Kauno rajono meras Valerijus Makūnas sakė, kad moksleivių skaičius rajono mokyklose kasmet didėja, o labiausiai jis išaugo Domeikavos gimnazijoje (98-iais) ir VDU Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje (94). Šiemet į klases atėjo apie 960 pirmaklasių, kurių čia laukė staigmenos.

ELTA primena, kad auno rajono savivaldybė mokyklos slenkstį pirmą kartą peržengusiems vaikams jau antrus metus įteikia po pirmoko kraitelį, kuriame yra būtiniausi mokymosi reikmenys. Šią iniciatyvą perima ir kai kurios kitos šalies savivaldybės.

Gerokai senesnę tradiciją puoselėja Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas, kuris kasmet išleidžia ir dovanoja Kauno rajono pirmaklasiams vis naują knygą. Šiemet tai buvo Viktorijos Guseinovos knygelė „Kur slepiasi svajonės“.

Vis dėlto didžiausia staigmena vaikams tapo naujos, šiuolaikiškai įrengtos mokyklų erdvės.

Įkurtuvės įvyko Užliedžių pradinėje mokykloje, šiemet tapusia savarankiška ugdymo įstaiga. Buvusio daugiafunkcio centro rekonstrukcijos darbų pabaiga numatyta kitąmet, tačiau statybų bendrovė „Stafas“ pasistengė, kad jau šį rugsėjį į naujas patalpas įžengtų pradinės mokyklos moksleiviai, – klasės įsikūrė antrame ir trečiame aukštuose. Statybininkai pastate atnaujino šildymo, elektros, vandentiekio, vėdinimo sistemas, apšiltino pastato sienas, įrengė val­gyk­lą su vir­tu­ve, spor­to sa­lę. Į naujas patalpas įžengė 33 pirmaklasiai. Po rekonstrukcijos Užliedžių daugiafunkciame centre suformuotos 8 pradinės klasės, kuriose mokysis 94 mokiniai. 135 vaikai lankys ikimokyklines grupes, o 13 vaikučių eis į priešmokyklinę grupę.

Anot mero V. Makūno, Savivaldybė iš vietos gyventojų nupirko du sklypus, kuriuose bus sukurtos laisvalaikio erdvės ne tik vaikams, bet ir visai bendruomenei. Čia bus įrengtos ža­lio­sios zo­nos, vai­kų žaidimų, spor­to ir au­to­mo­bi­lių sto­vė­ji­mo aikš­te­lės, vaiz­do ste­bė­ji­mo sis­te­ma. Užliedžių daugiafunkcio centro rekonstrukcija tebevyksta: netrukus jame įsikurs laisvalaikio salė, medicinos punktas, seniūnija. Statybininkai patikino, kad statybų zona ir vaikų erdvės bus atskirtos, todėl darbai netrukdys mokytis.

Ramučiuose taip pat baigėsi daugiafunkcio centro rekonstrukcijos ir modernizavimo pirmasis etapas. Rugsėjo 1-ąją į naujas klases įžengė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus auklėtiniai: 34 pradinukai ir 12 priešmokyklinukų. Rekonstrukcijos metu pastatas paaugo. „Baltijos plieno“ bendrovės statybininkai renovavo šildymo, elektros, vandentiekio sistemas, įrengė priešgaisrinę, saugos signalizaciją, vėdinimo ir lietaus surinkimo sistemas, o ant stogo užkėlė saulės kolektorius, kurie užtikrins karšto vandens gamybą pastatui. Statybininkai darbų dar nebaigė, prasidėjo antras projekto etapas – statyba priestato, kuriame įsikurs šešių grupių vaikų darželis.

„Tikiu, kad tai - Ramučių atgimimo pradžia. Jau prasidėjo parko įrengimas, laukia kiti darbai“, - kalbėjo V. Makūnas.

Pažymėtina, kad šventė Ramučiuose vyko naujajame lauko amfiteatre. Karmėlavoje gyvenantis krepšininkas Jonas Mačiulis linkėjo vaikams sportuoti ir padovanojo krepšinio kamuolių. Gimnazijos bendruomenės tėvų komiteto pirmininkė Greta Varnaitė-Venskienė dėkojo Kauno rajono savivaldybei bei statybininkams už atliktus darbus ir kvietė puoselėti bendruomenės vertybes.

Atgimimas vyksta ir kitoje Kauno rajono vietovėje - Šlienavoje. Po statybų bendrovės „Versina“ atliktų darbų Šlienavos mokyklos bendrasis plotas išaugo dvigubai, - pabrėžė mero patarėjas Edmundas Mališauskas. Baigiama statyti nauja sporto salė ir valgykla, sutvarkytos pirmo aukšto patalpos, rekonstruota šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir nuotekų, gaisrinės signalizacijos, elektros, elektroninių ryšių sistemos. Statybininkai įrengė naujas ikimokyklinio ugdymo patalpas, rekonstravo katilinę. Rugsėjo 1-ąją mokykla dar nebuvo visai išsivadavusi iš pastolių, tačiau bendruomenė nusiteikusi optimistiškai: užbaigus visus darbus, tai bus viena moderniausių Kauno rajono ugdymo įstaigų.

Šlienavos pagrindinėje mokykloje šiais mokslo metais mokysis 270 vaikų: 213 mokinių (1-10 klasės), 57 darželinukai ir priešmokyklinukai.

„Mokyklų modernizavimo programa Kauno rajone bus tęsiama. Jau kitąmet laukia įkurtuvės Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje. Ateityje planuojama rekonstruoti Raudondvario ir VDU Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijas“, - patikino rajono meras V. Makūnas.