Jungiamųjų skrydžių galimybės

Pigių skrydžių aviakompanijos, taip pat ir „Ryanair“, nevykdo jungiamųjų skrydžių, todėl negali perkelti keliautojų ar jų bagažo į kitus skrydžius (tos pačios ar kitų aviakompanijų). Todėl neprisiima atsakomybės už tarpinius skrydžius, kuriuos keleiviai gali praleisti. Į kiekvieną skrydį reikia registruotis atskirai, t.y. kiekviename skrydyje turite turėti atskirą įlaipinimo kuponą.

Jei keliaujate su registruotu bagažu, perkant bilietus kiekvienam skrydžiui atskirai reikia bagažą užregistruoti už atitinkamą mokestį. Atvykus į oro uostą bagažą reikia atiduoti į bagažo skyrių, o nusileidus bagažą atsiimti ir vėl registruoti į kitą skrydį. Raginame palikti pakankamai laiko nuo suplanuoto pirmojo skrydžio pabaigos iki kito skrydžio pradžios.

Bagažo niuansai

Į aviakompanijos „Ryanair“ aviabilieto kainą įskaičiuotas rankinis bagažas (1 bagažo vienetas iki 10 kg), kurį nešatės su savimi į lėktuvo saloną.

Rankinis bagažas – 1 bagažo vienetas iki 10 kg. Rankinio bagažo išmatavimai negali viršyti 55x40x20cm. Atkreipkite dėmesį į bagažo taisykles.

Prieš lipant į „Ryanair“ lėktuvą rankinį bagažą reikia įdėti į specialią dėžę, kuri atitinka „Ryanair“ rankinio bagažo dydžio reikalavimus. Jei jūsų bagažas tilps, problemų nebus. Jei netilps, reikės priduoti į registruoto bagažo skyrių už atitinkamą mokestį, kuris priklauso nuo skrydžio krypties bei datos.

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Šiuos indus turite įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro, krepšelį; vienas krepšelis – vienam keleiviui (tokius maišelius galite nusipirkti oro uostuose (pvz., Kauno oro uoste) arba gauti nemokamai (pvz., Vilniaus oro uoste).

Aviakompanijos „Ryanair“ registruojamas bagažas – 1 bagažo vienetas iki 15 kg. arba iki 20 kg. (išmatavimai 81x119x119 cm).

Galite užsisakyti registruoto bagažo gabenimą ir po to, kai jau nusipirkote bilietą arba jau užsiregistravote į skrydį, tik paslaugos kaina bus jau didesnė nei perkant bilietą. Paslaugos kaina priklauso nuo skrydžio datos bei krypties. Nepamirškite iš naujo atsispausdinti įlaipinimo kupono, kad jame matytųsi įrašas apie registruoto bagažo gabenimo užsakymą. Jei bilietą pirkote ryanair.com svetainėje, tai galite padaryti per „Manage my booking“. Jei bilietą pirkote pasirinktoje bilietų rezervavimo sistemoje, kreipkitės į sistemos administratorių.

Jei norite neštis muzikos instrumentą į saloną, perkant bilietą turite užsakyti instrumentui papildomą vietą (extra seat) už papildomą mokestį, suvedant pakartotinai keleivio duomenis. Registruojantis į skrydį jums bus pateiktos dviejų vietų – jūsų ir instrumento – registracijos. Jei instrumentas atitinka rankinio bagažo dydžio ir svorio išmatavimus, galite neštis jį į saloną nemokamai, tačiau daugiau rankinio bagažo su savimi turėti negalite. Arba kitas variantas – atiduoti instrumentą į registruoto bagažo skyrių.

Kūdikiams iki 2 metų (iki 24 mėnesių) nepriskiriamas nei rankinis, nei registruotas bagažas, išskyrus sulankstomą vežimėlį (gabenamas nemokamai). Automobilinė kėdutė lėktuvo salone negali būti naudojama. Papildoma kūdikio įranga – automobilinė kėdutė, kelioninė lovelė ar kt. – registruojama kaip jūsų registruotas bagažas. Kūdikio įranga iki 20 kg iš anksto registruojama ir kainuoja 10 EUR/GBP už 1 vienetą skrydžiui į vieną pusę. Jei registruojate oro uoste arba per „Ryanair“ skambučių centrą, kaina aukštesnė – 20 EUR/GBP už 1 vienetą skrydžiui į vieną pusę. Jei kūdikio įranga viršija 20 kg, teks mokėti papildomai už kiekvieną viršijamą kilogramą. Registruojamą kūdikio įrangą gerai ir saugiai supakuokite.

Vaikui nuo 2 metų (nuo 24 mėnesių) priklauso tiek rankinio, tiek registruoto bagažo gabenimas. Jei keliauja vaikas, vienas sulankstomas vežimėlis gabenamas nemokamai.

Sulankstomi vežimėliai turi būti užregistruojami oro uoste prie bagažo skyriaus. Registracija baigiama likus 40 min. iki skrydžio. Užregistravus vežimėliu galima naudotis iki laipinimo į lėktuvą. Skrydžio metu juo pasirūpins aptarnaujantis personalas. Išlipus iš lėktuvo vežimėlį atgausite ir galėsite toliau juo naudotis.

Aviakompanija Ryanair į skrydžius gyvūnų nepriima.

Kaip keliauja vaikai?

Aviakompanija „Ryanair“ nepriima į skrydį vaikų iki 16 metų be suaugusiųjų palydos. Jei ir nupirksite nepilnamečiui bilietą kaip suaugusiajam, vaiko nepavyks užregistruoti į skrydį ir gauti įlaipinimo kuponą, jei kartu su juo neskris suaugęs asmuo. „Ryanair“ palydos paslaugų neteikia.

Visų pirma reikalingas galiojantis asmens dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jei asmens dokumentas negalioja, dingęs, grįžti į savo šalį su Asmens grįžimo pažymėjimu. Gimimo liudijimas kertant sieną negalioja.

Atsiminkite, kad „Ryanair“ ir pasienio tarnybos turi skirtingus reglamentavimus.

Aviakompanija „Ryanair“ nepriima į skrydį vaikų iki 16 metų be suaugusiųjų palydos. Vyresni vaikai juos gali lydėti. „Ryanair“ aviakompanijai reikia pateikti tik galiojančius asmens dokumentus ir atspausdintus įlaipinimo kuponus.

Pasienio tarnybai reikia pateikti papildomus dokumentus, jei vaikas iki 18 metų be tėvų keliauja į valstybes, nepriklausančias Šengeno zonai.
Vaikams nuo 2 metų aviakompanija „Ryanair“ nuolaidų netaiko, o sistema neleis vaikui iki 16 metų nupirkti bilieto į „Ryanair“ skrydį be suaugusiojo. Tokiu atveju nupirkite nepilnamečiui bilietą kaip suaugusiajam ir iškart paskambinkite į centrinę „Ryanair“ būstinę ar pasirinktos bilietų rezervavimo sistemos, per kurią pirkote bilietą, administratoriui, kad vaiko rezervaciją „pririštų“ prie kartu keliaujančio suaugusio keleivio rezervacijos.

Keitimo galimybės

Keitimai galimi, jei keleivis dar neužsiregistravo į skrydį. Už keitimus mokamas aviakompanijos nustatytas mokestis. Dėl keitimų susisiekite su bendrovės konsultantais tel. 8 37 407140, 8 600 26763.

Padarius klaidą, nurodant registracijos duomenis, paskambinkite į centrinę „Ryanair“ būstinę – ten jums pakoreguos jūsų registracijos duomenis. Jei bilietą pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į sistemos administratorių.

Vardo ar pavardės pirmosios 3 raidės privalo būti teisingos. Jei suklydote ir vieną iš pirmųjų raidžių parašėte neteisingai, reikės atlikti keleivio vardo ar pavardės keitimą už atitinkamą mokestį. Jei smulkią klaidą padarėte kitose raidėse, nieko baisaus. Kad būtų ramiau laukti skrydžio, galite paskambinti į centrinę Ryanair būstinę ir pakoreguos jūsų vardą ar pavardę. Jei bilietą pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į sistemos administratorių.

Aviakompanijos Ryanair bilietai yra negrąžinami, išskyrus atvejus dėl keleivio ar jo šeimos narių mirties.

Jei negalite skristi, galima keisti bilieto datą arba keleivio vardą ir pavardę už papildomą mokestį. Keitimai galimi, jei keleivis dar neužsiregistravo į skrydį. Jei bilietą pirkote ryanair.com svetainėje, bilieto datą ar keleivio vardą ir pavardę galite pakeisti per „Manage my booking“. Jei bilietą pirkote pasirinktoje bilietų rezervavimo sistemoje, kreipkitės į sistemos administratorių.

Sąskaitą-faktūrą už Ryanair bilietus galite gauti tik tuo atveju, jei bilietus perkate per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą. Norėdami gauti sąskaitą-faktūrą už aviabilietus, dar prieš perkant bilietus susiekite su bendrovės konsultantais tel. 8 600 26763.

Ką daryti, jeigu negavote bilieto į el. paštą iš karto po jo įsigijimo?
Jei pinigai nuo sąskaitos nuskaičiuoti, vadinasi, bilietas yra nupirktas.
Kuomet negaunate laukiamo laiško, visuomet pasitikrinkite savo el.pašto dėžutės SPAM / Šlamštas aplanką.

Jei ir čia laiško su bilieto pirkimo patvirtinimu nerandate, gali būti, kad vesdami duomenis padarėte klaidą įrašydami kontaktinį el.pašto adresą. Tokiu atveju, jei pirkote bilietą per Ryanair svetainę, bandykite pakoreguoti el.pašto adresą per „Manage my booking“ arba kreipkitės į centrinę Ryanair būstinę. Jei pirkote bilietą per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į tos sistemos administratorių.

Svarbu, kad jūsų asmens dokumentas galiotų jūsų kelionės metu. Jei dokumento galiojimas baigiasi kelionės metu, kreipkitės į vietoje įsikūrusią Lietuvos Respublikos ambasadą arba konsulatą dėl asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo.

Jei vykstant į jūsų pasirinktą šalį reikalinga viza, tuomet jūsų asmens dokumentas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius po jūsų grįžimo.

Ar gali nėščia skristi su Ryanair?

Dažniausiai nuspręsti, keliauti nėštumo metu, ar ne, turi pati nėščioji, atsižvelgdama į savo savijautą, poreikį ir galimybes.

Skrendant su Ryanair, nuo 28 nėštumo savaitės būtina gydytojo pažyma (anglų k., ne senesnė nei 14 d. iki skrydžio), kurioje nurodoma, jog nėštumas yra be komplikacijų, planuojamo gimdymo laikas ir patvirtinama, jog jums leidžiama skristi lėktuvu. Jei moteris, kurios nėštumas yra virš 28 savaičių, nepateikia reikiamos pažymos, Ryanair turi teisę atsisakyti keleivę skraidinti. Pateikus reikiamą pažymą, dvynukų, trynukų ar daugiau vaikų besilaukiančioms moterims leidžiama skristi iki 32 nėštumo savaitės, o besilaukiančioms vieno vaiko – iki 36 nėštumo savaitės.

Ar reikia tėvų sutikimo, jei vaikas iki 18 metų keliauja vienas, su lydinčiu asmeniu ar su vienu iš tėvų?

Jeigu vaiko iki 18 metų kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.

Šiuo metu visos Šengeno nuostatos galioja Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Graikijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Čekijoje, Estijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Maltoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje.
Šengeno erdvės reikalavimai netaikomi tokioms ES valstybėms kaip Didžioji Britanija, Airija, Bulgarija, Kipras, Rumunija. Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.

Papildomi dokumentai (lietuvių ar anglų kalba) turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:

- Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

- Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

- Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

- Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius.

Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

Kiek cigarečių, alkoholio galima vežtis į Angliją, Airiją, Norvegiją?

Didžiosios Britanijos valstybių (Anglijos, Škotijos, Velso, Šiaurės Airijos) ir Airijos nustatytas orientacinis leidžiamas tabako gaminių kiekis negali būti didesnis kaip 800 cigarečių (4 blokai), 400 cigarilių, 200 cigarų, 1 kg tabako. Alkoholio vienas asmuo gali įvežti ne daugiau kaip 10 l stipriųjų alkoholinių gėrimų (ne stipresnių nei 70%), 20 l spirituoto vyno (pvz., portveino arba chereso), 90 l vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 l putojančio vyno), 110 l alaus.

Į Norvegiją galima vežtis iki 200 vnt. cigarečių (1 blokas) arba 250 g kitų tabako gaminių. 18 – 20 m. asmenys gali vežtis ne stipresnių nei 22% alkoholinių gėrimų. Vyresniems galimos kombinacijos: 1 l spiritinio gėrimo ir 1,5 l vyno ir 2 l (6×0,33 l) alaus; 3 l vyno ir 2 l alaus (6×0,33 l) arba 5 l alaus (15×0,33 l); 1 l spiritinio gėrimo ir 3,5 l alaus (7×0,5 l).

Svarbiausia galiojanti taisyklė – šie daiktai turi būti skirti asmeniniam vartojimui, t.y. keleivis jų neketina perparduoti. Jei šių prekių vežatės daugiau, jums gali tekti įrodyti, kad jos skirtos tik asmeniniam vartojimui paprašant įsigijimo dokumentų, teiraujantis viešnagės laikotarpio, leistino kiekio viršijimo priežasčių. Nesugebėjus įrodyti, alkoholis ir/ar tabako gaminiai (pvz., cigaretės) bus konfiskuojami.

Į Lietuvą ar kitas ES šalis galima įsivežti iki 200 vnt. (vykstant oro transportu) arba iki 40 vnt. (vykstant sausumos ir jūros transportu) cigarečių iš ne ES šalių (pvz., iš Rusijos, Baltarusijos su rusiškomis banderolėmis).