Žiūrėjimas, kaip superherojai sumuša blogiečius, anot jų, nėra pats geriausias pavyzdys berniukams, jeigu norime, kad visuomenėje būtų kuo daugiau malonesnių ir mažiau stereotipiškai besielgiančių vyrų.

Kitaip nei komiškieji praeities herojai, kurie turėdavo įprastus darbus ir tikėjo socialiniu teisingumu, naujoji Holivudo superherojų karta yra agresyvi, sarkastiška ir retai kalba apie gerus darbus žmonijos labui.
Masačūsetso universiteto mokslininkė dr. Sharon Lamb teigia, kad dabartiniai superhorejai, pavyzdžiui, Geležinis žmogus dažnai yra milijonieriai pleibojai, turintys tik savanaudiškų tikslų.

„Yra didelis skirtumas tarp filmų superherojaus šiandien ir vakarykštės dienos superherojaus – sakė S. Lamb kasmetinėje Amerikos psichologų asociacijos konvencijoje.

„Nūdienos superherojus yra per daug veiksmo herojus, dalyvaujantis nesustabdomame smurte. Jis agresyvus, sarkastiškas ir retai kalba apie norą padėti žmonijai, – pastebėjo ji. – Nebūdami superherojaus kostiume šie vyrai, pavyzdžiui Geležinis žmogus išnaudoja moteris, puikuojasi prabanga ir įrodinėja savo vyriškumą su galinkais ginklais.“

Jos teigimu, praeities herojai kaudavosi su nusikaltėliais, „tačiau jie buvo tie herojai, iš kurių berniukai galėjo imti pavyzdį ir mokytis iš jų, kadangi išlindę iš kostiumų, jie buvo tikri žmonės su tikromis problemomis ir daugybe silpnų vietų“.

Kad suprastų, kokį žiniasklaida ir marketingo vadybininkai siūlo vyriškumą berniukams, S. Lamb apklausė 674 berniukus nuo 4 iki 8 metų amžiaus. Ji vaikščiojo po prekybos centrus ir kalbėjo su pardavimų vadybininkais, todėl vėliau suprato, ką skaito bei ką žiūri berniukai.