„Kaip ir kiti dirbantys grožio srityje laikinai likau be darbo. Pamačiusi, kad viskas gali užsitęsti, nusprendžiau, kad negaliu sėdėti vietoje – privalau kažką veikti ir toliau judėti į priekį. Taip gimė idėja gaminti medinius stalo žaidimus visai šeimai“, – atsiųstame pranešime spaudai pasakoja „Zetplay“ žaidimų kūrėja Žaneta.

Nuo šaškių čempionės iki stalo žaidimų kūrėjos

Mintis gaminti stalo žaidimus atsirado ne be priežasties: iš Jurbarko rajono kilusi Žaneta mokyklos laikais buvo didelė šaškių mėgėja ir netgi čempionė, visą laiką domėjosi ir kitais stalo žaidimais. Žanetos idėją paversti realybe padėjo jos vyras – tikras medžio darbų mėgėjas, taip pat įvaldęs ir pjaustymo lazeriu technologijas. „Juokaujame, kad „Zetplay“ – visos mūsų šeimos projektas. Mano idėja, vyro technologija, na, o vaikai – pagrindiniai testuotojai“, – šypsosi Žaneta.

Žaneta Mėčienė ir jos kurti žaidimai
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Šiuo metu šeima gamina tris skirtingus stalo žaidimus: nuo strateginio, kurio metu statomas labirintas iki greito veiksmo koordinacinio, kurio tikslas – kuo greičiau susvaidyti medinius diskelius į priešininko pusę. Trečiasis žaidimas – smagus strategijos ir reakcijos derinys primenantis kažką tarp kryžiukų – nuliukų bei garsiojo „Candy Crush“: jo tikslas – kuo greičiau sukrauti savo pasirinktos spalvos liniją.

„Nėra taip, kad mes išradome šiuos žaidimus – jie yra žaidimų klasika paplitusi visame pasaulyje, o ypač populiari Skandinavijoje“, – pasakoja Žaneta. Moters teigimu, išbandžius žaidimus, greitai supranti, kodėl jie tokie populiarūs.

Žaneta Mėčienė ir jos kurti žaidimai
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

„Taisyklės lengvai suprantamos mažiems, tačiau kelia iššūkių ir dideliems, o tai sudomina, užburia visą šeimą. Kad būtų smagiau, prie žaidimų pridedamas spalvinimo priemonių rinkinys – taip galima dar labiau įtraukti mažuosius, leidžiant jiems susikurti savo žaidimo dizainą“, – pasakoja Žaneta ir primena, kad mediniai žaislai ne tik ypatingai jaukūs, bet ir ekologiški.

Žaneta Mėčienė ir jos kurti žaidimai
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Laimę rado Lietuvoje

Skandinaviškos idėjos Mėčių gyvenime atsirado ne veltui: jau šešis metus jie vėl gyvena Lietuvoje, tačiau prieš tai tiek pat metų gyveno Norvegijoje.

„Buvome ir mes išvykę paieškoti ten laimės. Negaliu sakyti, kad buvo blogai – stengėmės, dirbome, todėl visai sekėsi. Vis dėlto, labai greitai ėmė kamuoti Lietuvos ilgesys. Tai pajutęs vyras nusprendė nedelsti – Kalėdų proga padovanojo kelionę namo“, – šypsosi Žaneta.

„Žinoma, grįžus vėl reikėjo pradėti viską iš naujo: bandėme įvairias veiklas, žiūrėjome, kur mums sekasi, kur ne. Ir vėlgi padėjo smagūs sutapimai“, – apie atsitiktinumų grandinę atvedusią į svajonių darbo vietą užsimena Žaneta.

„Nutiko taip, kad mums pavogė automobilį. Tomis dienomis ėmiau daugiau vaikščioti pėsčiomis, galų gale ir bėgioti – pajutusi, kad tai puikiai „nuima“ stresą. Taip jau sutapo, kad tuo metu buvau baigusi kirpėjų kursus ir ieškojau darbo vietos. Bėgiodama po Ąžuolyną Kaune sugalvojau užsukti į vieną saloną – pasiteirauti, ar jiems nereikia darbuotojų. Pasirodo, visiškai netyčia „užbėgau“ į saloną pas žinomą, mane labai įkvėpusią plaukų stilistę Džiuljetą Vėbrę. Taip ir pasilikau“, – pasakoja Žaneta.

Žaneta Mėčienė ir jos kurti žaidimai
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Šiandien Žaneta rankose jau vėl laiko žirkles ir džiugina klientes, tačiau laisvu laiku atsiduoda ir naujai veiklai – žaidimų gamybai.

„Taip jau gavosi, kad karantinas ne atėmė, o pridėjo“, – nepasiduoti ir visada ieškoti išeičių drąsina Žaneta.