma, per dieną viso miesto apžiūrėti nepavyks, tačiau aplankysite įspūdingiausias vietas: hipodromą, mėlynąją mečetę, pasigrožėsite Sofijos soboru, lankysitės Topkapi rūmuose, pasiplaukiosite Bosforo sąsiauriu. Taigi, ši ekskursija puikiai tiks tiems, kurie nori vienai atostogų dienai pakeisti aplinką“, – vardijo N. Kurtinaitienė.

Foto: Kęstas Balčiūnas

Išvyka į Kapadokiją

Kapadokija – nepaprasto grožio geologinis stebuklas Centrinėje Anatolijoje. Į šią ekskursiją galima vykti tiek autobusu, tiek lėktuvu, o visos kelionės metu būsite lydimi profesionalaus anglakalbio gido.

Kapadokijoje susilieja nuostabi gamta bei turtinga istorija. Čia aplankyti galima Kaymakli požeminį miestą, Gioreme muziejų po atviru dangumi, Učhisar pilį, Karvelių slėnį. Pasirinkę šią ekskursiją gali papildomai išmėginti ir vietos virtuvę.

Išvyka į Šiaurinį Kiprą

Ilsintis Turkijos kurortuose Šiaurinis Kipras nesunkiai pasiekiamas lėktuvu. Ekskursijos metu apsilankysite Famagustos miestą, Šv. Barnabo vienuolyną, ikonų muziejų bei kitus ne mažiau įspūdingus objektus.

„Taip pat galėsite paplaukioti laivu, išsimaudyti, apžiūrėti sudužusių laivų muziejų, turėsite laisvo laiko pasivaikščioti patys. Ši salos dalis labai turtinga gamta ir istoriniu palikimu. Įdomu tai, kad 1974 m. ji buvo pripažinta Šiaurės Kipro Turkijos respublika“, – pridūrė N. Kurtinaitienė.

Kipras
Foto: Adobe Stock