Leidinys „Forbes“ pateikia pasaulio galingųjų, galinčių sau leisti beveik viską, tačiau vengiančių išlaidauti, sąrašą.

Igoris Ziuzinas


Milijardierius Igoris Ziuzinas neturi nei jachtos, nei vilos, nei futbolo klubo. Vietoje „Lamborghini“ automobilų ir impresionistų paveikslų kolekcionavimo jis renka pašto ženklus. Jo mėgstamiausias vynas tekainuoja 20 dolerių. Buvęs šachtininkas, kreditoriams įsiskolinusio metalurgijos giganto „Mečel“ savininkas net neturi išmaniojo telefono ar kompiuterio, jis mieliau renkasi pieštuku rašytis pastabas laiškuose, kuriuos vėliau atspausdina sekretorius.

Jackas Ma 


Neseniai po viešnagės Rusijoje, „Alibaba“ įkūrėjas Jackas Ma, paklaustas, kokį pirmą brangų pirkinį įsigijo kuomet praturtėjo, atsakė, kad nieko.

Jis turi tik lėktuvą, kuris reikalingas darbo reikalams tvarkyti. „Manęs nedomina visi šitie dalykai – jachtos, automobiliai. Aš nesu gavęs algos jau 12 metų. Todėl nežinau, kaip leisti pinigus, aš netgi neturiu laikrodžių ar žiedų. Jau 30 metų nenešioju laikrodžio – dabar netgi nesuprantu, kam jie reikalingi, juk pasižiūrėti, kiek laiko, galiu savo išmaniajame telefone (jį jam, beje, nupirko žmona)“ – pasakojo Jackas Ma. Iš esmės kinų milijardieriaus gyvenimo būdas yra panašus į vienuolių. Jo hobis – romanų apie tai-či ir kung-fu skaitymas bei poilsis kalnuose.

Jackas Ma. Reuters/Scanpix nuotr.

Jevgenijus Kasperskis


Viename interviu „Kaspersky Lab“ generalinis direktorius Jevgenijus Kasperskis, atsakydamas į klausimą apie jo 1,18 mlrd. dolerių vertės turtą, įvertintą žurnalo CEO, išsireiškė taip: „Aš turiu kompaniją, butą Mskvoje ir BMW automobilį. Daugiau pas mane nieko nėra.“ Žinoma, kad 2004 metais, būdamas jau pasiturinčiu, verslininkas gyveno dviejų kambarių bute ir važinėjo „Lada“ automobiliu. Be to, Kasperskis minėjo, jog yra kuklus, nešioja pigų laikrodį ir pigius džinsus, brangūs drabužių ar aksesuarų prekės ženklai jo nedomina.

Jevgenijus Kasperskis. Reuters/Scanpix nuotr.

Bhanwarlalas Doshi


Indų milijonierius, „DR International“ įkūrėjas Bhanwarlalas Doshi (jo turtas vetinamas 600 milijonų dolerių) nemažą dalį savo turto paaukojo vienuoliams ir vėliau pats tapo vienu iš jų. 2015 metų gegužės 31 dieną vyko jo įšventinimo ceremonija, kurioje dalyvavo apie 150 000 žmonių. Priėmęs džainizmo įžadus, buvęs verslininkas įsipareigojo nekenkti gyvosioms būtybėms.

Sergejus Petrovas


2006 metais Rusijos laikraščiui „Vedomosti“ Sergejus Petrovas, „Rolf Group“ bendraturtis yra pasakęs: „Man nepatinka pagyrūnai“. Dėl to stambiausios automobilių pardavimo kompanijos Rusijoje savininkui buvo natūralu važinėti ne pačiu brangiausiu „Mitsubishi Pajero“ ir naudotis 150 dolerių kainavusiu telefonu „Samsung“.

Warrenas Buffettas


Warrenas Buffettas užima trečiąją vietą 2015 metų „Forbes“ sąraše (69,5 mlrd. dolerių). Nepaisant to, jis vis dar gyvena viename name Omahos valstijoje, kurį nusipirko 1958 metais už 31 500 dolerių. Dabar, norint tapti W.Buffetto kaimynu, reikėtų pakloti 2,15 mln. dolerių. Be to, W.Buffettas noriai pozuoja jam priklausiančiam greito maisto „Dairy Queen“ tinklui su pienišku kokteiliu, fri bulvytėmis ir sumuštiniu rankose.

Warrenas Buffettas. Reuters/Scanpix nuotr.

Johnas Caudwellas

Britų milijardierius (turto vertė - 2,7 mlrd. dolerių) drabužius perka „Marks & Spencer“, kerpasi pats, nes eiti pas kirpėją – laiko gaišimas. „Phones 4you” įkūrėjas Johnas Caudwellas sako: „Man nereikia „Savile Row“ firmos kostiumų ir brangių vynų. Aš neturiu poreikio leisti pinigus tam, kad išlaikyčiau savo savigarbą“. Verslininkas kasdien dviračiu numina 22 kilometrus, nors ką jau čia, „Bentley“ ir „Ferrari“ jis vistiek turi.

Markas Zuckerbergas


Tai Markas Zuckerbergas įvedė milijardierių, atrodančių kaip vargingi studentai, madą. „Facebook“ įkūrėjas nešioja „North Face“ džemperius ir „Adidas“ šlepetes, be to, pas jį spintoje galima rasti 20 identiškų pilkos spalvos marškinėlių su FB logotipu. Mityboje jis taip pat nėra išrankus – mėgsta „McDonald“. Ten jis maitinasi ir kelionių po pasaulį metu, pavyzdžiui, per medaus mėnesį Italijoje, arba pirmos kelionės į Rusiją metu. Pietums M.Zuckerbergas užsisako pigius užkandžius išsinešimui.

Netgi milijardieriaus ir Priscillos Chan sutuoktuvės buvo daugiu nei kuklios: jos vyko namo kieme, dalyvaujant 100 svečių, kurie vaišinosi sušiais. Taip pat Markas neturi įpročio palikti arbatpinigių, tą pastebėjo restorano Romoje savininkai jo medaus mėnesio Italijoje metu.

Markas Zuckenbergas. AFP/Scanpix nuotr.

Taupių milijonierių sąrašo antrą dalį skelbsime rytoj, liepos 15 dieną, portale Vyriskai.lt