„Žengtas dar vienas svarus žingsnis savarankiško Panevėžio miesto universiteto link, – džiaugėsi miesto meras Vitas Matuzas, - kita vertus, džiaugiuosi, kad tuos penkerius mokslo metus jūs tikrai neišvažiuosite ir neišvešite iš miesto visų savo sportinių laimėjimų“.

„Mūsų tikslas - sportininkams suteikti ne tik geras darbo sąlygas, bet ir sudaryti galimybę tobulėti bei įsigyti aukštąjį išsilavinimą“, - sakė neakivaizdinių studijų pirmojo kurso studentas, garsusis triatlonininkas Vidmantas Urbonas. Jo teigimu, daugelio sportininkų sportinė karjera baigus vidurinę mokyklą ir nutrūkdavo, nes pasikeitus treneriui ne visi galėjo tęsti treniruotes, o pasirinkus treniruotes nukentėdavo ateities perspektyvos, nes be aukštojo mokslo diplomo užimti tam tikrų pareigų neįmanoma.

Kaip sakė Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus pavaduotojas Algirdas Ruslanas, Panevėžys pasirinktas neatsitiktinai – tai antras miestas Lietuvoje, produktyviai teikiantis sportininkus valstybei.

Pasak VPU rektoriaus Algirdo Gaižučio, pastaruoju metu universitete vyksta restruktūrizacija, todėl natūralu, kad atsirado ir naujų institutų bei šis skyrius Panevėžyje. Rektorius patikino, kad kada nors čia bus pradėtos ir nuotolinės studijos.

Neakivaizdinių studijų idėja gimė pernai, per Lietuvos mokslų akademijoje surengtas Panevėžio dienas. VPU Gamtos fakulteto kūno kultūros specialybės Panevėžio skyrius įkurtas tam, kad būtų pritrauktas sporto potencialas iš visos apskrities ir iš miesto neiškeliautų garsiausi sportininkai bei jų treneriai. Panevėžio kūno kultūros ir sporto centre įrengtos dvi auditorijos. Padaugėjus norinčiųjų studijuoti ir atsiradus VPU fakulteto įkūrimo galimybėms, kasmet bus įrengiama po naują auditoriją. Šiame skyriuje dirbs dėstytojai iš VPU ir Panevėžio miesto.