Kaip BNS sakė Europos socialinio fondo agentūros direktorius Povilas Česonis, agentūrai pasirodė nesuprantama, kad ir užsakovas, ir vykdytojai yra praktiškai to paties universiteto žmonės.

"Prašėme, kad Viešųjų pirkimų tarnyba mus pakonsultuotų, ar čia nėra pažeidimo iš viešųjų pirkimų procedūrų pusės. Dėl tarnybinės etikos mes taip pat nesame ta institucija, kuri gali įžvelgti kokį nors etikos pažeidimą, todėl kreipėmės ir į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Pareiškėjas iš vienos pusės yra universitetas, rektorius ir visa komanda, o projekto vykdytojai iš kitos pusės - vėl tie patys žmonės. Tai mums pasirodė trupučiuką nesuprantama", - dėstė P.Česonis.

Jis atkreipė dėmesį, kad dalykiškai žiūrint universiteto atstovai yra kompetentingi vykdyti projektą, kuriam, beje, gauta vienintelė paraiška, kuri ir nugalėjo viešojo pirkimo konkurse.

"Komanda yra kompetentinga šitą projektą atlikti, tai yra geriausia žinanti, iš dalykinės pusės tai yra savaip logiškas sprendimas, bet čia kalba eina ne apie dalykinę pusę", - teigė P.Česonis.

R.Ginevičius savo ruožtu aiškino, kad universitetą jis pats planuoja konsultuoti nemokamai.

"Čia kažkoks absurdo teatras. Aš savo metinėje ataskaitoje pasakiau, kad reikia iš esmės pertvarkyti struktūrą, mes sudarėme pirkimo komisiją, ir kadangi mano ataskaitoje buvo tai parašyta, paprašė manęs pabūti konsultantu. Be pinigų, be nieko. Aš nesuprantu - kai mes norime daryti ką nors gero, iš karto įžiūrimi kažkokie baisūs dalykai. Tiesiog neįmanoma dirbti", - aiškino rektorius.

Jis klausė, "kas geriau už rektorių žino, kaip reikia strategiškai pertvarkyti universitetą". Viešąjį pirkimą laimėjusi universiteto darbuotojų grupė esą geriausiai išmano aukštosios mokyklos reikalus.
"Mūsų logika tokia buvo - mums reikia strategiškai pertvarkyti visą universiteto struktūrą, tai jei laimės neaiškūs žmonės, kurie absoliučiai neturi jokio supratimo, ką jie gali mums patarti? Kas geriau žino už mus? Mes čia dirbame, mes geriausiai jaučiame. Mes laimėję esam tokius 9 projektus, kur dalyvauja mūsų žmonės, bet kažkodėl šitas užkliuvo", - stebėjosi rektorius.

Jis pasakojo, kad projekto vykdytojai tikisi atsispirti nuo jo praėjusių metų ataskaitoje iškeltos idėjos mažinti programų priklausomybę nuo administracinio susiskaidymo.

"Universiteto darbuotojai atliks užduotį, kurią reikia pagal projektą padaryti. Bus atlikta visapusė analizė, bus atlikta Lietuvos universitetų analizė, ieškant kokį modelį priimti. Idėja, kuri užfiksuota mano ataskaitoje, yra tokia, kad reikia atsisakyti kietų "sienų" tarp atskirų fakultetų, katedrų, dėmesio centre turi būti studijų programa, ir visos katedros, nepriklausomai nuo administracinio priklausymo vienam ar kita fakultetui, turi aptarnauti studijų programas", - dėstė R.Ginevičius.

Jo vertinimu, dabartinėje sistemoje "visi kovoja tik dėl krūvio ir studijų programų kokybė lieka antrame plane".

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atstovas Tomas Čaplinskas BNS sakė, kad šią savaitę gautas prašymas greičiausiai bus nagrinėjamas rudenį.