Kaip BNS sakė miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, tai sumažins finansinę naštą savivaldybei, o mokyklai leis išgryninti savo katalikišką pakraipą.

„Mokiniai lieka tie patys, mokytojai – tie patys. Miestui atsipalaiduoja lėšos, kadangi mes nebe iš biudžeto ją finansuosime. (...) Mums susitaupo jos išlaikymo lėšos, ugdymo prasme irgi niekas nenukenčia – gal tik labiau išsigrynina katalikiška pakraipa. Matau tik pliusus“, – sakė jis.

R. M. Račkauskas svarstė, kad mokyklai tai suteiks patrauklumo, nes gimnazija galės prisijungti prie Nacionalinės katalikiškų mokyklų asociacijos. Anot mero, jai priklauso gerą vardą turinčios Lietuvos mokyklos.

Pasak Panevėžio vadovo, iki šiol gimnazijos dalininkės lygiomis teisėmis buvo savivaldybė ir vyskupija, o perduoti katalikišką mokyklą dvasininkų žinion rekomendavo ir Švietimo ir mokslo ministerija.

„Pernai vyskupija pradėjo domėtis, gal galėtų perimti jie, nes ir Švietimo ministerijoje buvo tokios rekomendacijos, kad tai tiesiog padėtų tą katalikišką ugdymą įgyvendinti pilniau“, – sakė R. M. Račkauskas.

Panevėžio meras ir Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas penktadienį pasirašė gimnazijos dalininko teisių pirkimo ir pardavimo sutartį. Pagal ją, nuo sausio 1 dienos mokykla pereina vyskupijos kurijai.

Panevėžio savivaldybės duomenimis, mokyklos sąsajos su tikinčiųjų bendruomene siekia 1939 metus – tada pastatas pradėtas statyti mažajai kunigų seminarijai. Šiems vyskupo K. Paltaroko planams sutrukdė Antrasis pasaulinis karas. Po jo statybos baigtos, bet čia įsikūrė Hidromelioracijos technikumas.

1991 metais pastate įkurta katalikiška bendrojo lavinimo mokykla. 1993 metais jai suteiktas vyskupo K. Paltaroko vardas. 2008 metais mokykla tapo gimnazija.