Šiais laikais niekas nesitiki, kad moterys bus pareigingos namų šeimininkės, kurios tik tvarko namus, gamina ir prižiūri vaikus, o praėjusio amžiaus šeštą dešimtmetį visuomenėje vyravo kitoks požiūris.

1955 m. žurnale „Housekeeping Monthly“ išpublikavo geros žmonos vadovą, kuriame pateikti patarimai, kaip moteris turėtų tvarkyti namų ūkį ir elgtis su savo vyru. Juodu ant balto buvo parašyta: „Gera žmona žino savo vietą.“

Gera žmona turėjo ne tik prigaminti gardžių kalėdinių valgių, papuošti namus, bet ir užkurti židinį, prieš vyrui pareinant iš darbo.

Rašyta: „Vėsesniais metų mėnesiais užkurkite židinį, prie kurio jis galėtų pailsėti.“

Moterims rekomenduota laukti pareinančio vyro su šviežiai pagaminta vakariene. Patarimų rinkinyje rašyta: „Nepriekaištaukite, jeigu jis pavėlavo vakarienės ar visą vakarą neparėjo namo. Laukite jo su šaltu ar karštu gėrimu.“

Geros žmonos vadovas

Kiti patarimai dar konkretesni – siūloma parėjusiam vyrui nuauti batus, atnešti jam pagalvę ant sofos.

Moteris, pasak vadovo, turėtų kalbėti raminamu balsu. „Leiskite jam pirmam kalbėti – atsiminkite, kad jo pokalbių temos svarbesnės nei jūsų. Tegu vakaras būna skirtas jam. Niekada nepriekaištaukite, jei jis vėlai grįžo namo arba išėjo vakarieniauti ar kur nors pasilinksminti be jūsų. Neuždavinėkite klausimų apie jo poelgius, nekvestionuokite jo sprendimų ar padorumo. Jis – namų šeimininkas, todėl jo sprendimai visada teisingi ir tinkami. Neturite teisės juo abejoti.“

Net jei niekur neinate, būkite pasipuošusi, prieš pareinant vyrui raskite 15 min. pailsėti, atnaujinti makiažą, įsisegti į plaukus kaspiną – kad gaiviai atrodytumėte, patarė ankstesnių laikų moterims.
Dar viena moterų pareiga – pasirūpinti, kad vaikai atrodytų reprezentatyviai, jų veidai ir rankos švarūs, plaukai sušukuoti. „Mokykite vaikus netriukšmauti“, – rašyta vadove.

Moterų pareiga buvo stengtis, kad namai visada atrodytų svetingi ir tvarkingi, t. y. nebūtų išmėtytų vaikų žaislų, knygų ar pratybų sąsiuvinių.