O esmė paprasta ir geniali. Į atskirą sąsiuvinį pradėkite rašytis po 5 geriausius šios dienos pasiekimus. Iš pradžių susidursite su užsispyrimu, „nenoriu“, „nepamenu“ ir „nežinau“. Tačiau paskui veiksmai, kuriais vaikas didžiuojasi, tiesiogine pilte pasipils.

1. Suvalgiau obuolį.

2. Radau gražų akmenuką.

3. Padovanojau seneliui piešinį.

4. Vaikų aikštelėje susipažinau su nauja mergaite.

5. Išmokau penkis angliškus žodžius.

Kodėl tai genialu?

Pirma. „Penki pasiekimai“ moko susikoncentruoti į pozityvius įvykius, atriboti gerus nuo blogų. Tai – geros nuotaikos ir pasitikėjimo savimi garantija.

Antra. Besiformuojančiai asmenybei padidėja savivertė. Prieš akis – pasiekimų sąrašas. Kur čia galima rasti priežastį jaustis nesėkmingu ar blogesniu už kitus?

Trečia. Tėvai ir vaikai turi bendrą užsiėmimą. Iš pradžių jūs surašote jų diktuojamus pasiekimus. O paskui, kai vaikas sulaukia 4-5 metų, stebite, kaip jis tai daro pats, savarankiškai.

Iš kur atsirado „Pasiekimų dienoraštis“?

Tai grynai „suaugusiųjų“ technika. Patiems tėvams ji, beje, irgi nepakenks. Technika skirta tam, kad žmogus augtų tiek profesionaliai, tiek asmeniškai. Kiekvieną vakarą reikia štai taip susikonspektuoti po penkis dienos pasiekimus. Atkreipkite dėmesį – pasiekimus, o ne planus ar troškimus.

Pozityvus poveikis yra tas, kad kiekvieną dieną žmogus nori sau atrodyti šaunesnis už save vakarykštį. Jeigu šiandien suprasite, kad nėra ko užsirašyti, tai rytojaus dieną jūs jau tikrai sau neleisite tokios netvarkos!