Šiandien nė vieno iš Lietuvos universitetų nėra tarp 400 pasaulio geriausiųjų universitetų, remiantis šių metų pradžioje paskelbtu Britų savaitinio žurnalo „The Times Higher Education“ 2013-2014 metų pasaulio universitetų reitingu.

Pasak Gintaro Sarafino, žurnalo „Reitingai“ redaktoriaus, dauguma aukštųjų mokyklų siekia kaip nors išgyventi demografinę duobę ir priima bet ką, kas tik gali susimokėti už studijas, todėl prie geriausiųjų pasaulio universitetų viršūnės mes ne tik neartėjame, bet nuo jos tolstame. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Vilnius Kontrimas pratęsia papildydamas, kad, deja, šiuo metu dauguma mūsų universitetų tarptautinėje rinkoje pajėgūs konkuruoti tik dėl silpnų studentų.

savo ruožtu Sigitas Besagirskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ekonomikos ir finansų direktorius, nėra toks kategoriškas, sakydamas, kad Lietuvoje yra potencialo turinčių universitetų, kurie iš esmės pakeitus valstybės finansavimo politiką ir uždegus idealizmo ugnelę universiteto vadovybės širdyse galėtų padaryti nedidelį stebuklą. 

Receptai: nuo meilės mokslui kaip krepšiniui ugdymo iki strateginių sistemos pokyčių

„Jei kalbame apie Lietuvos universitetų išėjimą į mokslo „pasaulio čempionatą“, turime rytoj atsibudę pradėti nuo universitetų jungimo ir tarptautiškumo didinimo – maži ir uždari Europos provincijoje mes galime daryti tik viena – svajoti“ – teigia S.Besagirskis. Su juo sutinka G.Sarafinas, teigiantis, kad stambus jungtinis universitetas galėtų atsidurti aukštesniame geriausiųjų pasaulio universitetų šimtuke.

Sakydamas, kad svarbiausia pirmiausia mylėti mokslą kaip krepšinį, savo receptų sąrašą Lietuvos aukštojo mokslo sistemai pradeda Bato universiteto Jungtinėje Karalystėje lektorius Ainius Lašas. „O jei rimčiau, proveržiui reikalingas aiškus bei ambicingas veiksmų planas, politinė valia ir sugebėjimas pajungti akademinę visuomenę pokyčiams“ – tęsia Jungtinės Karalystės aukštojo mokslo sistemoje eilę metu dirbantis lietuvis.

Daugiau minčių apie tai, kaip Lietuvos universitetams pelnyti tarptautinį pripažinimą, sustiprinti jaunų lyderių ugdymą ir studijų turinio kokybę, bei kaip kiekvienas iš mūsų turėtume prie šio proceso prisidėti išgirsite diskusijos „Lietuva, quo vadis? Mūsų universitetai“ tiesioginės transliacijos per kanalą penki.tv ir per DELFI TV (https://www.delfi.lt/video/gyvai/diskusijos-lietuva-quo-vadis-musu-universitetai-tiesiogine-transliacija.d?id=65829304) rugsėjo 17 d. 18:40 val.

Renginyje savo patirtimi ir idėjomis dalinsis Lietuvos ateičiai neabejingi švietimo, verslo ir žiniasklaidos atstovai: Sigitas Besagirskas – Lietuvos pramonininkų konfederacijos ekonomikos ir finansų direktorius, Gintaras Sarafinas – žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius, Ainius Lašas – Bato universiteto Jungtinėje Karalystėje lektorius, o taip pat Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Vilius Kontrimas. Diskusiją moderuos – Linas Sabaliauskas, advokatų kontoros TRINITI vadovaujantysis partneris. 

Šis renginys yra jau trečiasis „Globalių idėjų klubo“ diskusijų cikle. Šio advokatų kontoros TRINITI įkvėpto renginio Iniciatyvą įkvėpė advokatų kontora TRINITI, o renginio organizatorius yra tarptautinių lietuvių profesionalų pasaulyje tinklas „GLL | Globalios Lietuvos Lyderiai“.