Aktyviausi profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?!“ dalyviai – 7-8 klasių moksleiviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio – kartu su savo miestų verslo atstovais kūrybinėse dirbtuvėse diskutuos apie darbo aplinką ir bendromis pastangomis bandys sukurti įdomios ir patrauklios darbo vietos maketą.

Iniciatyvoje dalyvauja Vilniaus Barboros Radvilaitės, Klaipėdos „Santarvės“ ir Panevėžio „Nevėžio“ pagrindinių mokyklų bei Kauno Antano Smetonos gimnazijos mokiniai. Savo miestus iš verslo pusės atstovauja Vilniaus Kamieninių ląstelių bankas, Klaipėdos AB „Vakarų laivų gamykla“, Panevėžio futbolo klubas „Ekranas“ ir Kauno oro uostas.

„Įsivaizduodami svajonių darbo aplinką, moksleiviai pirmiausia turėtų galvoti ne apie prabangiai įrengtą biurą, bet apie save ir kitokius veiksnius. Darbo atmosferą kuria ne tik materialūs daiktai – daug svarbesnis yra darbo mikroklimatas, kurį formuoja pačių darbuotojų požiūris į darbą, vertybės ir santykiai su kolegomis – tarpusavio supratimas ir pasitikėjimas“, – sako vienos iš projekto „Kam to reikia?!“ iniciatorių – telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ – socialinės atsakomybės ir paramos projektų vadovė Rasa Petruškevičiūtė.

„Architektūros [vaikų] fondo“ atstovo Manto Timaičio teigimu, ši iniciatyva – puiki galimybė ne tik lavinti moksleivių supratimą apie darbo klimatą, bet ir kūrybiškumą: „Bendraudami su verslo atstovais, mokiniai sužinos, kas lemia darbo atmosferą, o savo komandiniu klasės darbu patys ją pabandys sukurti. Kūrybinėse dirbtuvėse moksleiviai bus skatinami kūrybiškai pažvelgti į mus supančią aplinką ir savo vaizduotę perkelti į eskizus, o po to bendru darbu realizuoti į popierinius maketus“, - teigia M. Timaitis.

Kūrybinės dirbtuvės vyks gegužės 14-18 d. Kitą savaitę bus skelbiami gražiausio darbo aplinkos maketo rinkimai.

Apie profesinės savanorystės projektą „Kam to reikia?!“

Mobiliojo ryšio bendrovės „Omnitel“ ir banko „Swedbank“ inicijuotas ilgalaikis projektas „Kam to reikia?!“ padeda mokykloms susitikti su įvairių sričių profesionalais, dalintis žiniomis ir kartu kurti praktines pamokas mokiniams. Šis projektas skirtas skatinti profesinę savanorystę mokyklose bei kelti mokinių motyvaciją mokytis. Daugiau informacijos: www.kamtoreikia.lt

Apie Architektūros [vaikų] fondą

„Architektūros [vaikų] fondas“ yra savanoriška VšĮ „Architektūros fondas“ iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams bei šeimoms. Jų tikslas – mus supančios aplinkos suvokimo, kūrybiškumo ir asmeninės atsakomybės ugdymas. Daugiau informacijos: www.archfondas.lt