Dėstytojų bei studentų apskrito stalo diskusijose ir toliau bus svarstomos naujos būsimojo paminklo Saulėtekio slėnyje idėjos. Atrinkus visiems Saulėtekio slėnyje įsikūrusiems fakultetams priimtiniausiąją, bus paskelbtas nugalėtojas, o po to, pasitelkus profesionalus, ji bus vizualizuota, sukurtas maketas ir pradėta Saulėtekio akademinės bendruomenės paminklo statybą.

„Siekiame, kad prie čia statomo paminklo kūrimo prisidėtų kuo daugiau „Saulėtekio žmonių“. Posėdyje svarstyti pasiūlymai parodė, jog studentai turi puikių minčių, tačiau norime, kad jų dalyvautų kuo daugiau, aktyviau siūlytų savo idėjas, kaip papuošti mūsų Saulėtekio slėnį,“ – sakė vienas iš paminklo idėjos sumanytojų Teisės fakulteto dekanas prof. Vytautas Nekrošius.

Sumanymas pastatyti Saulėtekio simbolį, kuris perteiktų visos akademinės bendruomenės identitetą, vertybes, jungtų buvusius, esamus ir būsimus studentus bei dėstytojus, visą akademinę bendruomenę, gimė prieš metus. Statinį planuojama užbaigti 2009 metais. Siekiama, kad jo atidengimas taptų viena iš Lietuvos tūkstantmečio programos dalių. Tai bus pirmasis Lietuvoje pačios akademinės bendruomenės sukurtas paminklas.