Šios dovanos jau ketvirtus metus iš eilės yra ir dažniausiai dovanojamos, jas renkasi kas penktas šalies gyventojas (21 proc.). Toliau rikiuojasi kosmetika ir parfumerija (18 proc.) bei žaislai ir knygos (18 proc.).

Kaip ir praėjusiais metais, tvirtų pozicijų neapleidžia ir grynieji pinigai – po eglute juos norėtų rasti 16 proc. lietuvių, tačiau grynuosius dovanoti renkasi tris kartus mažiau apklaustųjų – tik 5 proc. Šiemet dvigubai daugiau norinčiųjų šventinį rytą po eglute rasti drabužius, avalynę ir papuošalus (12 proc.) bei kosmetiką ir parfumeriją (10 proc.).

6 iš 10 šventėms ruošiasi iš anksto

Kalėdinėmis dovanomis artimiesiems iš anksto pasirūpino tik trečdalis gyventojų. Kaip ir kasmet, daugelis apklaustųjų sako savo finansus planuojantys atsakingai ir įtemptam švenčių laikotarpiui ruošiasi iš anksto. Taupyti iš anksto stengiasi net 66 proc. apklaustųjų.

„Pastebime, kad kasmet savo išlaidas šventiniu laikotarpiu planuoja apie du trečdaliai apklaustųjų. Gyventojai žino, kad metų pabaigoje turės daugiau išlaidų nei įprastai, tad stengiasi planuoti dovanų pirkimą, artimųjų ir dovanų sąrašus pasirengia iš anksto ir vos dešimtadalis sako savo išlaidų visai neplanuojantys“,– tyrimo rezultatus komentuoja draudimo įmonės generalinė direktorė Asta Grabinskė.

Daugiau nei pusė apklaustųjų kalėdinėmis dovanomis pamalonina ne tik savo šeimos narius, bet ir artimiausius draugus.

Dovanos – svarbiau už šventines vaišes

Jau trečius metus iš eilės didžiausią kalėdinių išlaidų krepšelio dalį sudaro dovanos – daugiau nei pusė gyventojų (57 proc.) dovanoms planuoja išleisti daugiausia šventėms skirtų finansų. 38 proc. apklaustųjų dovanoms ketina skirti daugiau nei 100 eurų, trečdalis rinksis kuklesnes dovanas ir joms skirs iki 100 eurų.

„Gyventojai šiemet, skirtingai nei pernai, daugiau planuoja išleisti šventiniams renginiams ir lankymuisi pas artimuosius, o štai vaišės nusirito į trečiąją vietą pagal svarbą ir tik 19 proc. apklaustųjų joms skirs prioritetą“, – sako A. Grabinskė.

Dešimtadalis gyventojų kalėdinių išlaidų nei dovanoms (10 proc.), nei šventiniam stalui (12 proc.) apskritai neplanuoja – kiek išleis, tiek.
Švenčių finansų planavimo apklausoje internete šiais metais gruodžio 7-12 d. dalyvavo 522 gyventojai.