„Esu tikras, kad mokyklos pasiruoš ir jeigu kils kažkokių neaiškumų ar sunkumų, jos tada su steigėjais spręs klausimus arba informuos ministeriją, kad mes žinotume, kokie sunkumai kyla, kad mes viską išspręstume“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

A. Monkevičius trečiadienį įvertino pasiruošimą artėjantiems mokslo metams Vilniaus Gabijos gimnazijoje – lydimas televizijos kamerų kartu su mokyklos direktore apžiūrėjo patalpas, klausinėjo apie kilusias problemas ir žadėjo padėti.

„Turbūt ministerija nevėdins tų patalpų, bet jeigu kils kažkokių problemų, tai (...) jeigu yra kažkas ypatingo, kur reikia ministerijos pagalbos, visada mes padėsime“, – teigė A. Monkevičius.

„Matom, kad mokyklos turi ir planus, ir schemas pasidariusios“, – tvirtino jis.

Švietimo ministras mokyklas ragina laikytis reikalavimų ir, svarbiausia, stengtis nemaišyti mokinių srautų.

„Kiek įmanoma laikytis reikalavimų, kuriuos pateikė specialistai. Stengtis, kad nesimaišytų srautai – jeigu tai neišvengiama, tai laikytis, tų priemonių, kurias jie siūlo, tai čia tos pačios kaukės, dezinfekcija“, – kalbėjo švietimo ministras A. Monkevičius.

„Kai kurių rekomendacijų sunku laikytis“

Vilniaus Gabijos gimnazijos direktorė Vilija Klimavičienė sako, kad kai kurių rekomendacijų laikytis bus sudėtinga.

„Galbūt 100 proc. sunku mokyklai visų jų laikytis, bet tai yra rekomendacijos“, – žurnalistams sakė mokyklos vadovė.

Jos teigimu, sunku laikytis rekomendacijų dėl patalpų vėdinimo, srautų nemaišymo per neformalųjį ugdymą.

„Dėl neformalaus ugdymo – tai yra skirtingų klasių vaikai, taip pat tas vėdinimas klasėse – kalbama, kad būtų paskirti budintys mokinukai, jog jie galėtų išvėdint, nes jeigu jie bus klasėse, jau jie klasės šeimininkai – būtinai turės tas vėdinimas atliekamas“, – teigė V. Klimavičienė.

„Ir su valytojais kalbame, kiek ten ko jie turės dezinfekuoti. Tas rankenas bent du kartus dienoje – kalbame apie tai“, – pridūrė ji.

Vilniaus Gabijos gimnazija numačiusi ugdymo procesą pradėti priskirtose klasėse skirtingu metu – rugsėjo antrąją vieni mokiniai ateis aštuntą ryto, kiti – pusę devynių.

Taip pat numatyta kiekvienai klasių kategorijai nustatytu laiku 15 minučių pietų pertrauka gimnazijos valgykloje.

Be kita ko, tėvai perspėjami neleisti savo vaikų į mokyklas, jeigu šie jaučia peršalimui būdingų simptomų ar jų temperatūra pakilusi.

Socialdemokratų lyderis: ministras nesusitvarko

Tuo metu opozicinės Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas trečiadienį pareiškė, kad švietimo ministras A. Monkevičius, artėjant mokslo metams, nesusitvarko, todėl rugsėjį mokyklose vyraus chaosas.

„Akivaizdu, kad ministras pasiruošimo mokslo metams laikotarpį pramiegojo. Liko kelios dienos, bet mokyklos, mokytojai ir tėvai realiai nežino, kaip bus organizuojamas mokymosi procesas, galų gale, kaip bus su mokslo metų atidarymo šventėmis, mokinių maitinimu ir taip toliau. Tai yra neveiklumo pavyzdys“, – pranešime teigė G. Paluckas.

Jo teigimu, ministerijos rekomendacijos yra sunkiai pritaikomos praktikoje.

„Negalima tiesiog aklai kopijuoti Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, kaip elgtis pandemijos sąlygomis, visiems iš eilės. Kam, pavyzdžiui, jas taikyti ir rajonų mokykloms, kur neužfiksuotas nė vienas susirgimas koronavirusu? Nereikia be reikalo gąsdinti žmonių ir visuomenės“, – teigė socialdemokratų lyderis.

Jis taip pat pridūrė, kad ministerija neparuošusi ir skaitmeninio turinio mokykloms, jeigu ugdymo procesą tektų tęsti nuotoliniu būdu.

Šalies mokyklos dėl pavasarį paskelbto karantino mokslo metus užbaigė nuotoliniu būdu, artėjant naujiems mokslo metams, neatmetama galimybė, kad bent dalis mokymo proceso irgi vyks iš namų.