Iš viso savivaldybėms numatyta tikslinė dotacija mokinio krepšeliui, kaip siūloma Finansų ministerijos pateiktame kitų metų biudžeto projekte, siektų beveik 600 mln. eurų. Šiemet tam skiriama 577 mln. eurų.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė yra sakiusi, kad maždaug tokio biudžeto didėjimo reikėtų, kad būtų išlaikytas pedagogų atlyginimų koeficientų minimalių dydžių atsisakymas.

Minimalių koeficientų dydžių (vadinamųjų šakučių mažiausios reikšmės) atsisakyta nuo 2016 metų rugsėjo. Tai padaryti pedagogams įsipareigota kovo mėnesį susitarimu dėl streiko nutraukimo. Tuo pačiu susitarimu numatyta atsisakyti ir vidutinių „šakučių“ nuo 2017 metų sausio – kilstelėti atlyginimų koeficientus iki maksimalios ribos.

2016 metais bazinis mokinio krepšelio dydis yra 1014 eurų – 34 eurais didesnis nei 2015 metais.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, iš šių 34 eurų 15 eurų skirta vieno mokinio neformaliajam ugdymui finansuoti, o 19 eurų – pedagogų darbo užmokesčiui didinti.

Darbą baigianti Vyriausybė šį mėnesį turi pateikti kitų metų biudžeto projektą Seimui, tačiau projektą peržiūrės ir tvirtins jau naujos kadencijos Seimas. Jis turėtų rinktis lapkričio viduryje.