Jos teigimu, kas kartą mums suvalgius netinkamo maisto, su juo, vietoje vėžinių ląstelių, virusų ir bakterijų, ima kovoti baltieji kraujo kūneliai. Visų pirma tai sumažina mūsų imunitetą. Dar viena problema, kad sprogus baltiesiems kraujo kūneliams, iš jų išsiskiria labai stiprūs fermentai, sukeliantys uždegimą kraujyje.

Taip toksinai cirkuliuoja po visą organizmą, sukelia uždegimą, sulaiko vandenį ir kartu su juo kaupiasi riebaliniame audinyje. Jei vyras dar rūkydamas palaiko uždegimą, o taip pat nieko nekeičia mityboje ir alkoholio vartojimo įpročiuose, galiausiai atsiranda vadinamas „alaus pilvas“ ir žmogus storėja. 

„Atsiradus nutukimui, su laiku padidėja insulto ir infarkto tikimybė. Užsiteršus inkstams ir paburkus jų kraujagyslėms membrana normaliai nebefiltruoja nešvaraus kraujo ir taip padidėja apatinis spaudimas. O paburkusios nuo uždegimo širdies kraujagyslės pakelia viršutinį spaudimą,“ – padidėjusio spaudimo priežastis atskleidžia gydytoja, mitybos specialistė Jelena Tulčina.

Ji pasakoja, kad kovojant su netinkamu mums maistu plyšus leukocitams, sulimpa eritrocitai. „Jie nebepraeina pro kapiliarus ir kraujagysles, dėl to gali atsirasti trombai. Laisvai cirkuliuojantis cholesterolis, kuris šiaip būtų nepavojingas, netgi, kai jo yra daugiau, būtinai prilips prie uždegiminių kraujagyslių ir palengva pradės jas uždarinėti. Atsiras užkišimas, nei iš šio, nei iš to, sveikas vyras gali patirti infarktą ar insultą,“ – baisias prognozes žeria medikė. 

„Nutukimas niekada nebus vienintelė problema. Visuomet, kai yra jis, ant tų mažų kojyčių laikomi dideli kilogramai iššaukia kitas bėdas,“ – liūdnai nusišypso gydytoja. Kitas nutukimo tipas, kai storėja visas kūnas, ypač pasižymi ir storomis, uždegiminėmis venomis. „Atsiradus sąstoviui, ten, kur jis yra, tarpląsteliniai tarpai užpildomi toksinais ir gali atsirasti net tokios baisios ligos, kaip dramblialigė. Per gana trumpą laikotarpį nebelieka to princo, už kurio moteris ištekėjo laimingiausią savo gyvenimo dieną,“ – pasakoja gydytoja.

Negana to, keičiasi ir hormonų pusiausvyra. „Atsiranda didelis krūvis svarbiam virškinimo organui kasai, nes ji tampa uždegiminė dėl netinkamo maisto, dėl to su laiku gali atsirasti atsparumas insulinui, o to pasekoje - diabetas. O kadangi kasa yra ne tik virškinimo, bet ir endokrininis organas, keičiasi hormonų pusiausvyra. Vyriška figūra ima moteriškėti – didėja dubuo, kojos, krūtinė, riebalinis audinys, esantis pilve pradeda kaupti toksinus ir vandenį,“ – pasakoja J. Tulčina.

Gydytojos teigimu, liūdniausia, kad vyrai atsiradus bėdoms puola saujomis gerti vaistus arba, dar blogiau, tiesiog ignoruoti savo ligas. „Taip jų gyvenimo kokybė prastėja, jie pasidaro tingūs, nieko nebenori. Ilgainiui nuo to gali išsivystyti ir depresija, alkoholizmas. Keisčiausia, kad viskas, ką reikėtų padaryti – tai pakeisti mitybą į tą, kuri tinka būtent tam asmeniui. Kitaip pasimaitinus vos du – tris mėnesius organizmas atsistatys, svoris nukris, o vyras galės vėl pradėti pilnavertį gyvenimą,“ – paguodžia „Žvėryno natūralios medicinos centro“ gydytoja.