Ministerija BNS nurodė, kad susitikti kviečiamos visos švietimo profsąjungos, įskaitant atstovaujančias aukštosioms mokyklas.

Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas BNS sakė, kad per susitikimą tikisi išgirsti, kokia politika bus vykdoma švietimo srityje artimiausiais metais.

„Tikimės išgirsti iš ministrės, ką ji vykdys, ar bus užtikrintas ankstesnių sprendimų tęstinumas, ar bus tariamasi su profsąjungomis paritetiniais pagrindais, ar bus profsąjungų balsas girdimas. Buvo praleisti dveji metai darbo grupėje rengiant šakos kolektyvinę sutartį, tariantis dėl kompleksinių permainų visoje švietimo sistemoje“, – pažymėjo jis.

Kolektyvinės švietimo šakos sutarties senoji valdžia taip ir nepasirašė, ir dabar, anot E.Jesino, pedagogai su naująja Vyriausybe tikisi tęsti diskusijas dėl švietimo sistemos finansavimo modelio, etatinio pedagogų darbo apmokėjimo, pensinio amžiaus ankstinimo mokytojams ir kitų klausimų.

„Reikia kompleksinių veiksmų. Mes nesakome, kad mums turi tik duoti pinigų ir tik padidinti atlyginimus. Mes taip nežiūrime“, – dėstė E.Jesinas.

Jis apgailestavo, kad tvirtindamas 2017 metų biudžetą Seimas ne visa apimtimi įgyvendino buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus pavasarį streikuojantiems mokytojams duotą pažadą dėl atlyginimų koeficientų kėlimo – koeficientų žirklėms atsisakyti numatyti 17 mln. eurų vietoj reikalingų 35 mln. eurų. Dar 24 mln. eurų šių metų biudžete skirti palaikyti nuo 2016 metų rugsėjo kilstelėtus atlyginimus.

„17 mln. eurų skyrimas yra tarpinis variantas, apie 5-6 eurus padidėjimas bus mažiausiai uždirbantiems“, – sakė E.Jesinas.

J.Petrauskienė ir kiti naujosios Vyriausybės nariai su profsąjungomis pastarąjį kartą buvo susitikę gruodžio viduryje dar iki ministrų priesaikos Seime.