Kovo 1 d. 10 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje jau dvyliktą kartą vyksiančioje didžiausioje Baltijos šalyse karjeros kontaktų mugėje KTU „Karjeros dienos 2016“ daugiau nei 120 įmonių ir organizacijų atstovai betarpiškai bendraus su 7 tūkst. studentų, absolventų, moksleivių, kuriems pateiks 400 praktikos ir 600 darbo pasiūlymų. Renginį tiesiogiai transliuos DELFI TV.

KTU „Karjeros dienos 2016“ dalyvaujančių įmonių atstovai karjerą pradedantiems ar dar tik planuojantiems jaunuoliams pataria, kaip padaryti gerą pirmąjį įspūdį, kokias savo savybes pabrėžti, kaip užmegzti kontaktą, kuris „čia ir dabar“ ar ateityje virstų darbo ar praktikos vieta, kokius namų darbus reikia atlikti prieš karjeros kontaktų renginius.

Patirtis – svarbu, bet ne svarbiausia

D. Aksinavičius pabrėžia, kad karjerą pradedančio išsilavinusio žmogaus darbo patirtis darbdaviui ne visada yra svarbiausias faktorius. Svarbiausia – asmens ir įmonės vertybių atitikimas, požiūris į darbą, iniciatyvumas, gebėjimai, žinios ir potencialas. Pastarasis faktorius, renkantis naują darbuotoją, yra itin svarbus, o motyvacija mokytis ir tobulėti dažnai nusveria tam tikros patirties trūkumą.

„Manome, jog į patirtį reikia žiūrėti itin lanksčiai. Dažnai stengiamės suteikti galimybes perspektyviems, nors ir nepatyrusiems specialistams“,– atskleidžia D. Aksinavičius.

Dalyvaujantiems karjeros kontaktų mugėse, patyręs vadovas pataria iš anksto save nuteikti, kad būsimi pokalbiai nėra testas, o puiki galimybė neformalioje aplinkoje užmegzti naujus ryšius, kurie vėliau gali reikšti svajonių darbą.

„Pokalbis yra dalis proceso, siekiant abiem pusėms naudingo rezultato. Abi šalys turi savų interesų, kuriuos atskleidžia jo metu. Svarbu išsiaiškinti ir tai, ar kandidatas ir įmonė yra priimtini abiem pusėms, todėl raginčiau nebijoti užmegzti pokalbio bei aktyviai dalyvauti dialoge.

Studentai turėtų nepraleisti galimybės drąsiai eiti prie stendų, užduoti jiems rūpimus klausimus, prašyti konkrečių patarimų. KTU „Karjeros dienos“ yra unikalus ir labai reikalingas renginys, norintiems išbandyti savo jėgas bei galimybes,“ – sako D. Aksinavičius.

Laimi atkakliausi

„Baltic Transline“ komercijos vadovo Tado Barausko teigimu, siekiant gerai pasirodyti darbo pokalbyje, svarbu demonstruoti pasitikėjimą savimi, drąsą ir žingeidumą. Taip pat svarbu būti ne tik pasiruošusiu parodyti studijų metu įgytas žinias, bet ir pasidalinti užklasinės veiklos patirtimis, savo svajonėmis.

Verslininkai pabrėžia, kad bendrovės taip pat daug dėmesio skiria potencialaus darbuotojo ateities ambicijoms, tikslams bei norams, todėl darbo pasiūlymas teikiamas tik patiems geriausiems ir atkakliausiems pretendentams.

T. Barauskas neslepia, jog, norintiems pretenduoti į tam tikras darbo vietas, svarbu išlikti savimi ir išlaikyti konkretumą. Į pokalbį būtina ateiti pasidomėjus įmone, jos veikla bei „nusitaikius“ į konkrečią darbo poziciją. „Baltic Transline“ atstovas pabrėžia, jog, įžengus pro mugės KTU „Karjeros dienos 2016“ duris, visos baimės turi būti paliktos už nugaros, o namų darbai, renkant informaciją apie trokštamą darbo vietą, atlikti.

Verslininkui antrina ir „Mobiliųjų telefonų techninio centro“ (MTTC) remonto departamento vadovas Andrius Mieželis. Jo teigimu,jei kandidatas būna gerai susipažinęs su bendrovės veikla, darbo pokalbio metu daug lengviau atskleisti konkrečioms pareigoms tinkančias darbuotojo savybes.
„Būsimas darbuotojas turi tvirtai žinoti savo tikslą ir būti atviras. Pokalbio metu studentas turi būti nemažiau aktyvus už darbdavį“, – patarimus KTU „Karjeros dienos 2016“ dalyviams dalino A. Mieželis.

Gavo praktikos vietą IBM

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) studentas Paulius Baranauskas pritaria verslininkams, sakydamas, kad į karjeros renginius studentai eiti susitikti su potencialiais darbdaviais turi drąsiai bei kupini ryžto kalbėti atvirai ir užtikrintai.

„Svarbu pasirodyti savo gebėjimais, pasiekimais ir pomėgiais, ir taip įtikinti, kad darbas, dėl kurio atėjote pasišnekėti, jums tiks ir patiks. Tokioje vietoje reikia išsiskirti iš jūros kitų kandidatų. Būtina turėti ir tikslus ne tik „Karjeros dienoms“, bet ir po jų“, – mintimis dalinosi studentas.

P. Baranauskas kalba iš asmeninės patirties. Sėkmingai sudalyvavęs karjerai skirtame fakulteto renginyje „Praktikos diena“, vaikinas gavo net kelis pakvietimus dalyvauti darbo pokalbiuose. Studentas pasirinko vieną pirmaujančių pasaulyje ITįmonių IBM, kurioje dabar ir atlieka praktiką. Pasak jo, vieta tokioje bendrovėje pasitaiko ne kiekvienam, todėl pasiūlymą priėmė daug nesvarstęs.

„Kai mokiausi bakalauro studijose, mano tikslas kontaktų mugėje KTU „Karjeros dienos“ keitėsi kasmet. Pirmam kurse sužinojau, koks poreikis yra būtent mano studijų programoje besimokančių žmonių, ir ko verslas iš jų tikisi. Vėliau tai tapo kontaktų medžiokle.Net negavus kvietimo į susitikimą po renginio, tai jau būna neįkainojama patirtis“, –dalyvauti mugėje KTU „Karjeros dienos 2016“ ragina P. Baranauskas.

Abipusė nauda

Premjero Algirdo Butkevičiaus globojamame renginyje KTU „Karjeros dienos 2016“ dalyvaus daugiau nei 120įmonių ir organizacijų. Pagal veiklos sritis, daugiausia mugėje dalyvaus IT, chemijos bei maisto pramonės, vadybinių ir telekomunikacijų bendrovių, o taip pat – bankai, apskaitos, energetikos, sunkiosios pramonės, energetikos, statybų, medienos ir baldų pramonės, transporto ir logistikos įmonės.
„Įmonės dalyvavimas KTU kontaktų mugėje yra puiki galimybė pabendrauti su studentais, išgirsti jų nuomones ir poreikius. Visada įdomu išgirsti studentų įspūdžius apie studijų programas, o iš savo pusės patarti, į ką labiausiai vertėtų kreipti dėmesį studijuojant, ir kokių žinių reikia dirbant“, – teigia D. Aksinavičius.

Anot jo, įmonių atstovai gali motyvuoti studentus dėti daug daugiau pastangų studijuojant ir galvojant apie savo karjerą. Tuo tarpu patys studentai verslininkus įkvepia savo optimizmu, klausimais ir smalsumu.

„Baltic Transline“ komercijos vadovas T. Barauskas taip pat tvirtina, jog įmonėms dalyvauti KTU „Karjeros dienos 2016“ labai naudinga, nes čia susirenka motyvuoti, žingeidūs, išsilavinę studentai, ieškantys darbo ar praktikos pasiūlymų, o tai geriausia galimybė atrasti naujus specialistus ar pasisemti jaunatviškų novatoriškų idėjų.

KTU „Karjeros dienos 2016“ lankytojai taip pat bus kviečiami sudalyvauti konferencijoje, kurioje apie savo karjeros raidą pasakos, patirtimi ir patarimais dalinsis „CallcreditInformation Group“ atstovė KatieJarvis, KTU Alumnų asociacijos narė, „Littelfuse“ Personalo vadovė Lietuvoje bei Talentų vadovė Europoje Kristina Keršienė. SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda konferencijoje skaitys pranešimą aktualia tema „Kur krypsta karjeros tendencijos Lietuvoje ir pasaulyje?“.

KTU „Karjeros dienos 2016“ vyks kovo 1 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje (Karaliaus Mindaugo pr. 50). Daugiau informacijos rasite www.karjerosdienos.lt