Renginys, kurio tema – „Diena ateities mokykloje“, pasak jo organizatorių, yra skirtas tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, kurie domisi jaunosios kartos ugdymu ir tobulėjimu.

Viena iš konferencijos organizatorių ir „TEDxVilnius“ atstovė Rūta Kruliauskaitė teigia, kad sausio 10 d. „Menų spaustuvėje“ pradinio mokyklinio amžiaus vaikai turės galimybę dalyvauti įvairiausiose kūrybinėse dirbtuvėse. O suaugusiesiems skirtoje erdvėje bus skaitomi pranešimai apie ateities mokyklą.

„Vaikai galės išbandyti 3D spausdinimą, konstruoti erdvėlaivį, kurti muziką bei užsiimti kita veikla, kuri skatina ne tik žaisti, bet ir tobulėti. Tuo tarpu suaugusiesiems bus suteikta proga gilintis į klausimus apie tėvų vaidmenį vaikų ugdyme, matematikos svarbą mokykloje, ateities švietimą ir kitus dalykus, kurie mokytojus, mokyklų administracijų darbuotojus, tėvus ir švietimo entuziastus iš viso pasaulio suburs bei skatins ieškoti šiuolaikinio švietimo sprendimų“, – sakė Rūta Kruliauskaitė ir pridūrė, kad visos svarstomos temos bus glaudžiai susietos su Lietuvos švietimo strategija bei jos akcentuojamais tikslais.

Anot jos, niekas negali pasakyti tiksliai, kokių profesijų bei įgūdžių labiausiai reikės po 15 ar 20 metų. Todėl būtina ugdyti jaunimą taip, kad jis būtų pasiruošęs pasitikti ateities iššūkius.

„Viskas aplink mus vystosi taip sparčiai, kad norint neatsilikti nuo poreikių ir sėkmingai gyventi šiuolaikiniame pasaulyje reikia kuo įvairesnių gebėjimų ir išradingumo juos pritaikant. Pirmuoju laipteliu, siekiant tokių įgūdžių, manome, turėtų būti pradinis švietimas. Tikime, kad renginyje dalyvausiantys mokytojai ir mokyklų administracijų atstovai padės eiti link to bei pritaikys išgirstas idėjas savo darbe“, – vylėsi R. Kruliauskaitė.

Konferencija „TEDxKids@Vilnius“ organizuojama kartu su Mokyklų tobulinimo centru, Karalienės Mortos mokykla bei edukologijos mokslų daktare Austėja Landsbergiene.

Norintieji registruotis į renginį tai padaryti gali iki lapkričio 12 d. Iš viso konferencijoje numatyta 300 vietų suaugusiesiems ir 50 – pirmos–šeštos klasės mokiniams. Renginio bilietas vienam iš tėvelių ir jo atžalai kainuos 160 Lt (46,34) EUR), o švietimo specialistams, entuziastams ir mokytojams bilietas atsieis mažiau – 120 Lt (34.75 EUR).

Tiesa, dėl riboto dalyvių vietų skaičiaus ir siekio sukurti kuo produktyvesnę atmosferą bus vykdoma dalyvių atranka, todėl tapti renginio dalyviais, išskyrus vaikus, galės ne visi. Užpildžius specialią anketą tinklalapyje www.tedxvilnius.com/tedxkids/register, reikės sulaukti organizatorių sprendimo ar esate atrinktas tarp laimingųjų. Ir tik po šio žingsnio reikės sumokėti už dalyvavimą švietimo konferencijoje.

Ją, kaip ir praeitų metų „TEDxVilnius“ pagrindinę konferenciją, ves garsus ir charizmatiškas švietimo specialistas iš Didžiosios Britanijos Marcus Orlovsky.