Vedybų tradicijos pasaulyje yra labai skirtingos. Kai kuriose šalyse būsimieji sutuoktiniai nesimato iki pat vestuvių dienos. Kitose kultūrose vyrams leidžiama turėti daugiau negu vieną žmoną. Viskas priklauso nuo to, kuo tikima...

Būtent tikėjimas šį vyrą iš Indijos paskatino priimti labai neįprastą sprendimą. Jo vardas buvo Ziona. Jis nugyveno 76 metus ir turėjo didžiausią šeimą pasaulyje.

Daugeliui žmonių santuoka primena sunkų darbą, nepaisant to, kad jie yra susituokę tik su vienu žmogumi. Tačiau šiam vyrui iš šiaurės rytinės Indijos Mizoramo valstijos, Serčypo apygardos Baktawng Tlangnuamo kaimo santuoka buvo toks lengvas ir paprastas dalykas, kad jis niekaip negalėjo sustoti: jis turėjo iš viso 39 žmonas, 94 vaikus ir 33 anūkus!

Ir visa milžiniška jo šeima gyveno po vienu stogu! Ziona gimė 1945 metais ir pats užaugo ne visai tradicinėje šeimoje: jo senelis Khuangtuaha buvo krikščioniškos sektos „Chana Pawl“ įkūrėjas, rašo tribuneindia.com.

Ši religinė organizacija buvo įkurta 1942 metais. Po senelio mirties jai vadovavo Zionos tėvas Chana, o nuo 1997 metų – jis pats. Teigiama, kad jai priklauso maždaug 2 tūkst. pasekėjų. Jie garsėja savo medienos apdirbimo įgūdžiais, bet dar labiau žinomi dėl to, jog praktikuoja poligamiją.

Į poligamiją jie žiūri labai rimtai, ir Ziona kartu su savo žmonomis visiems rodė puikų pavyzdį. Tekėti per prievartą šių moterų niekas nevertė. Atvirkščiai, dauguma merginų mielai priimdavo jo pasiūlymą, nes būdavo užaugusios neturtingose ​​šeimose.

50 metų Zionos sūnus Parliana „The Mirror“ pasakojo, kad jo „tėvas vedė tiek daug kartų tam, kad galėtų pasirūpinti neturtingomis ar našlaitėmis likusiomis kaimo merginomis“.

Nors jų santykiai buvo šiek tiek neįprasti, Ziona prieš vestuves susitikinėjo su kiekviena savo žmona. Viena iš jo žmonų yra pasakojusi, kad jis jai pasipiršo po to, kai pamatė ją kaime. „Jis buvo pats žavingiausias kaimo vyras“, – sakė moteris.

Daugelį žmonių nuo tokios didžiulės šeimos atgrasytų mintis apie tokią minią vaikų ir jų išlaikymą. Tačiau Ziona šito nebijojo.

„Jaučiuosi esąs ypatingas Dievo sūnus. Jis padovanojo man tiek daug vaikų, kuriais galiu pasirūpinti!“ – yra teigęs vyras. – Manau, kad man labai pasisekė, jog esu 39 žmonų vyras ir turiu didžiausią šeimą pasaulyje.“

Žinoma, tokia šeima – tikras iššūkis, o kad būtų palaikyta tvarka, teko pasitelkti net karinę discipliną.

Ziona pasikliaudavo savo pirmosios žmonos Zathiangi pagalba. Kiekvieną dieną ji kitoms vyro žmonoms paskirdavo tam tikras užduotis namuose. Šiai moteriai jau per 70 metų, tačiau jai netrūko energijos ir veiklos.

Kadangi šeima buvo milžiniška, visi keldavosi labai anksti. Diena prasidėdavo nuo maldos, ir ne vėliau kaip 6 val. ryto visi pradėdavo dirbti. Ir taip kiekvieną dieną. Visi šeimos nariai plušėdavo visą dieną ir pertraukos būdavo tik tuomet, kai reikėdavo valgyti – viskas kaip įprastoje šeimoje.

Ar galite įsivaizduoti, kiek reikėdavo maisto tokiai kompanijai? Per vieną kartą visa šeima suvalgydavo beveik 45 kg ryžių, 20 kg daržovių ir 35 kg mėsos.

Tokiai didžiulei šeimai netiko ir įprastas namas. Ziona kalno papėdėje pastatė keturių aukštų namą, kuriame vietos užteko visiems. Pastate, kuris vadinamas „Chhuan Thar Run“, arba „Naujosios kartos namais“, yra daugiau kaip šimtas kambarių, tarp jų ir bendri miegamieji žmonoms. Dabar šis pastatas dėl netradicinio šeimos gyvenimo būdo yra tapęs turistų traukos objektu, pažymi independent.co.uk.

Moterys miegodavo kartu didžiuliuose kambariuose. Tačiau šeimos galva turėjo atskirą kambarį su didele dviviete lova. Su savo žmonomis jis gyveno paeiliui – po savaitę. Skamba keistai, bet moterys sakė viena kitai nepavydinčios.

„Kiekviena žmona po savaitę praleidžia Zionos kambaryje ir tuo metu juo rūpinasi, – pasakojo aštuonioliktoji jo žmona. – Netgi tos, kurios jau sulaukė menopauzės. Joms taip pat reikia meilės!“

Kad palengvintų sau gyvenimą, jaunesnes žmonas Ziona buvo apgyvendinęs miegamajame arčiau savo kambario, o vyresnės sutuoktinės gyveno šiek tiek toliau. Atrodytų, kad tai buvo diskriminacija, bet Ziona tvirtino, kad visos jo žmonos myli ir gerbia viena kitą.

Vyresnės moterys, nebegalinčios susilaukti vaikų, padėdavo prižiūrėti jaunesnių žmonų kūdikius. Šeima nuolat didėjo, todėl visi šeimos nariai stengėsi rūpintis vienas kitu.

„Gimdymų metu mums nereikia gydytojų ir slaugių, – išdidžiai yra sakęs vienas Zionos sūnus. – Mūsų moterys turi pakankamai patirties ir dar nė viena iš jų nei gimdymo metu, nei po jo nepatyrė komplikacijų“.

Šeima didžiavosi, kad gyvena ir verčiasi savarankiškai. Šeima prižiūri didelį ūkį ir visą maistą užsiaugina pati. Ji netgi turi nuosavą mokyklą, kurioje laikomasi valstybinės švietimo programos, papildytos religinėmis pamokomis.

Net ir savo gyvenimo saulėlydyje Ziona neatmetė galimybės savo didžiulę šeimą papildyti dar keliomis žmonomis ir vaikais. „Aš net važiuočiau į Ameriką atsivežti dar vienos žmonos ir padidinti savo šeimą“, – juokavo jis.

Nuo diabeto, aukšto kraujospūdžio ir kitų su senatve susijusių ligų kentėjęs patriarchas šį pasaulį paliko 2021 metų birželio 14-ąją. Ar jis buvo paskelbęs, kas po jo mirties tvarkys sektos ir visos šeimos reikalus, neaišku. Tačiau tikėtina, kad jo šeima sugebės išgyventi jo netektį, išsirinks savo lyderį ir toliau gyvens vedama tikėjimo ir harmonijos.

Galbūt kam nors toks Zionos gyvenimas atrodys nepriimtinas. Tačiau tai visiškai nejaudina jo šeimos, kuri taip gyvendama buvo laiminga!