Pernai gruodį šiomis Seimo priimtomis įstatymo pataisomis nustatyta, kad vaikas jo paties ir jo tėvų (globėjų, rūpintojų) pageidavimu gali pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrąsias programas būti ugdomas (ugdytis) šeimoje.

Pasirinkus ugdymąsi šeimoje, vaiko iki 14 metų tėvai (globėjai, rūpintojai) arba vaikas nuo 14 iki 18 metų ir pasirinkta mokykla sudaro mokymo sutartį. Ugdantis šeimoje įgytas išsilavinimas prilyginamas mokykloje įgytam išsilavinimui.

Prieš sutarties dėl vaiko ugdymosi šeimoje sudarymą mokykla, pasitelkdama reikalingus specialistus, įvertins ugdymosi šeimoje sąlygas, vaiko brandos ir žinių lygį.

Taip pat nustatyta, kad tokius mokinius konsultuos, mokomąja medžiaga aprūpina, mokymosi pažangą ir pasiekimus, socializacijos poreikio užtikrinimą periodiškai vertins mokykla, su kuria sudaryta mokymo sutartis.

Švietimo įstatymo pataisoms įsigaliojus birželio 1 d., iki rugsėjo 1-osios yra suteikta galimybė pasirengti naujiems mokslo metams, tėvams ir mokykloms aptarti sutartinius santykius.

Pernai gruodžio 3 d. už Švietimo įstatymo pataisas balsavo 75 Seimo nariai, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 7.

Iki šiol Švietimo įstatyme ir kituose teisės aktuose nebuvo įtvirtinta galimybė pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrąsias programas vaikui ugdytis šeimoje.