Į šį klausimą galima ramiai atsakyti: „Iš mamos pilvuko. Mažyliams ten saugu ir šilta, jie ten auga po mamytės širdimi“. Papasakokite vaikui apie nėštumą ir apie tai, kad jis prasidėjo nuo mamytės ir tėvelio ląstelių. Galima vaikui paskaityti enciklopediją, parodyti paveikslėlį, kuriame matyti kaip vaikas auga mamos pilve ir kuo berniukai skiriasi nuo mergaičių, moterys nuo vyrų.

Be to, vaiką derėtų supažindinti su konkrečiais lytinių organų pavadinimais, paaiškinti, kad vyriški ir moteriški lyties organai turi savus „rimtus pavadinimus“: penis arba lytinis organas, vagina arba makštis.

„Štai tavo ranka, bet ji nėra tiesiog ranka: čia žąstas, čia dilbis, o čia plaštaka. O koja sudaryta iš šlaunies, blauzdos ir pėdos. Matai, kiek visokių kūno dalių! (dažnai vaikus sužavi tokia detalių gausa). Ir visos tos dalys turi savo pavadinimus. Lygiai taip pat „rimtą pavadinimą“ turi ir tavo sisiojimo aparatūra: pats „kranelis“ vadinamas peniu, o maišelis po juo yra kapšelis, kuriame yra dvi sėklidės. Mergaičių aparatūra yra kitokia, ji labiau panaši į angelę ir yra vadinama vagina“.

Šiame amžiuje vaikui dar nereikia pasakoti, kad lyties organai atlieka ir kitą ypatingą užduotį – reikia tiesiog parodyti lyčių skirtumus ir suteikti pavadinimus genitalijoms - tai ateityje techniškai palengvins kitus pokalbius.

Jei mažas vaikas paklaus, kuo berniukai skiriasi nuo mergaičių, jam galima pasakyti, kad būna vyrai, tokie kaip tėtis, ir moterys, kaip mama. Moterys išauga iš mergaičių, o vyrai – iš berniukų. Ir tai yra tiesiog dvi skirtingos žmonių rūšys.

Puikus metas pokalbiui su mažyliu – prieš miegą, kai jis sutinka su bet kuo, kad tik neišeitumėte iš kambario ir neišjungtumėte šviesos.

Bus daugiau.