Vėl siūlys „Trimitą“

Neigiamų socialinių veiksnių komisija greitu laiku turėtų svarstyti, kaip apdovanoti miesto gabiausius – 9-12 klasių moksleivius, olimpiadose užėmusius prizines vietas. Pernai Savivaldybė kelioms dešimtims miesto šaunuolių buvo išpirkusi kelialapius savaitei „Trimite“. V.Taučius pasiryžęs ir šiais metais komisijai siūlyti Savivaldybės biudžete gabių vaikų poilsiui numatytus pinigus – 20 tūkstančių litų – vėlgi pervesti „Trimitui“. Už juos apie 70 moksleivių stovykloje ilsėtųsi birželio 23-30 dienomis. V.Taučius teigia šią stovyklą atrinkęs apklausos būdu.

„Apklausiau kelias stovyklas, „Trimitas“ labiausiai patiko, ją ir siūlysiu komisijai“, – aiškino specialistas. Tokio pripažinimo ši stovykla nusipelnė, nes, anot V.Taučiaus, sugeba įvykdyti Savivaldybės iškeltą sąlygą – per poilsio savaitę organizuoti gabiesiems dvi išvykas: į Vilnių, Trakus ir prie jūros. Be to, specialisto teigimu, Savivaldybei prieinama ir „Trimito“ kelialapių kaina – diena šioje stovykloje kainuoja 35 litus.

Išvežti panevėžiečius pailsėti toliau nuo namų, pavyzdžiui, į pajūrį, V.Taučius nemato galimybių.

„Kitur vežti labai brangu. Norai geri, bet kai pinigus pradedam skaičiuoti... Už dieną stovykloje prie jūros tektų mokėti 50 litų. O dar reikėtų vaikus nuvežti ir parvežti. Vienais metais organizavome stovyklą Šiauliuose – gerai, kad tada mažai vaikų važiavo, tik respublikinių olimpiadų prizininkai. O „Trimitas“ pernai labai šauniai vaikų vasaros poilsį organizavo, šiais metais irgi tokias pat sąlygas pasiruošęs sudaryti“, – aiškino V.Taučius.

Tačiau perskambinus keletui pajūryje įsikūrusių vaikų vasaros poilsio stovyklų paaiškėjo, kad kai kuriose jų diena kainuoja ne brangiau nei „Trimite“ – 35-36 litus.

Rado alkoholio butelių

Vis dėlto „Trimitas“ tokio gero įspūdžio nepadarė mero pavaduotojui švietimo klausimams Petrui Luomanui, apsilankiusiam jame po publikacijų „Sekundėje“ apie vaikų pramogas smaugiant vieniems kitus. „Internete „Trimitas“ apie save sukuria fantastiškai gražų vaizdelį – reklamuoja, kad turi ir sauną, ir baseiną, nors iš tiesų nė vienas jų neveikia. Gerai, kad, kaip tam anekdote, vaikams dar neliepia tokiame baseine nardyti. Mačiau ant staliukų ir tuščius alkoholio butelius, labai abejoju, ar jie buvo palikti vaikų. Tvarka stovykla tikrai nepasižymėjo“, – į „Trimite“ praėjusią vasarą dirbusių vadovų daržą akmenį metė P.Luomanas.

Jo nuomone, kadangi Savivaldybei nėra jokio skirtumo, kuriai stovyklai mokėti už panevėžiečių vaikų poilsį, Švietimo skyrius galėtų pasižvalgyti ne tik po įsikūrusiąsias Panevėžio rajone.

„Jei Savivaldybė išpirktų vaikams vietas stovykloje prie jūros, nemanau, kad tėvams būtų didelė problemą juos nuvežti ir parsivežti. Be to, gal jau laikas atsisakyti sovietinio metodo – mes pasitarėme ir aš nusprendžiau. Gabūs vaikai yra protingi ir patys gali pasirinkti, kas jiems labiausiai patiktų. Kodėl negalima jiems organizuoti anketinės apklausos, kad sužinotume, kokiai stovyklai jie patys teikia pirmenybę?“ – mano P.Luomanas.

Tačiau vicemeras keisti vasaros poilsio organizavimo tvarkos neketina – teisinasi, kad jis nepriklauso tokius sprendimus priimančiai Neigiamų socialinių veiksnių komisijai.

Jos pirmininkas vicemeras Kastytis Vainauskas teigė: kas geriausia jauniesiems panevėžiečiams, bus svarstoma sulaukus V.Taučiaus pasiūlymo.

Viešosios įstaigos „Vaikų poilsis“, kuriai priklauso „Trimitas“, direktorius Bronius Cickevičius apie praėjusios vasaros įvykius teigė nebenorįs kalbėti. Anot vadovo, stovykla šią vasarą vaikus pasitiks kitokia – suremontuoti nameliai, atnaujinta virtuvės įranga, visiškai nauji tualetai ir dušai, sutvarkyta aplinka, vaikai miegos jau nebe sulūžusiose geležinėse, o medinėse lovose su nauja patalyne.

„Pramogavo“ svaigindamiesi

Šešėlis ant „Trimito“ krito praėjusią vasarą, kai į stovyklą atsitiktinai užsukę korespondentai išvydo tikrąsias vaikų pramogas: be priežiūros palikti stovyklautojai nameliuose svaiginosi vieni kitus užmigdydami pavojingai spaudžiant kaklą, kiti važinėdamiesi riedučiais šokinėjo per sugulusius ant takelių savo draugus. Stovyklos vadovų nebuvo matyti – paklausti, kur rasti suaugusiuosius, vaikai tik gūžčiojo pečiais ir siūlėsi padėti paieškoti.

„Trimito“ administratorė ir koordinatorė, išgirdusios, ką veikia stovyklautojai, puolė kaltinti žurnalistus, neva vaikai tik fantazavo norėdami sukelti sensaciją. Vis dėlto šie, „Trimite“ leidę paskutinę dieną, darbuotojoms patvirtino, kad taip „pramogaudavo“ joms nematant.

Po pasirodžiusios publikacijos į redakciją skambinę stovyklautojų tėvai pasakojo „Trimite“ pasigedę ne tik vaikų priežiūros, bet ir tvarkos. Vis dėlto kilęs skandalas buvo nutildytas – trijų Savivaldybės atstovų komisija, tarp jų – ir V.Taučius, nuvykę į stovyklą nerado jokių pažeidimų.